Į pradžią > Dienos aktualijos > 15min.lt – lietuviškos žurnalistikos pamazgų duobė

15min.lt – lietuviškos žurnalistikos pamazgų duobė

15min.lt kažkada buvo verta pagarbos už tai, kad vieni pirmųjų pasiūlė internetu žiūrėti lietuvišką televiziją. Bet visa tai truko kokį mėnesį, kol galiausiai liko tik keli kanalai. 15min.lt labai nervino rubrika „Fotopolicija“, kurioje nepatikrinę faktų talpino visas skaitytojų atsiųstas nuotraukas – kas nors puse rato užvažiavo ant šaligatvio ar geltonos linijos ir tas žmogus jau buvo teisiamas kaip padaręs nusikaltimą. Kol neparsisiunčiau AdBlock Firefox’ui, nervino tai, kad nebuvo galima suprasti kur naujiena, o kur reklaminis skydelis. Nervino, kad absoliuti dauguma straipsnių – ne autorinis žurnalistų darbas, o copy-paste naujienų agentūrų pranešimai. Nervino, kad skambiomis antraštėmis iš š… spausdami vašką bandė pritraukti kuo daugiau lankytojų. Buvo galima pykti ir už straipsnius su akivaizdžiomis gramatikos kalbomis. Pykau ir už žurnalistikos studentų mėgėjiškus straipsnius ne iš esmės (pvz., prasidėjus atakoms Libijoje buvo kalbama ne apie tai, kodėl ir kaip viskas vyksta, o pateikiama iš Vikipedijos surinkta informacija apie tai, kokie naikintuvai naudojami – juk paprasčiau surinkti bet kokią informaciją, uždėti gerą antraštę ir pinigai vistiek kapsės iš reklamų).

Bet šiandien mano kantrybės taurė buvo perpildyta, kai žurnalistai eilinį kartą į straipsnį sudėjo viena bobutė viename turguje sakė faktus. Straipsnis apie Aurimo Dautarto laidotuves. 15min teigia, kad velionio A.Dautarto žmona Viktorija į laidotuves nebuvo įleista. Faktai: velionio žmona prie kapo uždega žvakutę (žiūrėti Alfa.lt straipsnio nuotraukas). Manau, kad tai tema, kuria nevertėtų spekuliuoti. Todėl siunčiu tave 15min.lt kuo toliau ir nebematau prasmės skaityti jūsų portalą. Kokia prasmė jus skaityti, jeigu prie kiekvieno straipsnio pateikiamus faktus turi pasitikrinti kituose šaltiniuose? Jokios pagarbos skaitytojui. Neįsivaizduoju kaip ši pamazgų duobė galėjo taip išpopuliarėti. Nesuprantu, kodėl aš skaičiau. Spausdinkite savo straipsnius ir naudokite juos pagal paskirtį.

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. 2011.03.24 6:05 | #1

  Piktas Evaldas 😀

  O va kad Dautartas nusizude tai naujiena … 🙁

  Kuo ID neitiko?

 2. 2011.03.24 7:46 | #2

  @Skotas
  IntensDebate kažko ilgai pradėjo užsikrauti. Tai išmečiau lauk.

 3. 2011.03.24 9:54 | #3

  Taigi bet kas per laidotuves gali ateiti ir uždegti žvakę – manai kas nors pradės ten santykius aiškintis? Aš pats 15min neskaitau, bet priežastis dėl ko prisikabinai tikrai apgailėtina ir labiau apsijuokei pats nei apjuodinai 15min.
  Ir labai tikiuosi, kad klystu kodėl pradėjai ant 15min važiuoti…

 4. 2011.03.24 10:03 | #4

  @praeivis
  Man visiškai neįdomu, ten kažkas aiškinosi santykius ar ne. Kaip ir neįdomios pačios laidotuvės. Čia tik vienas pavyzdys kaip dirba 15min. Atsibodo tai, kad 15min amžinai nepatikrina faktų ir rašo visokias nesąmones. Galėčiau surinkti čia daugybė įrašų, kur net pirmakursiai studentai parašytų geresnių. Nekalbant apie tokius atvejus, kad jie neturi redaktoriaus ir pilna tokių straipsnių, kur kartojasi pastraipos, žodžiuose praleistos raidės ir t.t. Jų darbo principas elementarus – pirmiems įdėti kokią nors „naujieną“ ir sulaukti click’ų ant banner’ių. Visiškai nesvarbu, kas rašoma tekste.

  Ir nežinau, kur čia apsijuokiau. Bet daugiau apie 15min nieko neberašysiu, nes nusprendžiau, kad laiko gaišimas juos skaityti.

 5. 2011.03.24 10:10 | #5

  Sutinku su Praeiviu, 15min.lt kaip ir nepaskleidė klaidingos informacijos, tuo labiau jei nesurandi panašių įrašų, nereiškia, kad tai melas http://bit.ly/hhhr7l

 6. 2011.03.24 10:15 | #6

  @Andrius Juozuolevičius a.k.a. Chiotas
  Pažiūrėk Alfoje nuotraukas, kur įdėjau nuorodą. Kadangi Alfoje negalima įdėti nuorodos tiesiogiai į nuotrauką, tai žmona ten yra su raudonu šaliku ir rankoje laikanti žvakę.

 7. 2011.03.24 11:13 | #7

  Evaldai, o gerai moki skaityti? 🙂 Cituoju: „Velionio A. Dautarto našlė artimųjų pageidavimu neįleista į šermenis“ – šermenys nėra kapinės ir „…buvusi A. Dautarto žmona Viktorija Dautartė, su kuria jis susituokė praėjusių metų spalio mėnesį, nei šarvojimo salėje, nei kapinėse nebuvo pageidaujama…“ – pageidaujama, tai nereiškia, kad jei uždraudė būti kapinėse 🙂

 8. 2011.03.24 11:44 | #8

  @Andrius Juozuolevičius a.k.a. Chiotas
  15min pakeitė straipsnį. Vakar buvo rašyta, kad ji nedalyvavo laidotuvėse.
  Bet tai čia tik detalė, kaip ir sakiau aukščiau, man visiškai neįdomios laidotuvės ir kas ten dalyvavo. Tai tik vienas pavyzdys iliustruoti mano teiginį, kad „15min.lt dažnai netikrina savo skelbiamos informacijos ir pasitikėdama gandais klaidina skaitytojus“.

 9. 2011.03.24 12:50 | #9

  Pirminė informacija dažnai gali skirtis nuo tikrovės, tad nematau reikalo pykti ant kažkurio tais naujienų portalo.

 10. 2011.03.24 20:01 | #10

  Chmm… nesuprantu – kuo čia piktintis. Tas pats,kas piktintis lietuviška popmuzika. Nepatinka – neskaitai. Kita vertus – nesuprantu, kam išvis skaityti lietuviškus portalus – nieko esmingo Marijos žemėje vis tiek beveik nenutinka. O jei visgi knieti, galima rinktis kad ir alkas.lt. Jis savaip specifinis (kaip ir kiti maži portalai), bet nebus jokių apatinių skalbimų ir „š… ir tapšnojimų“ 🙂

 11. 2011.03.25 19:57 | #11

  „Nesuprantu, kodėl aš skaičiau.“ – nežinau, kaip čia yra, bet kuo toliau, tuo mažiua pasigendu informacijos apie gyvenimą Lietuvoje. Nes, jei ja tikėti, Lieuvoje vyksta kažkas baisaus. Ko aš visiškai nepastebiu.

 12. 2011.03.25 20:01 | #12

  @grumlinas
  Va, ir aš tą sakau. Aišku, yra žmonių, kuriems nesiseka, kurie gal blogiau gyvena. Bet iš esmės tai nėra jau toks pas mus blogas gyvenimas, nėra cunamių, neatakuoja Nato naikintuvai. Ne visi lietuviai moka džiaugtis gyvenimu.

 1. Atsekčių dar nėra.