Į pradžią > Tinklaraščio naujienos > 2009 metų ataskaita

2009 metų ataskaita

2009

(Nuotrauka iš stock.xchng)

Kaip ir dera pasibaigus metams reikia apžvelgti 2009 rezultatus. Kolega Lukas siūlo metų ataskaitą tinklaraštyje paskelbti Naujųjų metų vidurnaktį, todėl nustačiau, kad WordPress taip ir padarytų.

Be to, reikėtų pastebėti, kad tinklaraštį pradėjau rašyti tik šią vasarą (pirmas įrašas pasirodė liepos 22 d.), todėl tai nebus visų 2009 metų ataskaita.

Šiek tiek statistikos

Tinklaraštis pradėtas rašyti 2009 m. liepos 22 d. Nuo to laiko paskelbiau 109 įrašus (maždaug po 20 įrašų per mėnesį), kurie sulaukė 384 komentarų. Per dieną šį tinklaraštį aplanko vidutiniškai 60 unikalių lankytojų (paskutinio mėnesio duomenys). Šiek tiek daugiau žmonių skaito naudodami RSS skaitykles – remiantis FeedBurner paskutinio mėnesio duomenimis, jų yra 73. Tačiau dar neišsiaiškinau, kaip Google skaičiuoja šią statistiką, nes būna, kad RSS skaitytojų skaičius vieną dieną pakyla iki kokių 90, o kitą dieną nukrenta.

Tikriausiai tinklaraščius rašantiems ne pirmus metus šie skaičiai atrodys juokingai maži, bet man tai didelis pasiekimas per 5 mėnesius rašymo. Kita vertus, skaičiai man ne labai aktualūs. Tikrai rašau ne dėl to, kad pasiekčiau didelį puslapio lankomumą, o todėl, kad man tai įdomu. Džiugu, kad ir kitiems patinka tai, ką čia rašau.

Populiariausi įrašai

Remiantis Google Analytics duomenimis, populiariausių įrašų Top10 atrodytų taip:

10. Naktinio Vilniaus spalvos (247 skaitytojai)

9. Canon EOS 500D apžvalga (265)

8. Kodėl lietuviški tinklaraščiai užsnūdo? (280)

7. BMS Megapolis stabdo veiklą – priežastys (315)

6. Tinklaraščio populiarinimas – patarimai, kaip padidinti lankytojų skaičių (416)

5. Windows 7 apžvalga (456)

4. Fotografijos tinklaraščiai (488)

3. Plungės dvaro parkas – Kunigaikščių Oginskių palikimas (541)

2. Elektroninio parašo taikymai Lietuvoje (551)

1. Verkių dvaras ir parkas (622)

Įdomiausi fotoreportažai

Tikriausiai skaitantys šį tinklaraštį jau pastebėjo, kad čia dažnai publikuoju įvairius fotoreportažus. Man reportažas yra mėgstamiausias fotografijos žanras, todėl jų netrūks ir kitais metais. Visus reportažus galite peržiūrėti čia, o štai mano reportažų Top3:

3. Ventės ragas – iškyšulys prie Kuršių marių.

Lighthouse in Ventės ragas

2. Naktinio Vilniaus spalvos

National Philharmonic

1. Ruduo Vilniuje

Leaves in the grass

Populiariausios nuotraukos

Populiariausių nuotraukų Top5 (remiantis eFoto ir Flickr įvertinimais):

5. “Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje”.

Kalėdų eglės įžiebimas Vilniuje

4. “Kelias į šviesą”.

Journey to the light

3. “Saulėlydis ežere”.

Sunset in the Lake

2. “Vakaro žiburiai”.

About lights

1. “Pasaulio pakrašty”.

At the end of the World

Įdomiausi filmai

Filmų šiais metais žiūrėjau nemažai. Vieni buvo labai įdomūs (tokie, kaip “Forestas Gumpas” – jį pažiūrėjau tik šiais metais), kiti – pigus Holivudo šlamštas (tokie, kaip “Vėl septyniolikos”). Tačiau įdomiausias mano matytas filmas šiais metais – “Berniukas dryžuota pižama”. Beje, visus matytus filmus su mano įvertinimais galite rasti čia.

Klausomiausia muzika

Kadangi naudojuosi Last.fm tarnyba (muziką, kurią klausausi, galite peržiūrėti čia), todėl nustatyti koks atlikėjas ar grupė buvo dažniausiai klausoma šiais metais nebuvo sunku. Tačiau net pats nustebau, kad praeitais metais dažniausiai klausiausi atlikėjo Jason Mraz. Įtariu, kad kada nors buvau palikęs įjungtą neklausomą muziką kompiuteryje, todėl priskaičiavo tiek daug. Manau šį atlikėją reikėtų atmesti, tada praėjusių metų mano klausytos muzikos Top5 atrodytų taip:

5. The Killers

4. Scissor Sisters

3. Nouvelle Vague

2. De-Phazz

1. Jurga

Metų atradimai: Leon Somov & Jazzu, Jonas Brothers, The Cinematic Orchestra, DJ Cam Quartet, Arctic Monkeys, Acoustic Alchemy, Bajofondo Tango Club ir Gotan Project.

Taigi tokia mano 2009 metų ataskaita. Būtų įdomu perskaityti ir jūsų metų ataskaitą. Gerų Naujų Metų ir dėkui, kad skaitote ką šiame tinklaraštyje rašau.

Kategorijos: Tinklaraščio naujienos Žymos:
 1. 2010.01.01 20:22 | #1

  Didelis darbas nuveiktas! Ir publikuojant, ir analizuojanyt rezultatus. Nesugebu tokių analizių daryti, nes neprisiverčiu. Kažkaip nesinori savo kūrybos sudėlioti į lentynėles, nes dažnai būtent man labai prie dūšios lipęs dalykas lieka nepastebėtas.
  Nors gal kada pabandysiu kritiškai įvertinti savo veiklą. Ir užbaigti tinklaraštį 😉

 2. 2010.01.02 17:48 | #3

  Na, kol kas nepanašu, kad užbaigčiau – minčių dar yra

 3. 2010.01.04 16:20 | #4

  As ir nemoku tokiu apzvalgu daryt 😀 O jei daryciau tai gautusi labai trumpa 😀

 1. 2010.12.30 14:50 | #1