Į pradžią > Dienos aktualijos > Apie Eurobasket’ą Vilniuje

Apie Eurobasket’ą Vilniuje

Didžiąją dalį rungtynių žiūrėjau prie televizoriaus, keletą aikštėse ir baruose. Vakar stebėjau gyvai Siemens’e. Po visų nesąmonių su bilietų prekyba, kai jų nebuvo galima gauti, nes visokios Maximos juos išpirko, o ir kaina buvo per didelė Lietuvai, ketinau iš principo nepirkti bilietų į jokias rungtynes. Bet visgi emocijos sužaidė ir kai atsirado bilietų prekyboje nesusivaldžiau ir nusipirkau į sekmadienio grupės varžybas (Serbija – Turkija; Prancūzija – Ispanija; Lietuva – Vokietija).

Aišku, galėjau anksčiau pirkti iš perpardavinėtojų, bet nesinorėjo duoti uždirbti tiems, kurie prisiklausę pasakų apie tai, koks Europoje populiarus krepšinis ir kaip į Lietuvą suplūs minios krepšinio sirgalių, pirko bilietus už bet kokią kainą tikėdamiesi juos parduoti dvigubai ar trigubai brangiau. Taip pat nesinorėjo gaišti laiko dalyvaujant visuose žaidimuose, kur reikia kažką suvalgyti, išgerti, nutrinti, kad dalyvautum bilietų loterijoje. Taigi teko bilietą pirkti iš Tiketos, kuri pasirodo ne ką geresnė už “gatvės perpardavinėtojus”. Paprastai Tiketa parduodamiems bilietams taiko 3-5 litų administravimo mokestį. Bet bilietams į Europos krepšinio čempionatą jį padidino iki 25 litų (čia vien tik už tai, kad atspausdina bilietus).

Veiksmas krepšinio aikštelėje (įskaitant, kad visos 3 komandos, už kurias sirgau, laimėjo), labai patiko. Visų pirma gera reginio organizacija, mandagūs apsauginiai (taip, būna ir tokių Lietuvoje) ir kitas aptarnaujantis personalas. Tvarkinga Siemens arena. Suvaldytos spūstys – dieną atvažiuoti ir pasistatyti automobilį nebuvo jokių problemų. Išvažiuojant kokias 20 min. reikėjo judėti spūstyje. Gal šiek tiek blogai, kad apsauga į vidų neleido žmonėms įsinešti visokių barškalų. Bet aš tai žinojau prieš eidamas, todėl neturėjau tokių daiktų su savimi. Taip pat įspūdį paliko geras policijos darbas – jokių incidentų, viskas ramu ir tvarkinga. Tik raitoji policija galėtų surinkti žirgų paliktą gėrį, kad nereikėtų žmonėms į jį lipti.

Spaudoje buvo kalbama apie dideles gėrimų ir maisto kainas grupėse etapuose provincijoje – Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje. Vilniuje prie Siemens arenos įrengtoje fanų zonoje nieko panašaus nemačiau. Maisto ir gėrimų kainos panašios kaip ir visuose renginiuose: alus/sidras apie 6 litus, kepta duona – 5 litai, karšti patiekalai – nuo 5 iki 20 litų. Nors žmonių buvo nemažai, bet nepasakyčiau kad visi labai veržtųsi prie prekeivių palapinių pirkti alaus ar maisto. Nepirkau ir aš. Spaudoje buvo kaltinamos per aukštos kainos. Aš su tuo nevisiškai sutikčiau. Aišku, Lietuva užsieniui turėtų sudaryti mažų kainų šalies, į kurią tarkime galima savaitgalį atskristi išgerti pigaus alaus, įvaizdį. Todėl įvertinant tai reikėjo pardavėjams ir meniu pakoreguoti. Mane tiesiog jau vemti verčia nuo “tradicinio renginių maisto”: keptos duonos, dešrelių su raugintais kopūstais ar žirnių su spirgais. Norėtųsi įvairesnio meniu: tradicinių lietuviškų varškės gaminių, tikros giros, naminio vyno, kaimiško alaus (o ne atsibodusios ekstros), galėjo į meniu įtraukti ir kažko labiau įprasto europiečių skrandžiui. Bet kur tau, verslininko logika aiški – pasistatysiu palapinę, atsivešiu švyturio ekstros statinaičių, pakepsiu duonos bei kiaulių ausyčių ir nebus kur dėti uždirbtų pinigų. Bet būdamas vakar prie Siemens arenos įrengtoje fanų zonoje pamačiau, kad ne visi veržiasi pirkti tų jų “skanumynų”. Nemažai buvo tokių kaip aš, kurie nepirko ne dėl kainos. Su mielu noru būčiau suvalgęs itališko tiramisu ar išgėręs vyno. Deja, nieko panašaus nemačiau.

Užsienio sirgaliai. Iki Europos krepšinio čempionato apie juos buvo kalbama labai daug, per spaudą skalambijama, kiek čia pas mus jų daug suvažiuos, kiek jie pakels mūsų ekonomiką, kiek daug verslininkai užsidirbs. Tūlas verslininkas, užuot pasinaudojęs savo galva, patikėjo tuo, ką kiti sako. O jeigu jau atvažiuos tiek daug turistų, tai ir kainas reikėtų pakoreguoti atitinkamai: stoties rajono dviejų žvaigždučių hostelyje nakvynės kainą padaryti tokią pačią kaip 4 žvaigždučių viešbutyje kur nors Kanuose su vaizdu į Viduržemio jūrą. Alaus bokalą pardavinėti už didesnę kainą nei Romos centre. Taksi (kokiu nors prasmirdusiu senu passatu) už nuvažiuotą kilometrą prašyti tiek pat, kiek Londone. Mane kaip lietuvį žeidžia tokie verslininkų veiksmai, kuriantys prastą Lietuvos įvaizdį. Juk visi žinome, kad paslaugų kokybė neatitinka kainos. Kad ir tas pats atvejis su taksi: didelė tikimybė, kad važiuosi su 20 metų senumo mašina, vairuotojas be rusų kalbos kitos užsienio kalbos nemokės, klausysis Russkoje radio, iš oro uosto iki viešbučio važiuos tolimiausiais keliais ir t.t.

Tačiau svarbiausiai tai, jog visi neįvertino to, kad Europoje krepšinio šaka Nr. 1 – Futbolas. Galima paminėti vieno tokio vokiečio komentarą apie krepšinio čempionatą Lietuvoje: “No one in Germany is interested in basketball”. Taip pat kažkada žiūrėjau BBC sporto žinias (tuo metu, kai dar žaidė Anglijos rinktinė) ir nė žodžiu nebuvo užsiminta apie šį čempionatą. Todėl mano nuomonė nereikėjo dėti didelių vilčių, kad į Lietuvą suvažiuos labai daug užsieniečių. Vėlgi buvo kaltintos per aukštos kainos. Bet mano nuomone reikia pripažinti, kad krepšinis Europoje nepopuliarus ir nesurenka tokių sirgalių armijos kaip per futbolo varžybas. Lietuva galėjo bent jau pasižiūrėti į šį čempionatą ne trumparegiškai (kuo daugiau uždirbti per 3 savaites), o su perspektyva prisivilioti kuo daugiau užsieniečių, pristatyti jiems tokią šalį, į kurią jie sugrįžtu vėl ir vėl.

Deja, vaizdas vakar buvo apgailėtinas. Varžybos tarp Serbijos ir Turkijos – salė apytuštė ir saujelė šių šalių sirgalių (gal po kokį 50 iš kiekvienos šalies).

IMAG0100

Fotografuota telefonu, kokybė ne per geriausia, bet apačioje kairėje galima matyti Serbijos sirgalius. Gal dar šiek tiek jų buvo salėje.

Varžybos tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Prancūzų vėl gal koks 50. Ispanų šiek tiek daugiau – nemažai buvo prisirinkusių Erasmus studentų. Žiūrovų šiek tiek daugiau, pradėjo rinktis lietuviai, nusipirkę visos dienos bilietus:

IMAG0103

Kas dar buvo negražu iš čempionato rengėjų, kad labai mažai rodė kitų rinktinių sirgalius. Žaidžia kokie turkai su serbais, o visiems rodo kaip kažkoks lietuvis visą veidą išsitepęs trispalviais dažais krapšto nosį. O šalia aikštelės savo komandas karštai palaiko jų gerbėjai (nors ir nedidelis būrys).

Kalbant apie lietuvių varžybas, salė buvo sausakimša. Vokiečiai sirgaliai net nebandė įsiterpti. Labai gerai buvo šokėjos pertraukėlių metu. Norėtųsi ir daugiau rungtynių pamatyti gyvai. Deja, su bilietus ne taip paprasta gauti (už protingą kainą).

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos: ,
  1. 2011.09.16 13:13 | #1

    Aš per krepšinio čempionatą dirbau, tad visą tą „virtuvę“ mačiau šiek tike iš vidaus 🙂 Bet man patiko. Organizacija gera (tiesa, pradžioje buvo šiokių tokių nesusipratimų dėl to, ką galima įsinešti, o ko ne: pirmą dieną netekau maisto, antra užkliuvo skietis, trečia – kvepalai 🙂 Bet paskui viskas kaip ir susideliojo. Sutinku, kad žmonių kaip Simensui tai buvo mažai (tavo nuotraukose dar ne pats praščiausias variantas 🙂 O šiaip, užsienio sirgaliai puikūs, malonūs, bendraujantys, labai dėkojo už viską ir sakė, kad jiems čia patinką. Viskuo nepatenkinti buvo gal tik rusai, kuriems buvo kesta, kad rūkoma lauke, o ir alkoholio viduj visai negausi, bet čia kaip ir nenustebimo:) Manau, kad dėl sirgalių skaičiaus kalti ir organizatoriai: juk visos mūsų čempinatui sukurtos reklamos iš esmės buvo sukurtos mums, kurie ir taip žino kas yra krepsinis, žino remėjus ir jų siūlomą produkciją. Mes nesiorientavom į užsieniečius, tad sakyčiau, kad neišnaudojom suteiktos galimybės iki galo…

  1. Atsekčių dar nėra.