Į pradžią > Dienos aktualijos > Apie Eurovizijos nenuspėjamumą

Apie Eurovizijos nenuspėjamumą

Visada maniau, kad Eurovizija yra labai nuspėjamas konkursas – Kipras balsuoja už Graikiją ir atvirkščiai, Didžioji Britanija, Prancūzija, Ispanija ir kitos didžiosios šalys pagal balus velkasi sąrašo pabaigoje, lietuviai į finalą nepatenka, kad ir ką benusiųstų į tą konkursą. Bet vakar stebėdamas balsavimo rezultatus (taip, tą įdomiausią visos Eurovizijos dalį) buvau švelniai tariant apšąlęs. Ir viso to kaltininkė – vokietė Lena Meyer-Landrut:

Daina – visiškas Eurovizijos neformatas. Taip pat man asmeniškai gana keista daina – išgirdus pirmą kartą finale visiškai neįstrigo galvoje ir paskendo bendrame Euroviziško popso kontekste. Rašydamas šį įrašą dainą perklausiau dar keletą kartų. Dainos tekstas gana banalus:

I went everywhere for you
I even did my hair for you
I bought new underwear they’re blue
and I wore ’em them just the other day

Love you know I’d fight for you
I left on the porch light for you
Whether you are sweet or cruel
I’m gonna love you either way

Love oh love
I gotta tell you how I feel about you
Cause I oh I can’t go a minute without your love
Like a satellite
I’m in an orbit all the way around you
And I would fall out into the night
Can’t go a minute without your love

Bet vis dėlto Lenos charizma šiai dainai suteikia šarmo ir neįmanoma pasakyti nieko blogo apie ją. Galbūt „Senoji Europa“ (sakydamas Senoji Europa turiu galvoje vakarų Europos šalis – pažiūrėjus balsavimo rezultatus matyti, kad už Vokietiją labiausiai balsavo Vakarų Europa) pavargo nuo kasmetinių Graikjos, Kipro, Švedijos ir kitų šalių vienodų ritmų ar postsovietinių šalių (Gruzijos, Ukrainos, Baltarusijos, Bulgarijos ir kitų) bandymų kurti pietietišką „Eurovizijos“ standartą ir pakoregavo balsavimo rezultaus. Vis dėlto Lenos pergalę, kuria beje ir ji pati netikėjo – tai buvo galima matyti transliacijoje kai šalys skirdavo 12 balų, laikyčiau Europos šalių protestu prieš nusistovėjusias Eurovizijos taisykles ir dainas. Kas ir kaip ten bebūtų, manau, Lena tikrai verta pergalės.

O mano Eurovizijos favoritai buvo šie:

1. Turkija:

2. Danija:

3. Gruzija:

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. Dalius
  2010.05.30 11:34 | #1

  Labai keista kad išgirdai tik pirmą kartą. Aš radijos klausausi tik vairuodamas ir to užteko, kad šita dainą atsibostų.

  • 2010.05.30 11:39 | #2

   Tai va dėl ko ji laimėjo 🙂 Kažkaip nebuvau atkreipęs, kad ją groja per radiją, nes dažniausiai mašinoje radija man kaip fonas ir neklausau kas ten ką groją 😀

 2. Vilmantas
  2010.05.30 12:38 | #3

  Šiaip jau Google jau senai prognozavo Vokietijai pergalę pagal užklausų skaičių: http://www.google.com/landing/eurovision/index.ht

 1. Atsekčių dar nėra.