Į pradžią > Tinklaraščio naujienos > Apklausos rezultatai

Apklausos rezultatai

Charts

(David Ciani nuotrauka)

Prieš porą savaičių, rašydamas apie planus naujiems metams, vykdžiau tinklaraščio skaitytojų apklausą. Nors apklausa vis dar vykdoma (jeigu dar neatsakėte į keltą klausimų, tai dar galite padaryti), vis dėlto norėčiau supažindinti su jos rezultatais.

Pagrindinis apklausos tikslas buvo išsiaiškinti, koks yra “statistinis” šio tinklaraščio skaitytojas – lytis, amžius, ką jis veikia. Taip pat kokios tematikos rašiniai jam įdomiausi. Taigi apklausos rezultatai:

  • Skaitytojų amžius. 27 metai. Skaitytojų vyrų – 71 %, moterų – 29 %. Šiek tiek nustebino, nes skaitytojai truputėlį vyresni už mane.
  • Rašančiųjų savo tinklaraščius skaičius. 60 % skaitančiųjų rašo savo tinklaraštį (iš jų 18 % rašo daugiau negu vieną). Tačiau net 40 % neturi savo tinklaraščio. Šis skaičius šiek tiek nustebino, nes visada maniau, kad absoliuti dauguma tinklaraščius skaitančių žmonių yra juos rašantys.
  • Fotografuojančių skaičius. 82 % atsakiusiųjų fotografuoja, 18 % – ne. Panašių atsakymų ir tikėjausi, nes fotoaparatą dabar tikriausiai turi dauguma, taigi ir fotografuoja.
  • Užsiėmimas. Daugiausiai yra dirbančiųjų (55 %) ir studijuojančių (29 %).
  • Nuomonė apie tinklaraščius. Taip pat klausiau, kiek vidutiniškai perskaitoma RSS įrašų tinklaraščiuose. Rezultatai pasiskirstė gana tolygiai. 35 % per dieną perskaito nuo 0 iki 25 įrašų, 25 % – nuo 26 iki 50, 25 % – nuo 51 iki 100. Daugiau kaip 100 įrašų per dieną perskaito 15 % respondentų. Aš asmeniškai per dieną perskaitau (nuo pradžios iki galo) kokius 10 įrašų. Dar kokius 10-20 įrašų (įskaitant nuotraukas) peržvelgiu. Likusiems kokiems 50-100 įrašų Google Reader’yje pritaikau Shift+A klavišų kombinaciją (pažymiu kaip perskaitytą). Tiesa, tai dažniausiai taikau užsienio tinklaraščiams, per dieną prigeneruojantiems daug įrašų (įvairūs naujienų agregatoriai ir pan.). Dar prašiau įvertinti lietuviškų tinklaraščių (taip pat ir mano) straipsnių įdomumą dešimtbalėje sistemoje. Lietuviškų tinklaraščiai gavo 6 balus, o aš – 7. Net nesitikėjau tokio gana aukšto įvertinimo. Pats sau duočiau 6 balus.

Visus apklausos rezultatus galite peržiūrėti nuspaudę šią nuorodą. Ačiū visiems atsakiusiems – padėjote suprasti, kokiomis temomis domitės ir kokių temų ieškote šiame tinklaraštyje.

p.s. Jeigu nuspręsite vykdyti savo apklausą, tikrai galiu rekomenduoti manoapklausa.lt sistemą. Labai paprasta naudotis, bet tuo pačiu gerai atvaizduojanti apklausos rezultatus. Be to, sistema leidžia visų respondentų atsakymus parsisiųsti į kompiuterį, kur juos galima papildomai apdoroti (pvz. su Excel ar statistinėmis programomis).

Kategorijos: Tinklaraščio naujienos Žymos:
  1. 2010.01.17 14:29 | #1

    O kur dingo salys ?:) Lyg ir buvo toks klausimas…

  1. Atsekčių dar nėra.