Į pradžią > Reportažas, Savaitės tema > Ar tikrai Kaunas – kaimas?

Ar tikrai Kaunas – kaimas?

Kaunas. Laisvės alėja

Žmonės kalba, kad š*das – ne sviestas, o Kaunas – ne miestas. Dar kiti sako, kad ten gyvenimas ir šioks toks judėjimas vyksta tik prie didesnių kebabinių, Akropolyje ar Megoje. Pasakojama ir tai, kad Kaune gatvėse tokios duobės, kad jose skardžiai skradžiai gali pradingti 5 automobiliai. O dar jei prie visų šitų legendų įpintume Žalgirį, treningus (aišku su kuo daugiau juostelių) su smailianosėm lakierkom, skraidančias kregždes, tai vaizdas normaliam žmogui būtų ne koks. Ypač tokiam, kuriam dėl susikurtų stereotipų Kaunas – stotelė tarp Vilniaus ir Klaipėdos.

Kauną dažnai pravažiuodavau keliaudamas iš Vilniaus. Kartais sustodavau prie Kauno marių ar trumpam pasivaikščiodavau po miestą. Bet Laisvės alėjoje, miesto širdyje, esu buvęs tik vieną kartą kažkada labai seniai. Praeitą savaitę nusprendžiau galutinai padėti tašką visiems skaitytiems interneto rašinėliams bei komentarams ir pats pasižvalgyti po Kauną. Norėjau įsitikinti, ar tikrai kaip kiti sako – Kaunas ne miestas ir palyginti su Vilniumi.

Pirmas įstrigęs ir legendomis apipintas dalykas – problemos su mokamu automobilių stovėjimu. Jau seniai sklando istorijos, kad jeigu tik užmirši susimokėti už automobilio stovėjimą Kaune, garantuotai gausi baudą. Iš tikrųjų mokamų aikštelių kontrolieriai ten dirba labai gerai. Aikštelė prie Akropolio ir kažkokios bažnyčios – ant pusės stovinčių automobilių langų užklijuoti lipdukai, raginantys susimokėti baudą. Po visą aikštelę vaikšto senukas ir bando ieškoti teisybės dėl paskirtos baudos. Vilniuje „Susisiekimo paslaugos“ dirba ne taip principingai – jeigu nesusimokėsi už automobilio stovėjimą, tai nebūtinai bus paskirta bauda (taip dažnai kaip kolegos Kaune „nepatruliuoja“ jie). Tačiau Kaune vienas didelis pliusas – už stovėjimą reikia mokėti tik iki 18 val. (Vilniuje – iki 20 val.). Taigi po darbų laisvai gali nemokamai atvažiuoti į miesto centrą pasivaikščioti ir nemokamai palikti automobilį. 1:0 Kauno naudai.

Laisvės alėja ar Gedimino prospektas. Pagrindinės šių miestų arterijos. Visų pirma Laisvės alėjoje nevažinėja automobiliai, ji skirta tik pėstiesiems. Didelis pliusas. Taip pat perėjose visi automobiliai tvarkingai sustoja ir praleidžia pėsčiuosius. Norėčiau kad Vilniuje Gedimino prospekte taip pat uždraustų automobilių eismą. Uždedame dar vieną pliusą Kaunui. 2:0.

Kaunas. Daržovių kioskas
Kaunas. Daržovių kioskas

Kioskai nuotraukose viršuje. Tokių Laisvės alėjoje galima suskaičiuoti ne vieną dešimtį. Tikriausiai po to, kai visi spaudos kioskai užsidarė, jose pradėjo pardavinėti daržoves. Baisu, žiauru, tragiška. Visi skirtingi, nesiderina prie miesto centro. O pasukus į gatveles už Laisvės alėjos netgi galima pamatyti turgaus prekystalių. Netgi Vilniaus Kalvarijų turguje nėra taip baisu kaip tie daržovių kioskai su kopūstais, bulvėmis, mandarinais ir pomidorais. Didelis minusas Kaunui. 2:1 Vilnius pradeda žygiuoti į priekį.

Bet kurio miesto išskirtinis bruožas – žmonės gatvėse, t.y. kiek jų yra (tikriausiai dėl to Balbieriškis su trimis vyrais, geriančiais alų parduotuvės kieme, nevadinamas miestu). Ketvirtadienis, nėra dar nė penkių vakaro, o Laisvės alėja gyva. Lauko kavinėse pilna žmonių, ant suoliukų sėdi jaunimas. O ir šiaip alėja pilna praeivių, kad net sunku apsilenkti. O dar gatvės muzikantai. Gedimino prospekte taip būna tik savaitgaliais (ir tai ne kiekvieną) arba per šventes. Reikia pripažinti, kad tada, kai lankiausi, Kaunas pasirodė gyvesnis miestas už Vilnių. 3:1 (netikėta, bet Kaunas stipriai pirmauja).

Kad būčiau visiškai subjektyvus, reikėtų Kaunui parašyti dar vieną mažą pliusą už lauko kavines, kurių Gedimino prospekte nėra (na gerai, tų kelių staliukų, pastatytų ant kelių metrų pločio šaligatvio, nelaikau lauko kavinėmis). Laisvės alėja šiame reikale labai dėkinga – ji plati, nėra automobilių, medžiai duoda šiokį tokį pavėsį vasarą. 4:1.

Kaunas-3

Grįžtant prie žmonių, kauniečiai giriasi, kad Kaune merginos gražesnės nei Vilniuje. Labai slidus ir tuo pačiu subjektyvus reikalas. Už tigrinius drabužius, kablus ir grilyje kepto viščiuko spalvos odą Vilnius būtų visa galva aukščiau už Kauną (čia tokių merginų mažiau). Žinau, kad Kaune tokių labai daug, bet kai lankiausi, to nemačiau. O šiaip merginos tikrai gražios, tvarkingai apsirengusios, prisižiūrinčios. Nestipriai, bet šioje vietoje Kaunas laimėtų prieš Vilnių. O kadangi šis dviejų miestų vertinimas yra visiškai subjektyvus, tai duosiu Kaunui dar vieną pliusą. 5:1.

Kauno soboras
Kaunas. Vilniaus gatvė
Kauno Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

Soboras, Kauno pilis ir Rotušės aikštė tikriausiai gražiausios Kauno senamiesčio vietos. Pati Laisvės alėja ir joje stovintys pastatai yra labai apleisti. Alėjos grindinys – paprastos šaligatvio plytelės. Vilnius tikrai daug kartų gražesnis miestas, jo senamiestis didesnis, o bomžai su savo gyvenimo istorijomis daug įdomesni. Todėl duodu Vilniui didelį pliusą, netgi ne vieną, o du. 5:3.

Koks miestas be turistų ar šiaip į miestą užklydusių užsieniečių. Kaune jų nemažai, vienas kitas studijuojantis užsienietis šiame mieste. Bet Vilniuje jų, žinoma, daug daugiau. Todėl pliusas Vilniui. 5:4.

Kaunas. Karaliaus Mindaugo prospektas

Jau sklando legendos apie tai, kokios baisios ir duobėtos Kaune gatvės. Bet aš arba nevažinėjau tomis gatvėmis arba iš tikrųjų nėra taip blogai kaip pasakojama. Centre gatvių asfaltas visai neblogas, toks pats kaip Vilniuje. Todėl nė vienam miestui neduodu pliuso.

Kauno Žalgirio arena
Kaunas. Pėsčiųjų tiltas

Neseniai krepšinio čempionatui pastatyta „Žalgirio“ arena ar Vilniaus Siemens arena? Apskritai sportas kaip ir merginos labai jautri tema ir daugelį gandų apie Vilnių ir Kauną kuria skirtingų komandų sirgaliai. Aš pats nesu didelis krepšinio mėgėjas, todėl leisiu sau pasireikšti šiame klausime. Kauno „Žalgirio“ arena tikrai yra žymiai gražesnė ir didesnė už Siemens areną Vilniuje. Tiek pats pastatas, tiek vieta (Nemuno sala), kurioje jis pastatytas. Tiesa, dar ne visai sutvarkyta aplinka prie arenos. Bet jau įsivaizduoju kaip ten turėtų būti gražu, kai viskas sužaliuos. Pliusas Kaunui ir 6:4.

Na ir dar vieną paskutinį pliusą duosiu Kaunui dėl to, kad jis lietuviškas miestas. Nesutiksi jame tiek rusiškai ir lenkiškai kalbančių žmonių kaip Vilniuje. Kadangi gyvename Lietuvoje, tai negaliu pakęsti tų žmonių, kurie per visą savo ilgą gyvenimą Lietuvoje nesugebėjo išmokti kalbėti lietuviškai. Taigi 7:4 šį labai išsamų ir dar labiau subjektyvų dviejų miestų įvertinimą laimi Kaunas.

Kaunas – tikrai yra miestas (koks jis gali būti Lietuvos mastais). Daugelį kvailų, vienas kitą pašiepiančių stereotipų sukuria ribotos fantazijos žmonės, nenorintys matyti toliau savo kiemo. Taip jis nėra toks gražus ar tvarkingas kaip Vilnius. Natūralu, nes sostinė visada gaus didesnį finansavimą. Ne tik „ir Kaune galima gyventi“ (kaip kadaise skelbė pačių kauniečių sukurta reklaminė kampanija), bet jame sėkmingai ir laimingai gyvenama. Tuo ir baigsiu šį rimtą savo straipsnį apie Kauną. Ir dar pridėsiu tiems vilniečiams, kurie lankysis Kaune pabandyti ieškoti ne faktų, leidžiančių patvirtinti stereotipus, o surasti naujų įdomių dalykų.

Kategorijos: Reportažas, Savaitės tema Žymos: ,
 1. Tadas
  2012.04.16 20:36 | #1

  nėra duobiu???? turbūt juokus mėgstat :DDD

 2. 2012.04.16 20:43 | #2

  Ak, kaip širdį paglostė toks įrašas 🙂
  Kas tiesa, tas tiesa, centrinių pasivaikščiojimų gatves tikrai verkiant reikia remontuoti, nes jei mintinai nežinočiau, kur duobės, tai ne kartą būčiau nosį nusibalnojus.. 😀
  O Vilnius su savo visų pasaulio kraštų laikinais ir nuolatiniais gyventojais neturi kur dingt, ir taip jau išeina, kad tampa daugiakalbis..
  Tik vieną paklausimą turiu. Prieš keletą metų Vilniaus autobusuose ir troleibusuose man atrodo „mokydavo“ lenkų kalbos. O ar ne geriau užsieniečius mokyti būtiniausių frazių lietuviškai? Ir dar man labai patiko projektas per Europos krepšinio čempionatą, kuomet lietuviškos krepšininkų pavardės buvo parašytos sulipdant keletą angliškų žodžių (pvz.: Jasikevičius – Ya Seek A We Choose). Manau be problemų būtų galima ir frazes šitaip perrašyti, kad užsieniečiai pramoktų lietuviškai 🙂

 3. 2012.04.16 20:44 | #3

  @Tadas
  Yra duobių, gal tik pataikė važiuot gatvėm, kur jų mažiau… 🙂

 4. Miestietis
  2012.04.16 20:49 | #4

  Manau tinka į temą ir tokios patirtys: http://www.zaidziameparyziu.lt/raudonos-lupos.html

 5. Audrius
  2012.04.16 20:56 | #5

  Soboras ir Laisvės alėja, kurioje jis yra nėra senamiestyje!!!

 6. 2012.04.16 20:56 | #6

  @Greta
  Na, aš ne tiek daug važinėju po Kauną. Maršrutas buvo mašdaug toks: nuo 9-o forto iki Karaliaus Mindaugo prospekto, paskui iki Soboro, nuo jo iki Pažaislio ir per sodus (gal ir ne sodai ten) į autostradą. Tai tikrai nebuvo baisių duobių. O jeigu gyvenamuosiuse rajonuose gatvės netvarkingos, tai ir Vilniui pilna tokių.

  O dėl lenkų kalbos, kai jos mokė troleibusuose, nematau problemos. Didesnė problema, kai žmogus visą gyvenimą pragyvenęs Vilniuje nemoka taisyklingos lietuvių kalbos.

 7. 2012.04.16 21:00 | #7

  @Audrius
  Galbūt. Bet tai esmės nekeičia. Laisvės alėja ir Soboras yra Kauno centras. Kaip ir Vilniuje Gedimino prospektas nėra senamiestyje.

 8. Blondine
  2012.04.16 21:01 | #8

  Įdomus įrašas, bet drįsčiau pasiginčyt.
  Pati esu Vilnietė, bet jau ketvirti metai gyvenu Kaune ir tiek pliusų tikrai neįžvelgiu. Gal tiesiog tu taip užtaikei, nes realiai ir objektyviau miestus vertintum, jei juose normaliai pagyventum.
  Man Kaune didžiausias minusas yra susisiekimas, prie vienpusio eismo centre priprasti galima, bet viešasis transportas tai arba važiuoja didžiausiais ratais tiesai per aplinkui arba apskritai nevažynėja. Ir keista, kad ant duobių neužtaikei 😀
  Žalgirio arena gal ir didesnė, bet estetiškas vaizdas tikrai nekoks, suprantu, kad čia toks architektūros stilius, bet man gadina vaizdą ir tuo labiau gamtos grožį Nemuno saloj.
  Dėl Alėjos, tai man ji apleista, reiktų restauruoti beveik visus pastatus, nes užtenka pakelti akis į viršų ir visas grožis dingsta.
  O šiaip iš tiesų ir Kaune galima gyvent, tiesiog tenka prie visko pristaikyt 🙂

 9. 2012.04.16 21:09 | #9

  Džiaugiuosi, kad Kaunas nugalėjo. Tą aikštelę prie akropolio ir bažnytėlės neseniai apmokestino, seniau buvo nemokama, tai dar ne visi žino, seniau buvo mokama iki penkių vakaro, tai buvo tikrai smagu. Deja neseniai prailgino 🙁 ir neseniai mokestį padidino. Dėl gatvių duobių tikrai yra problema, bet ir Vilniuje yra jų.. Aš niekad nemėgau tų kalbų ir lyginimų Vilnius – Kaunas, Kaunas – Vilnius… Kiekviename mieste savi pliusai ir minusai, o Vilnius yra sostinė, ir kaip ir visos Europos sostinės jos yra kitokios nei kiti miestai, tiek turizmo kiekiu, tiek investicijomis. O Kaunas jis liks visada mielas, paprastas, Lietuviškas miestas.

 10. 2012.04.16 21:11 | #10

  @Blondine
  Tai ir nesiekta čia kažką labai objektyviai aprašyta. Tiesiog paimtos kelios nepilnos dienos akimirkos ir jos aprašytos.
  O dėl Žalgirio arenos vs. Siemens arenos, tai Siemens arena man iš viso primena labiau kokį prekybos centrą nei areną.
  O dėl pastatų restauravimo alėjoje pasakysiu taip, kad aš Kauną įsivaizduoju panašų, koks jis yra dabar. Ta prasme, gal šiek tiek gražesnį ir tvarkingesnį, bet ne visiškai „sterilų“. Kažkaip Kaunas man visada atrodė, kad turėtų būti „šiek tiek apleistas“. Tai tam tikra prasme šio miesto veidas.

 11. Emilis
  2012.04.16 21:30 | #11

  „Na ir dar vieną paskutinį pliusą duosiu Kaunui dėl to, kad jis lietuviškas miestas. Nesutiksi jame tiek rusiškai ir lenkiškai kalbančių žmonių kaip Vilniuje. Kadangi gyvename Lietuvoje, tai negaliu pakęsti tų žmonių, kurie per visą savo ilgą gyvenimą Lietuvoje nesugebėjo išmokti kalbėti lietuviškai. Taigi 7:4 šį labai išsamų ir dar labiau subjektyvų dviejų miestų įvertinimą laimi Kaunas.“
  Na mane šita teksto dalys izeide. Jeigu zmogaus gimtoji kalba yra rusu ar lenku ir kita kokia nors, tai kodel jis ja negali kalbet? Tesiog jus neesat informuoti gerai, pats mokaus lenku mokykloi ir gerai moku lietuviu kalba. Ir mokykloj mokomės ir VISAD mokėmės lietuvių kalbos. Bet su klasiokais kalbu gimtąja kalba lenku, o su kitais lietuviu. Čia nemoka tik seni žmonės kurie nuo tarybiniu laiku nemoka lietuvių kalbos ir tokiu yra minimumas mano manymu.

 12. 2012.04.16 21:48 | #12

  O vis tiek geriausia Klaipėda 🙂

 13. Paulius
  2012.04.16 21:57 | #13

  Siaip sakoma Sudas ne sviestas-Vilnius ne miestas,taip kad sitie zodziai is vis netinka Kaunui 🙂 Kas liecia gatves,taip duobiu yra,bet juk ne pasaulio pabaiga 🙂

 14. Eglė
  2012.04.16 22:02 | #14

  Aš manau, kad šitas varžymasis tarp miestų yra visai beprasmis, pirma dėl to, kad visi miestai yra skirtingi ir būtent dėl to jie ir yra įdomūs. Vilnius yra sostinė ten ir turi būt gražiau, nes didesnė finansinė parama, ir jis turi atspindėt Lietuvą, parodyti šalies grožį turistams. Nu tikrai, kam čia aiškintis kuris miestas geresnis ir ten, ir ten gyvena žmonės ir kaikurie iš jų netgi laimingi, nors Lietuvoj 80% žmonių turi depresiją. Esu kaunietė, bet myliu ir Vilnių, Klaipėda ir kiekvieną savo gimtinės smiestą ir manau visi turėtų taip jaustis. Ir be to vieną kartą atvažiavus į miestą visų pliusų ir minusų apie jį negali įvardinti, nes reikia pažinti miestą ilgiau ir giliau. Na aišku suprantu, kad šis komentaras nieko nepakeis, nes visvien atsiras tokių kurie kovos už savo miestą. Bet manau gyvenimo prasmė yra džiaugtis gyvenimu, o ne ieškoti blogų miestų aspektų ar žmonių įpatybių. Tai tiesiog yra kvaila, bet gyvenam kas kaip norim.

 15. 2012.04.16 22:05 | #15

  labas,

  aciu pakele nuotaika.

  Gyvenau Kaune 30 metu ir labai daug sentimentu jam.
  Labai idomus poziuris, nors del kaiko nesutikciau, bet aciu uz kitoki poziuri i mano miesta.

 16. FAKE
  2012.04.16 22:11 | #16

  “Alėjos grindinys – paprastos šaligatvio plytelės.“ Tai bent Lietuvoje pagamintos o ne kinijoje ir dar penkis šimtus kartų pigesnės.
  “Koks miestas be turistų ar šiaip į miestą užklydusių užsieniečių. Kaune jų nemažai, vienas kitas studijuojantis užsienietis šiame mieste.“
  Kaip galima tai sakyti vieną kartą praėjus per laisvės alėja? Aš pavyzdžiui neatspėčiau ar žmogus užsienietis su juo nepakalbėjęs.

 17. mixe
  2012.04.17 1:10 | #17

  Atsakymas autoriui i straipsnio pavadinima – Taip, kaimas. Kaunas ir Vilnius yra visiskai nesulyginami. Jau kiek teko but Kaune visada tenka nusivilti. Apie gatves net nekalbu, nes per jas teises turejau laikyt antra karta (tai buvo pries 5 metus). Bet apskritai, kalbant apie zmones. Jau galit sakyt kas norit, bet zmones, kurie negyvena Kaune, is karto gali pastebet minioje zmoniu, kur stovi kaunieciai, o kur ne. Taip jau yra. Su savo subjektyvia nuomone visus pliusus atiduodu Vilniuj. Sekmes, juk ir Kaune galima gyventi!!!! :)))) Kaunieti – tu grazus! :))) dar ne tokiu stendu maciau 🙂

 18. 2012.04.17 1:20 | #18

  „Netgi Vilniaus Kalvarijų turguje nėra taip baisu kaip tie daržovių kioskai su kopūstais, bulvėmis, mandarinais ir pomidorais.“ – o kuo prasikalto mieli, jaukūs kioskeliai? Mano subjektyviu vertinimu, jie labai smagus dalykas, kiek teko panašiuose pirkti vaisių ar daržovių, tai kainuoja kur kas pigiau nei prekybos centruose, o kokybė geresnė. Nežinau, gal per laiką kas nors pasikeitė.

 19. andrius
  2012.04.17 7:28 | #19

  kaunas siltas miestas,o vilnius,nors ir sueuropejo,bet vistiek dvelkia rusijos miestu,saltu ir atsiauriu…

 20. Giedrius
  2012.04.17 9:54 | #20

  Teko pabuvoti Kaune su draugais naktį ir tikrai nenusivylėm, tačiau su keletu faktų nesutinku. Visų pirma dėl užsieniečių – daugiau nei pusė matytų ar sutiktų žmonių Kauno Laisvės alėjoje buvo užsieniečiai ir tikrai Vilniuj naktį tiek dar neteko matyti. Taip pat dėl rusų ir lenkų kalbų, Kaune jų neteko girdėti, bet Vilniuj aš jas taip pat labai retai išgirstu, nors mieste pasirodau kiekvieną dieną ir gyvenu šeškinėj, taip kad nėra toks didelis skirtumas šiuo atžvilgiu. Tuo labiau, žinant istorinius faktus, Vilniaus kraštas kažkada priklausė Lenkijai, po to Sovietų Sąjungai ir jis toje sudėtyje buvo ilgiau nei likusi Lietuvos dalis, tad nėra ko stebėtis, kad čia gyvena daugiau kitataučių ir jie nenori atsisakyti savo gimtosios kalbos. Žinoma, galima sakyti Lietuva – lietuviams, ir čia reikia kalbėti mūsų kalba, bet ar jūs patys turėdami galimybę svečioje šalyje savo kalba, kalbėtumėte angliškai ar tos valstybės kalba? Stipriai abejoju. Tad daugiau tolerancijos ir pabandykim patys praplėsti savo kalbų mokėjimą kalbėdami ne tik lietuviškai ar angliškai.

  P.S.: Pats esu iš Utenos, bet gyvenu Vilniuje. Kaune lankiausi keletą kartų ir nieko baisaus nemačiau. Apskritai, visuose miestuose galima atrasti kažką įdomaus, malonaus akiai. Žinoma, Utenoje veiklos mažiau nei Vilniuje ar Kaune, tačiau visi miestai yra tokie, kuriuose gyventi galima. Tad peace! Ir baikit tas prakeiktas varžytuves tarp miestų.

 21. 2012.04.17 10:11 | #21

  O jus vasara, arba rugseji pabandykit pro laisves aleja ir senamesti praeit ir tose lauko kavinese susirast staliuka po 18 val kai geras oras… Va tada pasimato, kad tu zmoniu yra dar daugiau, tik gal lietuvos orai ner patys geriausi, kad taip laika leist.

 22. tipelis
  2012.04.17 10:24 | #22

  Kai mąstau apie Vilnių ir Kauną… Kaune daugiau žalumos. Kaune mažiau kamščių. Kaune mažesnės problemos su parkavimu. Bet Vilniuje daugiau renginių. Ir Vilniuje daugiau darbo vietų. Bet Vilniuje brangiau.
  O šiaip man Kaunas ir Vilnius panašaus stiliaus miestai. Ir panašaus lygio esminės paslaugos (transportas, maitinimas, švietimas, medicina, policija ir t.t.). Vilniaus ir kokių Druskininkų ar Panevėžio lyginimas būtų ryškesnis.

 23. Vaida
  2012.04.17 10:24 | #23

  Na na, ne grožį arenų reikia vertinti, o paskirtį. Tai va, nors buvau labai prieš „Žalgirio“ arenos statybas, dėl netinkamai parinktos vietos tokioms statyboms, bet reikia pripažinti, kad galutinis rezultatas tikrai pranoksta visas Vilniaus arenas. Visų pirma dydžiu ir visų antra ir man svarbiausia savo akustika. Nes koncertai arenoje tikrai girdimi nepalyginamai geriau nei „Siemens“ skarbonkėje.

  O šiaip, nors esu kaunietė, bet esu už Vilnių. Tiesiog man Vilniaus ir atmosfera mielesnė ir šiaip sentimentai.

 24. Betkoks Visada
  2012.04.17 10:42 | #24

  Neypatingai išsamus 🙂 Drįsčiau daugelį vietų nesutikti ir paminėti kitas esmines vietas , apie kuria yra labai nutylėta 🙂 Trumpai apibūdinčiau Kauną taip – Miestas su savomis taisyklėmis : ) (Visose srityse)

 25. 2012.04.17 10:44 | #25

  Smėlio dėžės peštynės dėl niekų. Gyvenkit ir džiaukitės. 🙂

 26. Ugnė
  2012.04.17 13:20 | #26

  Emili,

  Džiugu, jog tu esi toks kultūringas, moki bei naudoji lietuvių kalbą, tad savo pasisakymo tau netaikau. Bet jei atvažiavus į Vilnių lenkų kalbą girdisi dažniau nei nacionalinė šalies kalba, tai yra didžiulis minusas miestui. Mano nuomone, jei gyveni svetimoje šalyje tai tave įpareigoja visuomenėje naudoti ar bent mokytis vartoti nacionalinę kalbą. O jei norisi kalbėti savo kalba tai ir gyvenkit savo šalyje.

 27. as
  2012.04.17 14:01 | #27

  Zinai, darzoviu kioskai MIESTO CENTRE tikrai nesiderina prie ivaizdzio. Taciau kaip gera matyt, kad jie stovi netoli mokyklu ir vaikai renkasi ne saldaini, o banana ar obuoli:)
  Labai grazus straipsnis, juolab ne is kauniecio. Vienok, nezinai ar suveiktu kauniecio visiska meile Kaunui, ar kazkas kitas. Nors man Kaune tikrai nebera ka veikti ir man sis miestas per mazas, verziuosi i uzsienio vandenis (na tikrai, ne braskiu skinti ir ne indu plauti!!!), bet zinau viena diena sugrysiu ir atiduosiu ka surinkau savo mylimiausiam MIESTUI:) Ir budama cia sakau: kaip nera cia ka veikti!!!, o budama svetur pasiilgstu kiekvienos Kauno smulkmenos.

 28. as
  2012.04.17 14:04 | #28

  @Emilis
  na atsiprasau, bet skaitant Tavo komentara tikrai nepasakyciau, kad „pats mokaus lenku mokykloi ir gerai moku lietuviu kalba“ (+kai komentaras buvo rasomas lietuviskais rasmenimis) 🙂

 29. kaunietis
  2012.04.17 15:10 | #29

  Ko moke? Lenku kalbos? Lietuviskai reikai mokyti su anglu vertimu, ne rusu ar dar blogiau lenku. Lietuviu-Anglu!! Vilnius i ka lygiuojasi? Rusyna ar lenkyna? Tegul bent i Kauna lygiuojasi o tada jau bus matyt 🙂

 30. Kompotas
  2012.04.17 19:52 | #30

  @crazyvoveriukas

  Apgailestauju,bet ne 😀

 31. Naturelle
  2012.04.17 20:42 | #31

  Manau, kad visi trys didieji Lietuvos miestai yra labai skirtingi ir savaip zavus. Visi turi problemu ir minusu, taciau nereiketu delto dergtis vienas ant kito, juk visi vienoje mazoje salyje gyvenam. Pati esu kauniete, taciau keturis metus gyvenau Vilniuje (sio metu gyvenu Amsterdame) ir skaitau, kad neblogai pazistu tiek Kauna, tiek Vilniu – ir kagi, ne vienas is ju nera toks stebuklingas, kad reiketu kita zeminti, o save aukstinti. Ausi rezia tiek kaunieciai varymas ant vilnieciu, tiek vilnieciu dergimasis. Toks elgesys tik parodo jusu paciu ribota akirati, isduoda kvaila vadovavimasi stereotipais ir zema kultura. Nesuprantu as situ varzytuviu tarp Kauno ir Vilniaus, ir visi tie lyginimai ar bandymai kazka irodyti yra tiesiog juokingi.

 32. i2
  2012.04.18 9:21 | #32

  Tai ką? Gavai Kaune per snapą ir buvai priverstas šitą nesamoningą rašinėlį parašyti? 😀

 33. 2012.04.18 9:47 | #33

  @i2
  -3 priekiniai dantys ir sutrupinta kelio girnelė.

 34. Aurimas
  2012.04.18 15:07 | #34

  @andrius
  Ir tai pasakė žmogus, kuris negyvena Vilniuje…

 35. Danys
  2012.04.18 19:01 | #35

  Kauno gatvese tokios dideles duobes, kad i ja ivaziaves savo uzpakalio nekaltybe gali ten ir palikt.

 36. Kaunas
  2012.04.18 21:52 | #36

  Visi kuomentuoja kokios duobes kaip hujova ratus palieku duobese , kam cia istikro idomu cia jums idomu gal klausyti vienas kito komentaro , bet is to jokios naudos koks skirtumas ka kas kalba apie miestus , kiekvieno zmogaus skirtinga nuomane yra .

  Duobes tokios kad …. as zinau tik tiek rasant kad duobes reik tvarkyti pasake ir prisnigo tarsi db taiso tas duobes ar ryt taisys .

  Zinau kad man gerai turiu namus turiu ka pavalgyti turiu kuo rupintis , tai yra seima . klausyti kitu zmoniu bedas ir rupintis kitais tai prazilciau anksciau laiko .

 37. Antanas
  2012.04.19 12:45 | #37

  @Vaida
  Na manau, kad Žalgirio arena tikrai savo savybėmis yra žymiai pranašesnė už SIEMENS. O dėl išorinės estetikos, tai čia dar nebaigtas darbas. Sudegė gi krovinys kelte, kuris buvo skirtas Žalgirio arenai. Tad išorė turėtų būti tokia: http://www.sportas.info/images/news/kaunoarena.jpg

 38. Sandra
  2012.04.22 12:18 | #38

  Jeigu VILNIUS nesupyks, KAUNAS – LIETUVOS širdis 🙂

 39. Sandra
  2012.04.22 12:20 | #39

  @i2
  Koks tu beatodariskas, kraupu

 40. 2012.04.24 17:51 | #40

  Kaunas Lietuvos Venecija +1 😉
  http://www.youtube.com/watch?v=Ks3usltHOxQ

 41. 2012.05.13 13:33 | #41

  Nieko blogo tame nėra, kad daržovės ir vaisius pardavinėja centre — kuo daugiau žmonių gatvėse, tuo juose saugiau. Tokie gatvės prekybos objektai yra žmonių traukos centrai. Va, pavyzdžiui, Niujorke tokių objektų labai daug, ir niekas nebando su jais kariauti http://farm8.staticflickr.com/7112/7071018927_070090b589_b.jpg

 42. kaip as matau
  2012.10.26 14:58 | #42

  Kad Laisve reik remontuoti – faktas. Tas faktas gvildenamas savivaldybeje seniai, uzsigulejes reikalas, bet laukiam ir ta diena ateis. pavydas ima matant ne tiek vilniaus, kiek Jurbarko, Utenos, Druskininku, Siauliu, kedainiu ir n kitu miesteliu centrines gatves trinkelemis graziausiomis isklotas, kita vertus, kai arde Merkuriju tai net sirdi suspaude kaip kranas gabalais ji dauze, tai prie to to seno grindinio yra prisirisimas. Bet jau akyse matau fontana su naujomsi triju aukstu konstrukcijomis, retro stiliaus suolelius ir vingiuojancias trinkleles per laisve. Prie kiosku nedriskite kabinetis – estetika gal ir galima apdailinti, bet jie man tikra palaima – eidama i darba psiimu bananu, abrikosu, tresniu uz zenkliai mazesne nei maximoej kaina, eidama namo paimu pomidoru ir salotu vakarienei negaisdama laiko jokiam pc. jega. Duobiu yra, bet jas ir oatys kaunieciai garsina ir del ju rekia, kadangi nori atsikratyti, todel apie jas visas svietas zino, bet del to rekimo tas duobes kazkiek labiau lopina. kamsciu tikrai maziau, zmones vazineja greiciau, nes tam yra galimybes, kame beda? senamiestis (o ne Laisves al.) yapc vakarias nuo zmoniu gausos luzta, ziuriu ir galvoju – tai ka siti zmones veike pries 5 metus, kur jie buvo, sedejo butuose? o del lenku/rusu k. – tegul gatveje kalbasi kaip nori, bet mane nervina, kai su manimi kalbama lenkiskai/rusiskai nors neabejotinai jie moka lietuviu k. arba dar geriau kioske aptarnauja rusiskai! Anglijoje pilna lietuviu, bet jie kai eina apsipirkti ar kokias istaigas kalba angliskai, dirbami aptarnavimo srityje irgi aptarnauja angliskai, O Vilniuje kiaules akim viska rusu kalba daro rodydami nuline pagarba, kai pvz kokioje lenkijoje pabandyk lenka rusishkai ar angliskai pakalbinti – nuli pastangu des surpasti (nors atrodo degalines esancios transitiniame kelyje operatriui sakai visom kalbom suprantama fraze: telefon sim card!),arba apsimes, kad tu isvis neegzistuoji, nors esi su keturiais lagaminais viena prie minus 17 apsnigtoje autobusu stotyje ir visa ko prasai,tai nukreipti kur laukti AUGUSTOW AUTOBUS.

 1. Atsekčių dar nėra.