Į pradžią > Dienos aktualijos > Batai su Goretex

Batai su Goretex

Goretex batai

Atšilus orams ir pradėjus tirpti sniegui gatvėse atsirado daug vandens. Kaip tik tuo metu pastebėjau, kad viena pora turėtų žieminių batų pradėjo leisti vandenį. Kadangi labai mėgstu ilgus pasivaikščiojimus bet kokiu oru, tai nelabai malonus jausmas vaikščioti  suprakaitavusiomis kojomis. Tuo labiau, jeigu vienas batas praleidžia vandenį ir pusė pėdos yra šlapia. Todėl nutariau nusipirkti batus su Gore-Tex danga. Tiesą sakant tokius batus ketinau įsigyti jau seniau, bet už nusižiūrėtus nelabai norėjau mokėti 650 litų. Neseniai vienoje batų parduotuvėje buvo išpardavimas ir batus įsigijau už pusę kainos. Iš karto įspėju, kad šis įrašas nėra reklaminis – tikrai neatstovauju nė vieno batų gamintojo. Tiesiog norėjau pasidalinti patirtimi, galbūt bus naudinga ir kitiems renkantis naujus batus.

Kas tas Gore-Tex?

Gore-Tex – tai speciali vandeniui nelaidi ir kūnui leidžianti “kvėpuoti” medžiaga, naudojama batuose, pirštinėse ar striukėse. Be to, Gore-Tex pasižymi ta savybe, kad leidžia išlaikyti kūno temperatūrą nepriklausomai nuo to, kokia yra oro temperatūra. Todėl kūnas jaučiasi komfortabiliai, o dėl to, kad ši medžiaga leidžia “kvėpuoti”, tai kūnas dar ir neprakaituoja.

Drabužių su Gore-Tex diagrama:

Goretex schema

Kaip matyti iš šios diagramos, drėgmė nepatenka į drabužių ar batų vidų. Be to, Gore-Tex membrana į išorę neišleidžia šilumos. Taip pat reikia paminėti, kad Gore-Tex yra patentuota medžiaga, todėl drabužiai ar avalynė su šia medžiaga paprastai yra brangesnė nei įprastinė.

Praktiniai pastebėjimai

O dabar praktiniai pastebėjimai panešiojus naujus batus su Gore-Tex (tiesa, juos mūviu dar tik kelias dienas):

 • Kojos nedrėgsta. Vaikščiojant po drėgną sniegą (pliurę) ar net stovint pelkėje, kojos išlieka sausos.
 • Kojos “kvėpuoja”. Apsiavus naujus batus iš karto pasijaučia kaip kojos “kvėpuoja” – toks keistas jausmas, tarsi iš išorės į vidų “įeitų” šaltis. Nors mano kojos nėra linkusios prakaituoti, bet su šiais batais koja tiesiog jaučiasi maloniau.
 • Išlaikoma šiluma. Batų dar neišbandžiau esant dideliems šalčiams, bet net su plonomis kojinėmis kojos yra šiltos. Senieji batai nors ir buvo su “kailiuku” viduje, bet reikėdavo užsimauti storesnes kojines, kad kojos nešaltų.
 • Patogiau nešioti. Patogumas jau priklauso nuo konkretaus gamintojų batų ir niekaip nesusiję su Gore-Tex, bet su naujais batais patogiau vaikščioti. Daugiausia tam įtakos turi storas, minkštas ir lankstus padas.

Tiesa, reikia paminėti, kad batai su Gore-Tex reikalauja papildomos priežiūros. Jeigu batai odiniai, tai jiems netiks įprastas batų tepalas. Bent jau taip sakė parduotuvėje.

Kam skirti šie batai?

Manau, tokie batai skirti kiekvienam, ypač kai Lietuvoje per vieną dieną dažnai galima patirti 3 skirtingus metų laikus. Labai naudinga tokius batus nupirkti vaikams, taip pat daug vaikščiojantiems. Tiesa, reikia pastebėti, kad dauguma batų su “Gore-Tex” yra auliniai ir dažnai ne tokie išvaizdūs kaip kiti. Bet viską atperka vaikščiojimo malonumas.

[Nuotrauka paimta iš čia, diagrama iš čia]

[ad#728x90_GoogleAdsense]

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. 2010.01.31 19:43 | #1

  Nuosavų batų fotke galėjai idėti. Šiaip man irgi goretex'as patinka. Tik kainos jų nesveikos.

  • 2010.01.31 20:31 | #2

   Nesveikos jos tik Lietuvoje, bet tai jau liecia ne tik batu kainas 🙂

   • 2010.01.31 20:51 | #3

    Nežinau, žiūrėjau užsienietiškose i-parduotuvėse, tai kainos ~150 eurų. Bet šiaip tai kitos kainos 2x brangesnės.

   • 2010.02.01 7:44 | #5

    Tai kad Ecco visur kainuoja nesveikai. Kažkada labai ieškojau normalių haikerių (panašių kaip kad isigijo Evaldas. Mazdaug už 100 eurų. Perejau ne vieną vokiečių ir austrų parduotuvę. Neradau. Kainos prasideda maždaug nuo 150. Tiesa.. Lietuvoje jie gal kiek ir brangesni, bet nežymiai.

    Neverta daigtų kainas lyginti remiantis perkamosios galios paritetų ir kitokiais "sintetiniais" rodiklais. Esam vieningoje ES rinkoje.. dėl to kainos panašios.

    • 2010.02.01 8:01 | #6

     O ka apie zaidimu (konsolems) kainas galetum pasakyti?:)
     LT jie po 300lt kainuoja, kai tuo tarpu Airijoj brangiausiai 50 euru.

  • 2010.01.31 20:53 | #7

   Nenorėjau nemokamai reklamuoti, tai nedėjau nuotraukos 🙂 O batai tai šie: http://www.ecco.com/lt/lt/kolekcija/vyrams/outdoo

 2. 2010.01.31 19:50 | #8

  Kokioj parduotuvėj yra? 🙂 Nes maniškiems jau irgi nebekas, o peršlampa labai lengvai. Tuo labiau, kai sniegas pradės tirpt akyse ir jaustis po kojom…

 3. 2010.02.02 6:47 | #10

  Būdamas odininkų parodoje 1996 metais mačiau tokios odos batus įdėtus į akvariumą. Tuo metu sunkiai galėjom patikėti tuo, ką matom 🙂 Vienok yra sakoma, kad gyvenime turi būti patogūs bent du dalykai – avalynė ir lova.

 4. 2010.02.08 14:12 | #11

  taip, standartinis batų tepalas netinka Goretex batams nes užkemša membranos skylutes ir dingsta visas goreteksiškumas. Pažįstamas vienus savo batus taip puikiai sugadino (: atsargiai!
  Aš irgi turiu su goretex, tai del vandens iš išorės prasiskverbimo tai taip, viskas puikiai, bent pirmas kokias 4 valandas, priklausomai nuo aplinkos. Vieną kartą buvo labai sušlapę bet mes tada per lietų per mišką per pelkę per viržius šlapius ėjom kelias valandas, tai tokio ekstremalaus išbandymo neatlaikė ((:
  tiesa, maniškiai dregmės iš batų į išorę tai kažkaip nesugeba labai efektyviai išgabent, kaip turėtų, sušunta kojos po kurio laiko.
  smagaus nešiojimo!

  • 2010.02.08 14:16 | #12

   Kad kojos nesušustų, reikia gerų kojinių – be natūralių medžiagų, nes užkemša poras iš vidaus. Galima nusipirkti slidininkams.

 5. Romua
  2011.08.26 23:06 | #13

  Labai jau neįtikinamas sakinys „Iš karto įspėju, kad šis įrašas nėra reklaminis – tikrai neatstovauju nė vieno batų gamintojo.“ Nes pernelyg profesionaliai viskas dėstoma

 6. jonas
  2012.09.20 21:02 | #14

  Dar daugiau, man viena karta i batus prie juros pilstelejo banga…. paejus 2-3km kojines buvo sausos 🙂 fantastiski batai, is smirdet pradejo tik po 4 sezonu. O matematika paprasta ar kasmet batus po 150 ir kankintis ar iskart gerus ir 4 metai ramu 🙂

 1. Atsekčių dar nėra.