Į pradžią > Reportažas > Bauskės pilis

Bauskės pilis

Visai netoli Rundalės rūmų stovi Bauskės pilis. Pilis stovi dviejų upių – Nemunėlio ir Mūšos santakoje. Pilį XV a. pradžioje pastatė vokiečių ordinas, siekdamas apginti pietines savo valstybės sienas nuo tada stiprios buvusios Lietuvos didžiosios kunigaikštystės. Kadangi pilies paskirtis buvo gynybinė, tai nieko stebėtina, kad ji daug kartų buvo užimta švedų, rusų, lietuvių ir kitų valstybių. 1706 metais Bauskės pilį užėmę rusai ją susprogdino. Nuo to laiko pilies griuvėsiai buvo naikinami – iš buvusios pilies medžiagų žmonės statė sau namus.

Latviai pilį nusprendė atstatyti tik po daugiau nei dviejų šimtmečių. 1976 metais pagal atliktus archeologinius kasinėjimus buvo pradėtas pilies atstatymas. Bauskės pilies atstatyme galima įžvelgti netgi šiek tiek sąsajų su mūsų Valdovų rūmais – atstatymui naudojamos šiuolaiknės medžiagos (silikatinės ar gamyklinės molio plytos, betonas). Taigi autentiškumo išlikę mažai.

Pilis gražiai atrodo iš toli. Bet kai prieini arčiau, gerai pamatai, kad atstatymui naudotos šiuolaikinės medžiagos. Ypač keistai atrodo pilkšvas priekinis fasadas (nuotrauka viršuje), kuris nelabai derinasi prie vaizdo iš kitos pusės.

Kai lankėmės prie pilies, didelė jos dalis buvo aptverta, sustatyti pastoliai – pilis vis dar restauruojama. Nuotrauka viršuje fotografuota per plyšį duryse – labai norėjosi pavaikščioti tais pastoliais, bet deja to padaryti nebuvo galima.

Paėję iš kitos pusės pamatėme Gedimino bokštą, su jame iškelta Latvijos vėliava. Bent jau toks buvo pirmas įspūdis. Tačiau geriau įsižiūrėjus, panašumų ne tiek ir daug:

Pilies griuvėsiai (keista matyti atstatytus griuvėsius):

Pilies vidinis kiemas per plyšį sienoje:

Kadangi pilis stovi ant ne mažo kalnelio, tai nuo jo atsiveria graži panorama į šalia tekančią upę (tik dabar negaliu pasakyti, kuri čia tiksliai upė – Mūša ar Nemunėlis):

Beje, pilyje veikia ir muziejus. Tik mums nebebuvo laiko apsilankyti viduje.

[ad#468x60_GoogleAdsense]

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
  1. brutal truth
    2010.09.23 6:37 | #1

    nais.

  1. Atsekčių dar nėra.