Į pradžią > Fotografija, Technologijos > Belaidis blyksčių paleidėjas Yongnuo RF-602

Belaidis blyksčių paleidėjas Yongnuo RF-602

Yongnuo RF 602 wireless trigger

(Nuotrauką nukniaukiau iš čia)

Vakar iš Anglijos pagaliau atkeliavo belaidis blykstės paleidėjas Yongnuo RF-602. Nežinantiems kam reikalingas belaidis blyksčių paleidėjas (angl. wireless trigger), pasakysiu, kad jis naudojamas išorinės blykstės valdymui nuotoliniu būdu – nuimi blykstę nuo fotoaparato ir statai ją bet kur, taip susikurdamas norimą apšvietimą. Fotografuojantys su blykste nuo fotoaparato žino, kokia gaunama šviesa – plokščia, “aštri”, nuo objektų susidaro šešėliai. Nuėmus blykstę nuo fotoaparato ją galima statyti norimu kampu, įvairias būdais sklaidyti šviesą (pvz., atspindint nuo skėčio), sukurti savo apšvietimą. Taigi šiame įraše apžvelgsiu šį belaidį paleidėją – gal kam bus naudinga.

Kaip tikriausiai supratote iš pavadinimo, daikto kilmės šalis – Kinija. Kiekvienas fotografuojantis blykstėmis yra girdėjęs apie Pocket Wizard blyksčių paleidėjus, kuriuos dėl didelio patikimumo ir kokybės naudoja dažnas profesionalas. Bet yra vienas “bet”. Pocket Wizard komplektas (radijo signalo siuntėjas ir priėmėjas) kainuoja apie 390 dolerių (~1000 lt). Tiek pat, kiek kainuoja fotoaparato gamintojo blykstė arba dvi kitų gamintojų blykstės. Kadangi profesionaliai nefotografuoju, norėjosi surasti “aukso vidurį” tarp patikimumo, kokybės ir kainos. Perskaitęs internete daugybę apžvalgų nutariau įsigyti Yongnuo RF-602 blyksčių paleidėją. Iš eBay (Anglijos) kartu su atsiuntimu į Lietuvą jis man atsiėjo apie 110 litų.

Yongnuo RF-602 komplektą sudaro: radijo siųstuvas (tvirtinamas ant fotoaparato viršaus į blykstės vietą – ant “hot-shoe”), radijo signalo priėmėjas (tvirtinamas ant blykstės) ir laidas, skirtas nuotoliniu būdu valdyti fotoaparato užraktą (įsigyjamas atskirai).

Yongnuo RF 602 package

Komplektą pirkau Canon 580 EX II blykstei ir Canon EOS 500D fotoaparatui, bet šis paleidėjas turėtų veikti su praktiškai bet kurio gamintojo fotoaparatu (Canon, Nikon, Pentax, Olympus) ir daugeliu populiariausių blyksčių. Tik perkant reikėtų įsigyti komplektą, skirtą konkretaus gamintojo modeliams, nes gali skirtis pridėti laidai.

Radijo signalai tarp siųstuvo ir priėmėjo siunčiami 2,4 GHz dažnių juostoje (toje pačioje, kaip ir Pocket Wizard). Šitoje dažnių juostoje veikia tik nedidelė dalis pigių radijo paleidėjų. 2,4 GHz juosta užtikrina radijo ryšio patikimumą, didesnį veikimo nuotolį, be to, šią radijo dažnių juostą galima legaliai naudoti daugelyje pasaulio šalių. Ilgiausio veikimo nuotolio dar nebandžiau, bet namuose, uždarius visas duris, per 4 sienas tikrai veikia (nebuvo nė vieno karto, kad nesužybsėtų blykstė ar nebūtų paleistas fotoaparato užraktas). Internete skaičiau užsieniečių atsiliepimų, kad atviroje vietoje radijo signalas veikia iš 150 metrų ir daugiau. Taip pat radijo signalai gali būti siunčiami 4 kanalais – jeigu kas nors netoli naudoja tokį patį paleidėją, tiesiog pasiketi kanalą ir neleidi kitam valdyti savo blykstės.

Išpakuotas komplektas (iš kairės): baterijos radijo signalo priėmėjui, priėmėjas, siųstuvas, baterija siųstuvui. Viršuje laidai: dešinėje – PC laidas blykstei, kairėje – laidas nuotoliniui fotoaparato valdymui (prisijungia prie radijo signalo priėmėjo ir prie fotoaparato kištuko, skirto pajungti nuotolinio valdymo pultelį:

Yongnuo RF 602 receiver and transmitter

Nuotolinis fotoaparato valdymas. Dar viena puiki šio komplekto savybė ta – kad galima valdyti fotoaparatą nuotoliniu būdu (paleisti užraktą). Galima pastatyti fotoaparatą ir fotografuoti už keliasdešimt metrų. Arba palikti kambaryje ir fotografuoti iš kito kambario. To nebūtų galima padaryti su įprastais infraraudonųjų spindulių nuotolinio valdymo pulteliais.

Trūkumai. Pagrindinis šio komplekto trūkumas lyginant su brangesniais (Pocket Wizard, Radio Popper ir kitais) yra tas, kad nėra perduodama TTL (angl. Through-The-Lens metering) informacija. Todėl blykstė turi būti nustatyta rankiniu režimu ir pačiam reikia įvesti nustatymus (galingumą, aprėpties kampą). Tačiau mano nuomone, valdant blykstę nuotoliniu būdu ir nereikalingi automatiniai fotoaparato parenkami nustatymai blykstei. Nustatydamas blykstės galingumą gali kontroliuoti apšvietimą pats. Žinoma, tada reikia fotografuoti rankiniu režimu (M) fotoaparate nustatant tinkamas išlaikymo, diafragmos ir ISO reikšmes.

Dar vienas trūkumas (tikriausiai lengvai išsprendžiamas namų sąlygomis sukonstravus kokį nors priedą – dar nesugalvojau kokį 🙂 – tai, kad pritvirtinus priėmėją prie blykstės, blykstė netvirtai laikosi ant “padelio”, ant kurio ji pastatoma (žiūrėti nuotrauką žemiau).

Radijo signalo priėmėjas, pritvirtintas prie blykstės:

Canon 580 EX II with Yongnuo RF 602

Ir visas komplektas: siųstuvas, pritvirtintas prie fotoaparato, ir radijo signalo priėmėjas, pritvirtintas prie blykstės:

Canon EOS 500D + 580EX II + Yongnuo RF-602

Na ir pabaigai keletas nuotraukų, padarytų valdant blykstę nuotoliniu būdu.

Klaviatūra. Blykstė iš kairės (1/16 galingumas), balto popieriaus lapas (atšvaitas) dešinėje. Fotografuota tamsiame kambaryje. ISO100; f/5.6; 1/100.

Test - Klaviatūra

Plaktukas ir atsuktuvas vazoje. Blykstė iš kairės (1/16 galingumas) per balto popieriaus lapą, atšvaitas (popieriaus lapas) dešinėje ir priekyje. ISO100; f/5.6; 1/100.

Plaktukas ir atsuktuvas vazoje

Apibendrinant, manau, Yongnuo RF-602 yra neblogas pasirinkimas ieškantiems nebrangios alternatyvos Pocket Wizard’ams. Žinoma, viskas valdoma rankiniu būdu (blykstės ir fotoaparato nustatymuose), bet nereikia užmiršti, kad profesionaliose studijose taip pat viskas nustatoma rankiniu būdu. Dar viena puiki ypatybė – šis paleidėjas leidžia valdyti fotoaparato užraktą nuotoliniu būdu. Kol kas tiek. Galbūt po ilgesnio naudojimo galėsiu parašyti daugiau.

Kategorijos: Fotografija, Technologijos Žymos:
 1. 2010.04.02 14:19 | #1

  Su malonumu perskaičiau apžvalgą. Pagaliau ir man laikas įsigyti apšvietimo sistemą… bent jau iš vienos blykstės 🙂

 2. Dainius
  2010.05.11 19:00 | #3

  Turiu toki pardavime, norintys kreipkites 🙂 http://www.efoto.lt/skelbimas/parduodu_nuotolini_

 3. mindaugas
  2011.07.06 12:59 | #4

  Tokiais trigeriais prekiauju …..turiu nikon ir canon sistemom! kam reikia skambinkit 868708892 kaunas!

 4. 2012.01.18 22:12 | #5

  Puiki apzvalga, kaip tik ieskojau tokios nuomones pries paspaudziant ‘buy’ mygtuka ebay. Aciu.

 1. 2011.04.06 14:16 | #1
 2. 2011.04.22 17:01 | #2