Į pradžią > Dienos aktualijos, Eko > Blog Action Day 2009 – Klimato kaita

Blog Action Day 2009 – Klimato kaita

Kaip ir kiekvienais metais spalio 15-ąją dieną minima Blog Action Day. Šią dieną visame pasaulyje tinklaraščių autoriai rašo kuria nors aktualia pasauliui tema, diskutuoja, dalinasi mintimis su savo skaitytojais. Šiais metais pasaulyje rašoma apie klimato kaitą ir pasaulines klimato problemas. Blog Action Day 2009 pristato šis klipas:

Užsienio tinklaraščiuose šiandien nemažai rašoma apie pasaulines klimato problemas, bet iš visų šiandien skaitytų man labiausiai įstrigo Inhabitat.com straipsnis: Top 5 Climate Change stories of 2009.

Kaip Lietuva įtakoja klimato kaitą

Šia proga norėčiau trumpai apžvelgti, kaip Lietuva įtakoja pasaulinę klimato kaitą. Iš karto noriu pasakyti, kad tai bus tik mano asmeniniai pastebėjimai be jokių tikslių skaičių. Susidomėjusiems šia tema rekomenduoju perskaityti A.Bukaičio paskaitų konspektą.

  • Senų namų renovavimas. Lietuvoje seni daugiabučiai namai į aplinką išskiria per daug šilumos. Apšiltinus senus namus, sumažėtų jiems apšildyti reikalingos šilumos kiekis, tuo pačiu sumažėtų ir oro tarša, nes katilinėms reikėtų sudeginti mažiau kuro.
  • Daug senų automobilių. Lietuvos gatvėmis vis dar rieda nemažai senų automobilių, kurie paprastai į aplinką išskiria daugiau kenksmingų dujų nei naujesni.
  • Nenoras naudotis viešuoju transportu. Manau, kad Lietuvoje dar daugumai žmonių, turinčių automobilį, yra gėdinga persėsti į viešąjį transportą ir juo nuvykti, pavyzdžiui, į darbą. Kuo daugiau automobilių rieda gatvėmis, tuo labiau teršiamas oras.
  • Neieškoma alternatyvių energijos šaltinių. Lietuvoje vis dar nemažą dalį elektros energijos pagamina šiluminė elektrinė Elektrėnuose, kuri į aplinką išskiria kenksmingas dujas. Manau, Lietuvos pajūryje būtų galima labiau išnaudoti vėjo energiją. Ne vieną kartą važinėdamas po Lietuvos pajūrį, mačiau išjungtas vėjo jėgaines net vėjuotą dieną.

O kokias klimato kaitos problemas Lietuvoje matote jūs?

Kategorijos: Dienos aktualijos, Eko Žymos:
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.