Į pradžią > Dienos aktualijos > Blogai mirė. Tegyvuoja agregatoriai?

Blogai mirė. Tegyvuoja agregatoriai?

Waiting

Norėjau skambia antrašte pradėti naują ilgą įrašą apie blogų saulėlydį. Deja, kai pagalvojau, kad įrašui reikėtų skirti kokias 4 valandas vakaro, nusprendžiau neberašyti. Gaila laiko, nesidėlioja mintys, geriau pažiūrėsiu BBC dokumentiką (Micheal Palins “New Europe” – rekomenduoju dokumentikos mėgėjams). Žinau, kokie žmonės perskaitys šį įrašą, nujaučiu kur pasisuks diskusija (jeigu ji apskritai įvyks). Žinau, kad vėl būsiu pavadintas kvailiu, o gal net ir sulauksiu piktų komentarų iš tų, kurių nuomonė nesutampa su manąja. Tikriausiai tai viena iš priežasčių, kodėl lietuviški blogai nutilo.

Apie mirštančius blogus jau rašiau prieš gerus metus. Per metus situacija nepasikeitė, iš blogerių liko tik blogų vardas. Vardas su viena po kita rašomomis deklaracijomis. Kovos su turinio vagimis. Reklamos (Skytech, telefonai, paslaugos). Apsižodžiavimai tarp A.Račo ir Užkalnio, purvų drabstymasis tarp vaikų, nepasidalinusių vieta smėlio dėžėje (“- Tu apie mane prirašei nesąmonių Rokiškio Pipedijoje. – Ne, čia tu apie mane prirašei”).  Įvairūs vienas po kito vykstantys blogerių susitikimai. Nešvarūs SEO žaidimai. SEO apklausos – kaip išnaudoti tuščią blogų plotą reklamoms. Skelbimai apie vykstančias konferencijas.

Iš dalies blogai mirė su paskutine Blogorama. Ne paslaptis, kad nemažai buvo tokių blogerių, kurie kažką prasmingo suregzdavo vien dėlto, kad patektų į kasdien Džiugo rengiamą tinklaraščių apžvalgą.

Blogai mirė ir dėl to, kad nesulaukė pakankamai dėmesio iš šalies, iš tų “paprastų” žmonių, kasdien skaitančių delfius. Lietuva per maža šalis, kad patys blogeriai sukurtų skaitančiųjų auditoriją kitiems blogams. Kita vertus, diskusija komentarais kiekvieną dieną su tais pačiais žmonėmis, mano nuomone, nėra tai, ką galima vadinti blogu. Nemažą dalį lankytojų atėmė ir Facebook.

Kas liko lietuviškuose bloguose? Atsakyčiau 2 žodžiais: politika ir technologijų naujienos. Temos, kurių pilni portalai. Temos, kuriomis blogai niekuo nesiskiria nuo portalų ir neturi jokių šansų privilioti naujų skaitytojų (iš Google ateinančių lankytojų nelaikau skaitytojais).

Atsirado naujų turinio agregatorių. Apskritai, manau, kad jiems priklauso blogų ateitis – žmonės nebeskaitys blogų tiesiogiai, o naudosis agregatoriais . Aš jau tapau vienu iš jų, nors dar ne iki galo atsisakiau RSS. RSS negaliu atsisakyti dėl to, kad dar nesukurtas toks agregatorius, kuris padėtų skaitančiajam atfiltruoti neįdomų turinį. O tokį sukurti būtų labai paprasta – iš įrašo nuskaitomos žymės ar specifiniai žodžiai, o vartotojas žodžiais nurodo, kokių tekstų jis nenori skaityti (priešingai nei Blogeriai.net, kur pasukta lengviausiu programavimo prasme keliu – visai užblokuoti autorių).

Kokia blogų ateitis? Manau tik kelerių metų klausimas, kol dabartiniai blogeriai ves/ištekės, susilauks vaikų, baigs studijas ir nuo interneto reikės pasinerti į rimtesnius darbus. Tada jau bus aktualūs kiti reikalai ir problemos. Išnyks ir ši maža saujelė blogų. O naujų blogų beveik neatsiranda. Pats beveik visus naujus blogus, kažkada pridėtus į RSS skaityklę, jau išmečiau. Liks tik tie asmeniniai blogai, nuo kurių ir prasidėjo blogų istorija. Blogai, kuriuose yra kažkiek žmogaus…

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos: ,
 1. 2011.04.14 11:08 | #1

  taip jau yra: gimsta-užauga-miršta.

  o pasirodo aš rašau ne tam, kad papulčiau į blogoramą. yeh, pasigirsiu save 🙂

 2. 2011.04.14 11:50 | #2

  Tikiuosi, kad blogo autorius yra neteisus
  🙂

 3. 2011.04.14 11:52 | #3

  @Andrius
  Aš irgi tikiuosi…

 4. 2011.04.15 22:11 | #4

  įjungei komentarus? manau, kad man tavo straipsnis netaikomas.

 5. 2011.04.15 22:22 | #5

  @bbzn
  Žmonės skundžiasi, kad negali komentuoti.

 6. 2011.04.15 23:19 | #6

  „Blogai, kuriuose yra kažkiek žmogaus…“ – ko gero, taip. Nes aš visiškai neskaitau apie technologijas, o apie mane dominančią tarptautinę politiką niekas nerašo

 7. 2011.04.17 0:52 | #7

  Dabartiniai blogeriai užaugs – jų vietą pakeis kiti. Žmonėsper daug nori reikštis, parodyti save, kalbėti, pasakoti, rašyti, o kol toks noras bus, tol blogosfera gali būti rami – ji niekur neišnyks ;}

 8. 2011.04.17 23:16 | #8

  @Evaldas
  tu čia apie ką?

 9. 2011.04.18 8:18 | #9

  @bbzn
  Rašo emailu, kodėl negali komentuoti.

 10. 2011.05.19 3:51 | #10

  „Manau tik kelerių metų klausimas, kol dabartiniai blogeriai ves/ištekės, susilauks vaikų, baigs studijas ir nuo interneto reikės pasinerti į rimtesnius darbus. “ Labai teisingas sakinys. Hobis visada telieka hobiu.

 1. Atsekčių dar nėra.