Į pradžią > Dienos aktualijos > BMS Megapolis stabdo veiklą – priežastys

BMS Megapolis stabdo veiklą – priežastys

UAB "Computer Data International", valdanti prekybos tinklus "BMS Megapolis" ir "Optimalūs Kompiuteriai", stabdo veiklą

UAB "Computer Data International", valdanti prekybos tinklus "BMS Megapolis" ir "Optimalūs Kompiuteriai", stabdo veiklą

Kaip rašo Verslo žinios, apie tai rašo ir 15 min bei Lietuvos rytas, penktadienį po pietų visoje Lietuvoje užsidarė 11 „BMS Megapolio“ prekybos centrų ir 7 „Optimalių kompiuterių“ parduotuvės. „Optimistinėmis prognozėmis grįsta prekybos tinklo plėtra tapo per sunkia našta“, – pripažįsta UAB „Computer Data International“ įmonės, valdančios minėtą prekybos tinklą, vadovas Artūras Afanasenka. Pagrindine veiklos stabdymo priežastimi įvardijama gerokai didesnis nei planuota ekonominis nuosmukis, katastrofiškai sumažėjusi gyventojų perkamoji galia, sugriežtėjusios finansavimo sąlygos, valstybinių IT projektų stabdymas.

Tačiau ar iš tiesų tai pagrindinės įmonės veiklos stabdymo priežastys. Tai panagrinėkime šiame straipsnyje.

Žinoma, šių įvardintų priežasčių nuneigti negalima. Tačiau ekonomikos sunkmetį išgyvena praktiškai visos įmonės, bet vienoms sekasi jį išgyventi,  o kitos, kaip UAB “ Computer Data International“, priverstos stabdyti savo veiklą. Taigi, kodėl vienas didžiausių Lietuvoje elektronikos įrangos prekybos tinklų priverstas stabdyti veiklą?

Kainodara

Mano nuomone, pagrindinė įmonės nesekmės priežasčių – netinkama kainodara, ypač šio ekonomikos nuosmukio metu. Jeigu kas bandė pirkti kokią nors prekę šiame prekybos tinkle ir domėjosi kainomis kituose prekybos tinkluose ar interneto parduotuvėse, tai turėjo pastebėti, kad prekių skirtumas BMS nenaudai yra 20 – 50 proc. Manau, tokia marža yra per didelė. Ypač Lietuvoje, kur pirkėjai visada buvo jautrūs kainai, kuri buvo ir yra svarbiausiais veiksnys, lemiantis pardavėjo pasirinkimą. Bent jau per ekonomikos nuosmukį įmonės vadovai jokiu būdu neturėjo galvoti apie pelną, o tik apie įmonės sąnaudų padengimą. Atitnkamai reikėjo koreguoti ir kainas.

Interneto parduotuvės

Kita priežastis, nulėmusi UAB „Computer Data International“ valdomų prekybos centrų veiklos stabdymo priežasčių – sparčiai išaugusi interneto parduotuvių rinka. Interneto parduotuvės veikia mažiausiomis sąnaudomis, todėl gali pasiūlyti geresnę kainą nei bet kuris mažmeninės elektronikos prekių tinklas. Manau, UAB „Computer Data International“ pasirinko blogą strategiją neperkeldama dalį veiklos į internetą.

Valstybiniai užsakymai

Esu giliai įsitikinęs, kad UAB „Computer Data International“ priklausė tai įmonių daliai, kurios didelę dalį pajamų sudarė valstybiniai užsakymai. Kaip žinia, valstybiniai užsakymai dėl savo neskaidrumo visada generuodavo labai geras pajamas. Bet sustojus valstybiniams pirkimams įmonė tikriausiai neteko didelės dalies pajamų.

Sumažėję pardavimai verslui

Be jokios abejonės, „BMS Megapolis“ labai didelę pajamų dalį gaudavo iš elektronikos įrenginių pardavimui verslui. Todėl sustojus verslo pirkimams, UAB „Computer Data International“ taip pat neteko didelės dalies pajamų.

Kas toliau? Įmonės reorganizacija?

Ar UAB „Computer Data International“ galutinai nutrauks savo veiklą? Tai tikriausiai aktualiausias klausimas ne tik visiems šios įmonės darbuotojams, bet ir kitoms įmonėms ar gyventojams, kuriems UAB „Computer Data International“ turi įsipareigojimų. Panašu, kad įmonė neatlikusi reorganizacijos ir drąstiškai nepakeitusi pardavimo strategijos, negalės pati išsikapstyti iš susidariusios padėties. Todėl bus priversta ieškoti naujo strateginio investuotojo, kuris sutiktų ateiti į jautrią Lietuvos elektronikos prekybos rinką su didele konkurencija. Labai abejotina, kad toks atsirastų. Tik ne dabar, kai negali numatyti, kas bus po mėnesio. Todėl, manau UAB „Computer Data International“ protingiausia būtų reorganizuoti veiklą ir žengti į interneto prekybos rinką? Įmonei, turinčiai didelę patirtį elektronikos prekyboje ir pasirinktus tinkamą kainodarą turėtų gerai sektis.

p.s. Kaip bus su UAB „Computer Data International“ valdomais prekybos centrais, pamatysime netolimoje ateityje? Nenoriu būtų blogu pranašu, bet įtariu, kad panaši padėtis laukia ir „Elektromarkt“ prekybos tinklo, veikiančio pagal panašią į UAB „Computer Data International“ strategiją.

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos: ,
 1. 2009.07.31 22:20 | #1

  Norejau ta pati siandiena brukstelti 🙂 Bet nesuradau tam laiko… Tokios pabaigos ir reikejo tiketis. Kompiuterijos forume jau seniai kazkas paskleide informacija apie BMS griuvima. Tik daugelis netikejo iki sios dienos 🙂 Lietuvoje daugelis verslu uzsilenks del tu paciu „optimistiniu prognoziu“…

 2. 2009.07.31 22:37 | #2

  Tikrai labai taiklios priežastys išvardintos. Visiškai sutinku, kad kainodara buvo netikusi. Į BMS nueidavai pasižiūrėti kaip prekė atrodo, ją pačiupinėti, o pirkdavai kitur.

 3. Evaldas
  2009.07.31 23:21 | #3

  @Simas
  Manau, kad įmonės, kurios dirba švariai ir neiško lengvų kelių paimti valsybės pinigų kaip nors išgyvens. O tos, kurios gyveno iš valstybinių užsakymų arba nepagrįstų kainų, tikrai nieko gero neturėtų laukti. Nebent per tą klestėjimo laiką užsidirbo daug pinigų ir iš jų dabar galės gyventi.

 4. 2009.08.01 1:01 | #4

  Milzinas molinemis kojomis…

 5. as
  2009.08.06 20:12 | #5

  is visu paminetu priezasciu tik viena (kainodara) i tema. bet tikrai ne pagrindine ir esmine. be to kainas deretu palygint visas, o ne nusitverus viena is prekiu.
  cia tiesiog siaip del info patikslinimo 😉 realiai matau dvi pagrindines priezastis – nelaiku atlikta ir vietomis neteisinga (sukelusi daug nuostoliu) pletra ir sumazejusi pirkimo galia.

 1. 2010.01.01 0:08 | #1