Į pradžią > Reportažas > Brėmenas: Kalėdinė mugė, meduoliai, vynas ir nuostabus senamiestis

Brėmenas: Kalėdinė mugė, meduoliai, vynas ir nuostabus senamiestis

Day 338. Bremen riverside at night

Ta proga, kad Ryanair’as iš Vilniaus skraido į Brėmeną, o ir žiemos sezonu lėktuvų bilietų kainos būna geros, nusprendžiau čia visai neseniai nulėkti iki Vokietijos (o dar ir skrydžių laikas geras – išskrendi penktadienį, o grįžti pirmadienį ryte ir gali iš karto keliauti į ofisą). Norėjosi prieš šventes pasisemti tos vokiškos kalėdinės dvasios (gal teisingiau būtų sakyti šventės), ko Lietuvoje nė su žiburiu nerasi.

Jau leidžiantis lėktuvui Brėmenas pasitinka “vokiška tvarka” – tvarkingai išrikiuotais nameliais. Iš aukštai vaizdas buvo ne klaidingas – Brėmenas tikrai tvarkingas miestas, netgi per daug sterilus. Nerasi ant žemės numestos nė vienos šiukšlės, šaligatviai ir gatvės švarios, namai tvarkingi, o automobiliai nuplauti.

Trumpai keletas dalykų, kuriuos turėtų žinoti keliaujantys ten. Visų pirma, Ryanair’as Bremene turi savo bazę ir atskirą terminalą, todėl griežtai tikrinamas bagažas – neleidžiama turėti daugiau nei 10 kg rankinio bagažo (arba teks susimokėti papildomai). Taip pat apsauga neleidžia rankiniame bagaže per patikrą palikti elektronikos prietaisų – dėl kuprinėje palikto fotoaparato reikėjo apsilankyti apsaugos kambarėlyje Šypsena. Bremeno senamiestis ir centrinė dalis ne tokia didelė ir per dieną laisvai ją galima apeiti pėsčiomis. Jeigu reikia nuvažiuoti kur nors toliau – tramvajus tam tinkamiausia priemonė. Tramvajaus ir autobuso bilietas į vieną pusę (galioja 1 valandą) kainuoja 2,3 euro, o visai dienai – nuo 6,3 eurų. Kontrolės matyti neteko, bet visi vokiečiai vos tik įlipę tvarkingai nusiperka bilietą (tam tramvajuose stovi bilietų automatas). Ir apskritai vokiečiai labai patiklūs žmonės, parduotuvės tiesiog lauke palieka neprižiūrimas prekes arba naktį parduotuvės vitrinoje (be grotų!) gali pamatyti padėtą Rolex’ą už 20k eurų. Tikriausiai taip yra todėl, kad vokiečiai dar nesusidūrė su imigrantais – jų čia nedaug, labai vokiškas miestas.

Taip pat reikia žinoti, kad Vokietijoje, priešingai nei Lietuvoje, sekmadienį nenueisi į parduotuvę – sekmadienis čia nedarbo diena. O paprastomis dienomis parduotuvės dirba iki 8 val. Tiesa, kai lankiausi šeštadienį beveik visos parduotuvės dirbo iki 12 nakties – vyko Kalėdiniai apsipirkimai. Ir dar svarbus dalykas – vokiečiai nelabai bendrauja angliškai. Užkalbina žmogus gatvėje, bandai jam sakyti, kad nesupranti vokiškai, o jis tik iš trečio sykio supranta ir tik tada pradeda kalbėti angliškai.

Taigi tęsiu apie Brėmeną… Iš oro uosto reikėjo nusigauti iki The Grand Hostel Bremen. Labai rekomenduoju šį hostelį. Nors tolokai nuo miesto centro (15 min. kelio tramvajumi), bet tikriausiai vienas geriausių hostelių, kokiame yra tekę gyventi. Gera kaina, labai tvarkinga, o kamabaryje net televizorius buvo Šypsena. Įsikūręs keliauju pasižvalgyti po Brėmeno centrą.

Brėmenas pasitinka kalėdine nuotaika. Kai Vilniuje, Gedimino prospekte, dar tik buvo kabinamos dekoracijos, o Katedros aikštėje puošiama plastmasinė eglė, Brėmenas jau buvo visas nužibęs Kalėdinėmis dekoracijomis. Lemputės, girliandos, eglutės, įvairios dekoracijos. Iki pilnos laimės tik sniego trūko.

Bremen 10
Bremen 5

Bremen 7

Ir, žinoma, svarbiausia – Kalėdinė mugė. Joje gali pajusti tikrąją šios šventės dvasią – šimtai kioskų, kuriuose pardavinėjama tikriausiai viskas – karštas vynas, vokiškos dešrelės, saldainiai, mandarinai, riešutai, suvenyrai. Daug visko. Dar Kalėdinės karuselės. Minios žmonių. Penktadienį ir šeštadienį vakare jų buvo tiek daug, kad sunku buvo prieiti kažko nusipirkti ar pamatyti. Kažkas panašaus į Kaziuko mugę, bet daug geriau.

Bremen. Christmas market Day 336. Bremen Christmas market
Bremen 6
Bremen 9

Bremen 14 Bremen. Christmas market Bremen 13 Bremen 12

Iš visų pusių sklinda karšo vyno su cinamonu ir gvazdikėliais, meduolių, imbierinių sausainių saldūs kvapai, susimaišydami su dešrelių ir kepsnių aitriais aromatais. Visas miestas švenčia. Parduotuvėse ar mugėje perka dovanas.

Žymiausia miesto skulptūra – Brėmeno muzikantai. Prie jos labai daug žmonių, visi fotografuojasi. Sako, kad reikia paliesti skulptūros kojas ir išsipildys visi norai. Apskritai Brėmenas palieka labai gyvo miesto įspūdį. Labai liūdėjau, kad prieš Kalėdas nieko panašaus nevyksta Lietuvoje.

Day 337. Bremeno muzikantai

Brėmeno senamiestis nedidelis, bet labai tvarkingas, žavus, jaukus. Kažkada ir labai senas buvo. Tačiau po antrojo pasaulinio karo iš Vokietijos miestų ne kažkas buvo likę, tai dabar Brėmene stovintys pastatai yra gana nauji. Tačiau žiūrėdamas į tuos “senus” pastatus niekada nepasakytum, kad jiems ne daugiau kaip 70 metų. Labiausiai žavi tarsi išsistiebę kelių aukštų namai aukštais raudonais stogais.

Čia miesto rotušė ir Brėmeno katedra (beje, labai graži ne tik išore, bet ir viduje):

Bremen. Town hall

Kadangi trys dienos (tiek šiame mieste buvau) šiek tiek per daug norint apžiūrėti Vilniaus dydžio miestą, tai daug vaikščiojau. Labai patiko prie upės, kur krantinės sutvarkytos pasivaikščiojimams.

Bremen. Old boat

Tikriausiai gražiausia Brėmeno senamiesčio dalis – Šniūro (Schnoor) kvartalas. Siauros gatvelės, aukšti vokiški namai su dar aukštesniais stogais, suvenyrų parduotuvėlės.

Bremen. Schnoor Bremen. Schnoor

Dar vienas dalykas, kurį būtina padaryti lankantis Brėmene, yra aplankyti Universum muziejų. Kadangi šeštadienį buvo prastas oras, tai gerą pusdienį skyriau šio muziejaus lankymui. Tai mokslo muziejus, kuriame demonstruojamos žemės, visatos, žmogaus ir daug kitokių ekspozicijų. Nepaisant gana didelės bilietų kainos (16 eurų žmogui), Universum muziejus yra “Must see” lankantis Brėmene. Beveik visas ekspozicijas gali pats paliesti, pažiūrėti kaip vyksta įvairūs žemės reiškiniai: pajusti žemės drebėjimą sėdint kambaryje ant sofos, stebėti kaip susidaro tornadas, pasėdėti povandeniniame laive, ieškoti išėjimo iš labirinto visiškoje tamsoje, atsistoti ant scenos ir išgirsti salės ovacijas, pabandyti atspėti kvapus… Čia tik maža dalis to, ką ten galima nuveikti. Lauke veikia vandens ekspozicija, stovi kokių 5×5 metrų camera obscura – įlendi į vidų ir fotografuoji akimis (stebi vaizdo projekcija ant sienos). Taip pat stovi bokštas, nuo kurio atsiveria vaizdas į muziejaus pastatą ir šalia esantį universiteto miestelį.

Bremen. Universum museum

Brėmene apsilankyti tikrai verta, ypač prieš Kalėdas. Paragauti karšto vokiško vyno, dešrelių, kiaušinių likerio, meduolių. Pasivaikščioti po senamiestį, mugę. Pajusti vokišką tvarką ir tą sukurtą šventinę atmosferą. Ir nesvarbu, kad visa tai dėl to, kad “pirkti, pirkti, pirkti…”.

Bremen 17

p.s. Kažkiek daugiau nuotraukų yra čia.

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.