Į pradžią > Reportažas, Savaitgalio skaitiniai > Buivydiškių dvaras

Buivydiškių dvaras

Buivydiškių dvaras

Tęsiu savo keliones po Lietuvos dvarus. Kadangi dėl trumpų dienų į tolimesnę kelionę susiruošti nepavyksta, tai stengiuosi aplankyti arčiau Vilniaus esančius dvarus. Praeitą savaitgalį buvau nuvykęs iki Buivydiškių dvaro.

Buivydiškių dvaras – vienas iš seniausių Vilniaus dvarų. Dvaras niekuo neišsiskiriantis, pastatas iš išorės atrodo nekaip, reikalauja remonto. Jame veikia pagrindinė mokykla.

Šalia dvaro yra parkas, jeigu taip būtų galima pavadinti tą medžiais apaugusią vietą. Bent jau man parkas pasirodė netvarkingas – nėra takelių pasivaikščiojimui, daug šiukšlių ir nenugrėbtų lapų, aplink esantys tvenkiniai apaugę žole. Vaikščiodamas po parką turi žiūrėti kur dedi koją, kad neįliptum į šunų paliktas krūveles.

Aplink Buivydiškių dvarą yra keletas netvarkingai išdėstytų senų gyvenamųjų namų. Žodžiu, aplinka manęs nesužavėjo. Tai dvaras, kurio, mano nuomone, nebūtų galima pritaikyti turizmo ar muziejų reikmėms. Bet pamatyti vis dėlto buvo verta – aplink gražūs tvenkiniai.

Keletas nuotraukų iš Buivydiškių dvaro (kadangi buvo daug šešėlių nuo medžių ir aplinka niekuo neypatinga, tai tokie daugiau atsitiktiniai kadrai):

Buivydiškių dvaras Buivydiškių dvaras

Nors, tiesą sakant, parke buvo labai gražus saulėlydis, savo pėdsakus palikęs net ant objektyvo:

Sunset time

 1. 2009.12.06 18:51 | #1

  Joo, dvaras tikrai nekaip atrodo, o fasadas dar ir "patobulintas". Bent jau man taip atrodo.

 2. 2009.12.06 21:06 | #3

  Visas tas įėjimo priestatas IMHO saviveiklinis, nes stilius tai "barakO"

 3. 2009.12.07 8:55 | #5

  Net keista, kad jame dar kažkas veikia…

 4. 2009.12.16 12:24 | #6

  tik dabar atradau šitą kelionių po dvarus seriją. Lenkiu iš pagarbos galvą ir išreiškiu susižavėjimą. Praeitą vasarą buvo minčių pačiam tokias ekskursijas daryt ir publikuoti, bet taip ir liko mintimis.

 5. Indre
  2011.11.04 13:03 | #7

  Atsiprasau, bet ta vieta (bent jau man) yra nuostabi.. Taip, gal reiketu aptvarkyti parka, taip gal reiketu renkonstruoti, bet pacios apylinkes yra nuostabios.. Zmones ten draugiski.Viska butu galima sutvarkyti ir ten butu NUOSTABU.

 6. Ieva
 1. Atsekčių dar nėra.