Į pradžią > Eko > Ekonomiško vairavimo pamokos

Ekonomiško vairavimo pamokos

Renault ekonomiško vairavimo pamokos

Šiandien Kudirkos aikštėje dalyvavau Renault rengiamoje ekonomiško ir ekologiško vairavimo pamokoje. Renault pristatė savo modelius Laguna, Clio ir Megane bei mokino kaip važinėti taupiau. Kaip teigia šio automobilių gamintojo reklaminiai lankstinukai, Renault įsipareigoja saugoti aplinką ir kovoti prieš klimato atšilimą mažindama gaminamų automobilių išmetamų dujų kiekį. Taikant paprastas vairavimo taisykles, galima sumažinti kuro sunaudojimo ir išskiriamo anglies dvideginio kiekį iki 15 proc.

Pačiam teko nauja dyzeline Renault Megane pavažinėti po Vilnių su ekonomiško vairavimo instruktoriumi, iš kurio išgirdau kelis naudingus patarimus:

 • Optimizuoti pavarų perjungimą. Renault rekomenduoja perjungti žemesnę pavarą, kai variklio apsisukimai per minutę pasiekia 1000, o aukštesnę, kai apsukos yra 2000 per minutę. Taip pat esant 50 km/val. greičiui važiuoti 4 arba 5 pavara. Važiuodamas savo automobiliu niekada nesinaudodavau šiuo patarimu ir pavaras į aukštesnę perjungdavau ties 2500 aps./min, o prie 50 km/val. važiuodavau 3 pavara. Reikės pabandyti optimizuoti pavarų perjungimą.
 • Stabdyti varikliu. Reikia kuo mažiau naudoti stabdžio pedalą ir stabdyti varikliu, pavaras perjungiant iš aukštesnės į žemesnę. Pavyzdžiui, artėjant prie šviesaforo užsižiebiant raudonam signalui, rekomenduojama atleisti akseleratoriaus pedalą ir riedėti, o stabdyti perjungiant pavaras į žemesnes. Ir tik privažiavus šviesaforą pasinaudoti stabdžiu.  Automobiliui riedant tokiu būdu, kuro sąnaudos lygios nuliui. Tiesa, tokiu būdu negalima važinėti karbiuratoriniais varikliais. Šitą patarimą žinojau ir anksčiau, bet varikliu stabdydavau tik žiemą. O esant gerai kelio dangai riedėdavau įsijungęs laisvą pavarą (žinau, kad tai nesaugu).
 • Kontroliuoti greičio didinimą. Pradėjus važiuoti reikia stengtis kuo greičiau pasiekti 50 km/val. greitį ir įjungti 5 pavarą. Taip pat pasiekus 50 km/val. tolesnis greičio didinimas turi būti tolygus.  Nesuprantamas man šis patarimas, 5 pavarą perjungiu tik ties 80 km/val.
 • Nedidinti greičio įkalnėse ir nuokalnėse. Važiuojant jomis reikia išlaikyti stabilų greitį. Įkalnėse rekomenduojama sulėtinti (jeigu tai leidžia eismo sąlygos ir netrukdoma eismui) ir važiuoti didesniu nei 40 km/val. greičiu. Pavyzdžiui, jeigu į įkalnę pradėta važiuoti 60 km/val greičiu, tai toks pats greitis turi būti išlaikytas ir įkalnės viršuje. O nuokalnėse rekomenduojama atleisti akseleratoriaus pedalą ir riedėti su įjungta pavara. Aš visada taip darau riedėdamas Vilniuje nuo Ukmergės gatvės nuokalnės.
 • Užvedus variklį iš karto pradėti važiuoti. Norint ekonomiškai važiuoti, reikia nešildyti variklio ir jį įjungus iš karto pradėti važiuoti. Taip pat sustojus ilgiau nei 1 minutei išjungti variklį. Aš asmeniškai žiemą visada sniegą valau su užvestu varikliu. Žmonės sako, kad žiemą pašildžius variklį, jis ne taip greitai dyla. Bet galbūt tai tik mitas.
 • Naudoti automobilį optimaliai. Kartą per mėnesį rekomenduojama patikrinti slėgį padangose. Oro kondicionierių naudoti tik tada, kai jis būtinas, bet palaikant skirtumą tarp lauko ir vidaus temperatūrų ne didesnį kaip 5 laipsnių. Nevežioti automobiliu nereikalingų sunkių krovinių. Nuimti stogo bagažinę ir laikiklius, jeigu jie nereikalingi (taip sumažinamas vėjo pasipriešinimas).

Beje, pravažiavus 8 kilometrus ir porą kartų ilgiau nei minutei stabtelėjus prie šviesoforo, automobilio kompiuteris rodė 6,6 litrų vidutines kuro sąnaudas. Mano nuomone, naujam dyzeliniam automobiliui tai šiek tiek per daug, įvertinant tai, kad mieste eismas sekmadienį nebuvo intensyvus (tiesa, užmiršau paklausti, koks automobilio variklis, bet pagal važiavimo dinamiką sprendžiu, kad ne didesnis nei 2 litrų).

[ad#728x90_GoogleAdsense]

Kategorijos: Eko Žymos:
 1. 2009.10.18 17:44 | #1

  Penktu bėgiu 50 km/h – grynas motoro laužymas 😀 Bent jau prancūziškiems dyzeliams galioja 🙂
  Pardaviau BX žmogui, kuris po miestą penkta pavara važinėjo (aš – tik trečia), tai perplėšė du motorus 😀 Antrasis motoras dar ir gerokai jaunesnis buvo 😉 O kuro ekonomijos nebuvo – ir jam, ir man panašiai tiek pat valgė 🙂

 2. 2009.10.18 18:08 | #2

  @scania
  Man irgi taip atrodo. Važiavau aš su tuo Renault, 5 bėgis, greitis kažkur 60 km/h, apsukos vos daugiau nei 1000!!! Tikra nesąmonė.

 3. 2009.10.18 18:49 | #3

  Reno kolkas nevazineju.. BET penkta pavara ant 50 ? (idmi pas juos turetu buti greicio deze.. net jei yra 6 pavaros… vistiek neiisivaizduoju)
  ir dar. ka reishkia kauo greiciau pasiekti 50 km/h ? cia tapke iki dugnu ? netikiu kad tai maziau kuro suryja nei tolygiai greitejant.

  • 2009.10.18 19:08 | #4

   Ta Megane kur važinėjau turi tik 5 pavaras. Nežinau, gal pas Renault labai trumpos pavaros. Bet jie kalbėjo ne būtent apie Renault, o apie visas mašinas. Ir apskritai Renault dyzelis man pasirodė toks labai keistas, nepalyginsi su pvz. Audi dyzeliu. O „kuo greičiau pasiekti“ kaip supratau reiškia nebūtinai iki dugno, bet labai greitai pasiekti 50 km/h, o paskui važiuoti pensininko greičiu. Bet kuriuo atveju, pas mane važiuojant pvz. 4 bėgiu žemiau negu 2000 aps. jau pradeda purtytis mašina.

 4. Rutka
  2009.10.18 19:11 | #5

  Del automobilio variklio sildymo. Masinos instrukijoje radau parasyta, kad variklio sildyti labai nerekomenuojama, net ir ziema. Vazineju su dyzeliu. Praeita ziema beveik nesildydavau, nebet tik kol masina atsikasu. Ne daugiau.

 5. 2009.10.18 19:33 | #6

  Mano dabartinė citrinka XM pagal popierius didžiausią sukimo momentą turi maždaug apie 2000 aps/min. Kitaip sakant – tada motoras efektyviausiai degina kurą. XM universalas vidutiniškai valgo iki 6 litrų šimtui. Beveik pusė važiavimų – mieste. Ko dar norėti?! 😀
  Važinėju 2000 – 2500 aps/min ribose, laisvos pavaros beveik nenaudoju, dažnai ir stabdau varikliu (ypač, jei eismas neintensyvus, – prieš gyvenvietes, sankryžas, greičio ribojimus) Kartais geležėlę paspaudau, bet neitin dažnai. Visada važiuoju maksimaliu leistinu greičiu – na, nebent slidu, tai tada lėčiau 😀
  Todėl nė nemanau klausyti tokių patarimų! 😀
  Beje, draugas su dyzeliniu megane sceniku rado ekonomiškiausią greitį (pagal borto kompiuterį): tai yra 80 km/h ketvirta (ne penkta!) pavara 😉

 6. 2009.10.18 23:57 | #7

  Žiemą iškart pradėti važiuoti šaltu varikliu? Iš kur ta neapykanta automobiliui? Nebent valdiškas, tai dzyn variklio resursas 😉 Kitas dalykas – kai dabartinės blėkinės planuojamos subyrėti po 5 metų – taigal tikrai tą variklį reikia drožti negyvai?
  Šiaip susidaro įspūdis, kad tas „instruktorius“ kažką prisiskaitė iš knygelių, o pats realiai nėra važinėjęs

 7. 2009.10.21 7:26 | #8

  Pas mano inkila 6 pavaros. 5 Jungiu jau ant 60 ir buna beveik 2k apsuku 🙂
  Labai patinka vazinet ant laisvo begio:D Zinau kad negerai ir kad kras taip nesitaupo, bet man patinka ir tiek:D Varikli sildau tik ziema kai laukiu atsylanciu langu (pats tuo tarpu namie arbata geriu).

 8. Tomas
  2011.04.13 23:18 | #9

  Kiek skaitiniejau tai varikli sildyti tereikia 1 min . Ir 5 pavara patariama junkti vaziojant didesniu greiciu kaip 70 . Istikro diel to ekonomisko vaziavimo tai visur skirtingai parasyta nesuprantu kaip vaziot :DD

 1. Atsekčių dar nėra.