Į pradžią > Technologijos > Just5 Spacer–biudžetinės klasės telefonas iš Latvijos. Apžvalga

Just5 Spacer–biudžetinės klasės telefonas iš Latvijos. Apžvalga

Just5 Spacer

Visai neseniai į mano rankas pateko Just5 Spacer – pigus Android telefonas iš Latvijos. Iš tiesų kaimyninės šalies vardas gal tik įdomus faktas, nes kaip ir daugelis tokios klasės telefonų, taip ir šis yra surinktas Kinijoje. Aš pats ilgą laiką esu Android naudotojas ir man visi šios operacinės sistemos telefonai labai panašūs. Skirtingų gamintojų telefonams pridėtinę vertę sukuria reklama ir papildomos funkcijos (kaip pirštų atspaudų skaitytuvas, gražesnis dizainas, papildomos funkcijos kamerai ir kitos). Bet ar verta mokėti 2-3 kartus daugiau už telefoną, kai gali nusipirkti mažai žinomą Just5 Spacer? Bet apie viską nuo pradžių.

Just5 vardas man iki šiol nebuvo žinomas. Taigi proga susipažinti. Trumpai faktai apie Just5 Spacer:

 • 4 branduolių 1.3 GHz procesorius
 • 8 Mp kamera telefono gale ir 2 Mp – priekyje
 • 1 GB RAM
 • 5 colių, 960×540 rezoliucijos qHD ekranas
 • Android 4.2
 • 2 SIM kortelių palaikymas (standartinė ir Micro SIM)
 • Klientų aptarnavimas Lietuvoje (priešingai nei panašios klasės tokių telefonų gamintojų kaip Huawei ar Prestigio)
 • Žema kaina: ~490 lt

Atidarius pakuotę randame patį Just5 Spacer telefoną, papildomą baltą dangtelį jam, 1800 mAh akumuliatorių, ausines, microUSB laidą duomenų perdavimui ir telefono krovimui bei adapterį krovimui iš tinklo.

Just5 Spacer

Miela smulkmena pasirodė papildomas dangtelis. Prisiminiau prieš kokius 5 metus leistus kai kuriuos telefonus, kurių pakuotėje rasdavai ir keletą dangtelių. Bet uždėjus baltą dangtelį telefonas atrodo keistai – viršus juodas, o galas baltas. O kaip pliusą įvardinčiau tai, kad dangtelis yra matinis ir netraukia prie savęs pirštų žymių ir nešvarumų.

Pats telefonas rankoje “guli” gana patogiai, dydis ir forma panašūs į mano turimo Samsung Galaxy S4.

Just5 Spacer telefonasJust5 Spacer telefonas

Telefono korpusas irgi pasirodė gana patvarus, per savaitę naudojimo nepastebėjau jokių įbrėžimų. Tik kaip trūkumą įvardinčiau tai, kad labai sunku nuimti dangtelį.

O apie ekraną nesu tokios geros nuomonės. Visų pirma per maža rezoliucija (540×960, qHD) 5 colių ekranui. Kai daugelis gamintojų siūlo FullHD. Bet žinoma, telefonai su tokiais ekranais yra brangesni. Taip pat nors gamintojas teigia, kad naudojamas IPS ekranas, bet palyginus pavyzdžiui su Samsung Galaxy S4 skirtumas akivaizdus pastarojo naudai. Trečias nepatikęs dalykas – ant ekrano aiškiai matomi ir sunkiai nuvalomi pirštų atspaudai. Bet iš esmės ekranas gana neblogas, kasdieninėms užduotims atlikti tinkamas, gana ryškios spalvos.

Taip pat neįspūdingos ir akumuliatoriaus charakteristikos. Komplektacijoje yra tik 1800 mAh talpos akumuliatorius, kurio tokio dydžio ekranui per mažai. Kurį laiką telefonas buvo visiškai nenaudojamas – t.y. įjungtas (be SIM kortelės, taigi ir be mobilaus 3G ryšio, kuris naudoja nemažai akumuliatoriaus resursų) ir padėtas. Nuo 100 proc. iki 8 proc. akumuliatorius išsikrovė per ~35 valandas. Be to, akumuliatorius įkraunamas labai lėtai. Maždaug 30-40 proc. lėčiau nei talpesnė Samsung Galaxy S4 2800 mAh baterija. Telefoną naudojant intensyviau, akumuliatorius išsikrauna dar greičiau – reikės krauti kiekvieną vakarą.

Telefono aparatinei daliai įvertinti naudojau AnTuTu Benchmark programėlę. Kaip matyti Just5 Spacer savo techninėmis charakteristikomis nedaug kuo nusileidžia dvigubai brangesniam Samsung Galaxy S3.

BenchmarkBenchmark

Žinoma, visi panašūs testai parodo tik kaip sparčiai telefonas atlieka tam tikrus skaičiavimus ar grafikos užduotis. Todėl aš jų nelabai mėgstu. Kaip ir Just5 Spacer, taip ir dauguma panašios charakteristikos įrenginių labai panašiai atliks kasdienines užduotis (pašto tikrinimas, Facebook, naršymas internete, fotografavimas, pokalbiai ar panašias). Todėl renkantis telefoną man daug svarbiau vartotojo sąsajos išbaigtumas ir naudojimosi patogumas.

Deja, bet Just5 Spacer turi tik standartinį Android 4.2 OS vaizdą. Asmeniškai man jis nėra nei labai mielas, nei patogus naudoti. Pavyzdžiui. jis nesuteikia galimybės sau pritaikyti telefono atrakinimo ekrano. Taip pat nerasime ir orų prognozių valdiklio – jį reikės siųsti iš Google Play. Tiesa, pagrindinės programėlės (tokios kaip naršyklė, Youtube, kalendorius ir kitos) jau įdiegtos.

Kadangi pastaruoju metu vis daugiau fotografuoju telefonu, tai man labai svarbi nuotraukų kokybė. Just5 Spacer turi vieną kamerą priekyje (2 Mp) ir vieną gale (8 Mp). Ši kamera patvirtino taisyklę, kad svarbu ne megapikselių skaičius. Just5 Spacer kamerą įvertinčiau 4/10. Nuotraukų kokybė vidutinė. Taip pat telefonas turi autofokusavimo problemų – nepavyksta sufokosuoti į begalybę. Arba paprasčiau tariant vaizdas tolumoje yra “išsiliejęs”. Kartais nepavyksta sufokosuoti ir arti esančių objektų. Nepatiko ir nuotraukose atkuriamos spalvos – šviečiant saulei nuotraukos kartais įgauna gelsvą arba rudą atspalvį.

Just5 Spacer telefonu darytos nuotraukos (naudojant galinę kamerą):

Just5 Spacer camera test

(Originalaus dydžio nuotrauka čia)

Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test

(Originalaus dydžio nuotrauka čia)

Just5 Spacer camera test

(Originalaus dydžio nuotrauka čia)

Just5 Spacer camera test

(Originalaus dydžio nuotrauka čia)

Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera test Just5 Spacer camera testJust5 Spacer camera test

Žinoma, neverta tikėtis labai aukštos nuotraukų kokybės iš telefono už tokią kainą. Šio telefono kamera labiau tiks tiems, kurie nuotraukų kokybei nekelia labai didelių reikalavimų.

Jokių problemų telefonas nesukėlė žaidžant žaidimus, naudojantis Google balso paieška (Google Voice), siunčiantis programėles iš Google play, Žiūrint Youtube video ar naudojantis navigacija telefone. Kasdienines užduotis telefonas atlieka be didesnių problemų ir pakankamai sparčiai.

Google PlayGoogle Maps

DungeonAngry Birds

Google Voice SearchYoutube

Baigiant šią apžvalgą tikriausiai reikia atsakyti į pagrindinį klausimą – ar telefonas vertas dėmesio? Taip, jeigu jums reikalingas neblogų techninių parametrų telefonas už žemą kainą. Tik reikia suprasti teisingai, kad už 490 litų neverta tikėtis panašios kokybės kaip aukštesnės klasės telefonuose. Pagrindiniai telefono trūkumai – kamera, mažos talpos akumuliatorius, standartinis Android, ne pats geriausias ekranas. Panašios kainos ir parametrų konkurentų parduotuvėse šiuo metu nemačiau. Bet ar verta pirkti Just5 Spacer telefoną, ar taupyti aukštesnės klasės įrenginiui palieku spręsti jums.

Kategorijos: Technologijos Žymos: ,
 1. Romas
  2014.04.02 11:31 | #1

  Kaip tik ruošiuosi pirkti tokį, nes „nepribrendau“ išleisti 2100 Lt už Samsung Galaxy S4. Tai už 490 Lt kaip tik man. Ir nuotraukų kokybė man yra priimtina.

 2. Andrius
  2014.06.01 20:40 | #2

  Iš tikrųjų neblogos charakteristikos mobilusis išmanusis telefonas iš kaimyninės brolių šaunuolių šalies. Man taip pat labai patiko kokybiškos nuotraukos, todėl trūksta tik vaizdinės ir garsinės informacijos. Mano dabartinis planšetinis kompiuteris Dell Streak 7 yra neįgalus pensininkas palyginus prieš naujovę. Jau darosi pavydu…

 1. Atsekčių dar nėra.