Į pradžią > Technologijos > Kai viso turinio neapžiosi

Kai viso turinio neapžiosi

Cat Reading

(Hey Christine nuotrauka)

Kažkur girdėta mintis, kad 90 proc. visos blogosferos yra visiškas šlamštas. Žinoma, daug kas priklauso nuo blogus skaitančio žmogaus – skirtingiems žmonėms įdomūs skirtingi dalykai. Todėl tai kas vienam visiškas šlamštas, kitam – pats nuostabiausias pasaulyje dalykas.

Jau nuo vasaros pradžios apleidau RSS srautų skaitymą, nes būtent 90 proc. manojo srauto sudarė visiškas šlamštas – tiesiog sunkiai rasdavau rašinių, kurie sudomintų mane. Vasarai einant į pabaigą nutariau pažiūrėti, ar kas nors pasikeitė. Deja, bet vėl teko nusivilti. Lietuviškos blogosferos padangėje vėl visiškas štilius. Taigi šiandien nutariau su visais pasidalinti minčių kratiniu apie tai, ką daryti, kai viso turinio neapžiosi ir jo akivaizdžiai tau yra per daug.

Magiška Shift+A klavišų kombinacija. Kad savo RSS skaityklėje esi užsiprenumeravęs per daug RSS srautų ir jie tau visiškai nebeįdomūs, įrodo vis dažniau spaudžiama Shift+A klavišų kombinacija (čia Google Reader), kuri pažymi visus įrašus kaip perskaitytus. Google Reader skaityklė turi tokią funkciją Trends, leidžiančią peržiūrėti, kurie RSS srautai yra patys aktyviausi (Items/Day) ir kiek procentų jų perskaitai:

Subscription Trends

Paprastai aktyviausi yra įvairūs kitų srautų agregatoriai (pvz., YouTube prenumeratų srautas), bet jie man patys įdomiausi, todėl šių srautų nesinorėtų atsisakyti. Bet vienas iš rodiklių, kad reikėtų atsisakyti blogo prenumeratos yra mažas perskaitytų įrašų procentas.

Įrašai apie technologijas nebeįdomūs. Populiariausi lietuviški blogai rašo apie technologijas. O man visą darbo dieną prasėdėjus prie kompiuterio laisvu laiku skaityti apie kompiuterius, telefonus, programas ir panašius dalykus visiškai neįdomu. Juolab, kad neturiu aš nei išmaniojo telefono, nei mobilaus interneto, nei planšetinio kompiuterio. Todėl kitų kuriamos problemos, susijusios su šiais dalykais, man neaktualios. Kita vertus daugelis apie technologijas rašančių blogų turinį kopijuoja iš tokių technologijos guru kaip Techcrunch, Engadget ir panašių.

Neverta gaišti laiko skaitant rašinius, kurie per ilgi arba nesupranti apie ką rašo. Yra galbūt tik keli blogeriai, kurių ilgesnius nei 3-5 minučių rašinius perskaitau, nes žinau, kad tai daryti verta. Dauguma kitų įrašų, kuriuos matau, kad perskaityti užtruks ilgiau nei 5 minutes, tiesiog praleidžiu. Žinoma, gera antraštė labai svarbi, todėl kartais net visiškai neįdomus rašinys dėl geros antraštės būna perskaitomas. Beje, kartais antraštė ir visas teksto turinys peržengia mano įsitikinimus, todėl iš karto atsisakau tokių blogų prenumeratos. Būna dar ir tokių blogerių, kurie pradeda rašyti apie visokias semiotikas, o man tai visiškai nesuprantami dalykai, todėl tokius įrašus irgi praleidžiu.

Blogus perskaityti užima nemažai laiko. Todėl reikia mažinti prenumeratų skaičių. Ypač liūdna dėl to, kad perskaitai įrašą, bet iš to negauni jokios naudos. Dauguma lietuviškų blogų yra apie viską, bet tuo pačiu apie nieką. Šiuo metu apsiribojau dienoraščio tipo blogais: kur buvau, ką mačiau, ką nufotografavau.

Ką nutariau? Palaipsniui atsisakyti visų lietuviškų blogų prenumeratų ir į savo RSS skaityklę juos įtraukti iš naujo, tik šįsyk pačius įdomiausius, atidžiai peržiūrint apie ką jie rašo ir ar tikrai tai man bus įdomu. Planuoju susidaryti tokį prenumeratų sąrašą, kad būtų ne daugiau kaip 20-30 įrašų per dieną, o juos perskaityti/peržiūrėti užtruktų ne ilgiau kaip valandą. Juk koks tikslas būti užsiprenumeravus kažkurio blogo RSS srautą, jeigu neskaitai to, kas rašoma, o tik akimis permeti.

Kategorijos: Technologijos Žymos: , ,
 1. 2010.09.01 19:29 | #1

  Būtų puiku, kad RSS įrašus būtų galima vertinti. Tada būtų kur kas lengviau atsirinkti. Gal Google Reader ką nors panašaus pasiūlys, jei Buzz išpopuliarės ir bent jau pažįstami skaitantys tuos pačius RSS srautus galės dalintis savo įvertinimais.
  Kita išeitis, tai pvz blogeriai.net galėtų įdiegti patogesnę vertinimo sistemą. Tada būtų galima Google Reader prasivalyti ir lietuviškus tinklaraščius skaityti tik per blogeriai.net
  My recent post Blogday 2010

  • 2010.09.02 8:56 | #2

   Blogeriai.net gerai, bet tuo pačiu ir nelabai. Nes kiekvieną dieną atsiranda naujų blogų, kurie ne tokie ir įdomūs, bet turi tų blogų įrašus perskaityti, kad įsitikintum, kad tau tai neįdomu ir tik tada blokuoti. Be to, blogeriai.net yra visų blogų agregatorius, o RSS srautą gali susidaryti pats tokį, kokį nori.

 2. 2010.09.01 22:46 | #3

  Ačiū už kritiką.

 3. 2010.09.02 8:11 | #5

  Šovė į galvą tokia mintis: prenumeruok kai kurių tinklaraščių FB. Jei tekstas geras, žiūrėk srauto viršuje atsiras dėl komentarų. Minusas: dalis tokių puslapių yra pusiau negyvi. Gali būti, kad taip niekas ir neužlaikins.
  My recent post Keista rugsėjo pirmoji

 4. grumlinas
  2010.09.02 22:20 | #6

  Hmmm, nebesinaudoju RSS – tiesiog pasižymėjau sidebar'e kelis tinklaraščius, kuriuos aplankau – kai kuriuos kasdien, kai kurius kai noriu.
  RSS užtvindydavo pranešimų pertekliumi plius mėgstu matyti originalų tinklaraštį.
  O kad aš tavo spamintojų piramidės (beveik) viršūnėje – prabočyk, mesk iš RSS 😉
  My recent post Ketvirtadienio mintis apmąstymui

  • 2010.09.02 23:01 | #7

   Tavojo blogo iš tikrųjų beveik niekada neskaitau per RSS, nes jį aplankau gyvai ir tada kas įdomu perskaitau. O dėl RSS skaitymo, tai nenorėčiau visko atsisakyti, nes turiu nemažai įdomių man dalykų užsiprenumeravęs ir nepatogu būtų visus aplankyti. Šiandien šiek tiek apsivaliau 🙂

 5. 2010.09.11 23:11 | #9

  skaitau tik keletą blogų laisvam laikui atsiradus, rss nesinaudoju. taip, daugelis rašo apie IT, kur net ir man, esant IT žmogumi, visa tai per gerklę lenda – nesinori darbe ir laisvalaikiu apie tą patį domėtis. nemaža blog'ų populistiniai, kaip ir sakai, perverčia užsienio spaudą, savo minčių ten beveik nėra. įdomių blog'ų nedaug yra.
  My recent post vilniuje trūksta šiukšlių dėžių

 1. 2010.09.10 11:08 | #1