Į pradžią > Technologijos > Kaip ištrinti WordPress įrašų revizijas?

Kaip ištrinti WordPress įrašų revizijas?

Nuo 2.6 versijos WordPress pradėjo automatiškai saugoti rašomų ar redaguojamų įrašų versijas. Labai gera savybė tiems, kas rašo naudodami WordPress naršyklės aplinką. Tačiau visos tos saugomos įrašų versijos užima nemažai vietos duomenų bazėje. Todėl kartais naudinga ištrinti jau paskelbtų įrašų revizijas – ypač tai turėtų būti aktualu turintiems blogus su dideliu įrašų ir lankytojų skaičiumi bei ribotais hostingo planais. Nereikalingas revizijas ištrinsime prisijungę prie duomenų bazės valdymo aplinkos (WordPress sistemos atveju duomenų bazė paprastai būna MySQL, o jos valdymo aplinka – phpMyAdmin).

1. Prisijungiame prie naudojamos MySQL duomenų bazės. Paprastai visi hostingo paslaugų teikėjai leidžia tai padaryti per phpMyAdmin. Pasidarome atsarginę duomenų bazės kopiją (dėl viso pikto). phpMyAdmin pasirenkame duomenų bazę ir Export kortelę (pasirenkame, kad eksportuotų kaip SQL ir duomenis išsaugotų faile).

2. Sužinome dabartinį duomenų bazės dydį (kad galėtume palyginti, kiek vietos sutaupėme ištrindami nereikalingus įrašus). Parašome SQL laukelyje tokią užklausą:

SELECT
CONCAT(sum(ROUND(((DATA_LENGTH + INDEX_LENGTH - DATA_FREE) / 1024 / 1024),2))," MB") AS Size FROM INFORMATION_SCHEMA.TABLES where TABLE_SCHEMA like 'duomenų_bazės_vardas' ;

Duomenų bazės dydis prieš

Mano atveju duomenų bazė nėra labai didelė – tik 5.74 MB. Todėl ne kažin ką ir sutaupysiu ištrindamas nenaudojamas revizijas.

3. Patikriname, kiek duomenų bazėje yra išsaugota įrašų revizijų. Tame pačiame SQL rašymo langelyje įvedame:

SELECT * FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

Mano duomenų bazėje išsaugotos 309 įrašų revizijos:

Revizijų skaičius

4. Ištriname revizijas su tokia SQL užklausa:

DELETE FROM wp_posts WHERE post_type = "revision";

5. Su 2-ame punkte pateikta užklausa patikriname, kiek DB vietos sutaupėme:

Dabar duomenų bazės dydis – 4.45 MB. Taigi pavyko sutaupyti 22 proc. duomenų bazės vietos. Tokiems mažiems blogams kaip mano tai ne tiek aktualu, bet dideliems visai naudinga būtų tokiu būdu optimizuoti savo DB.

Kategorijos: Technologijos Žymos:
 1. 2010.09.22 17:58 | #1

  O kuom blogai Revision Control įskiepis? http://wordpress.org/extend/plugins/revision-cont
  My recent post Trečiadienis su Google Trend- automobiliai

  • 2010.09.22 21:41 | #2

   Man labiau patinka žinoti, ką tiksliai darau. Įskiepiai labiau yra abstrakcijos, nežinantiems, kaip tiksliai atlikti kokią nors užduotį. Bet aišku daugeliui žmonių toks įskiepis tiks ir atliks savo darbą.

 2. 2010.09.22 18:10 | #3

  Taip, yra tikrai puikiai veikiančių įskiepių, pradedant revizijų skaičiaus ribojimu, laiko tarpo tarp jų nustatymu, baigiant visišku revizijų išjungimu 🙂

  Mes dabar fermoj pasidarėm, kad būtų max5 revizijos įrašui, o senesnes ištrintų. Bet ten irgi adminas kažkaip be įskiepių padarė.
  My recent post Kraujo donorystė 8

 1. Atsekčių dar nėra.