Į pradžią > Technologijos > Kaip teisingai įkelti nuotraukas į Facebooką?

Kaip teisingai įkelti nuotraukas į Facebooką?

Vakar sukėlęs nuotraukas į Facebook albumą net pats nustebau, kaip Facebook baisiai jas sumažino ir suspaudė, kad nuotraukos tapo panašios į darytas telefonu. Apskritai, nors Facebook ir yra didžiausias nuotraukų talpinimo resursas internete, bet su kokybe jiems dar prastai: Facebook stengiasi kiekvieną įkeliamą nuotrauką suspausti kiek galima daugiau. Dėl to kenčia kokybė – spalvos tampa šiek tiek desaturated, šešėliuose atsiranda triukšmų. Iš Facebook pusės tai suprantama – kai žmonės per mėnesį įkelia po kelis milijardus naujų nuotraukų, atsiranda naujų duomenų saugojimo problema. Taigi keletas patarimų kaip teisingai įkelti nuotraukas, kad jos prarastų kuo mažiau kokybės:

 • Sumažinkite nuotraukas prieš jas įkeldami. Nekelkite nuotraukų tiesiai iš fotoaparato. Jau pasimokiau įkeldamas ~3-5 MB daugiau nei 2000 pikselių kraštinės nuotraukas (Flickr pripratino prie aukštos kokybės). Tokias nuotraukas FB iškarto mažina, nuo ko nukenčia kokybė. Geriausiai nuotraukas sumažinti prieš jas įkeliant. Maksimalus nuotraukos kraštinės dydis (tiek aukštis, tiek plotis) yra 720 pikselių (bet Facebook’e viskas labai greitai keičiasi, tai negaliu 100 proc. garantuoti, kad dabar būtent toks yra maksimalus dydis).
 • Nuotraukas išsaugoti aukščiausia kokybe. Sumažinus nuotraukas jas reikėtų išsaugoti aukščiausia kokybe (priklausomai nuo naudojamos programos pasirinkti Quality 10 arba 12). Be to, sklando gandai, kad geriausia nuotraukų kokybė yra tada, kai jų dydis neviršija 500 pikselių.

Vis dėlto kol kas Facebook nėra pati tinkamiausia vieta publikuoti geriausiems savo darbams. Kaip vienas žmogus amerikietiškame forume pasakė apie FB nuotraukų kokybę:

If its pics of you ****ed up on a night out, it shouldnt matter. If they are pics of your best work, what the hell are you doing putting them on FB? 🙂

Vis dėlto fotografai publikuodami nuotraukas Facebook’e turi priimti kompromisą: didelį lankytojų (gerbėjų) skaičių, bet prastesnę nuotraukų kokybę. Norintiems kokybiškos nuotraukų talpinimo tarnybos, rekomenduoju rinktis Flickr.

p.s. Beje, atradau neblogą nuotraukų įkėlimo į Facebook įrankį – Bloom.

[ad#728x90_GoogleAdsense]

Kategorijos: Technologijos Žymos: ,
 1. 2010.09.21 18:25 | #1

  kaip sakant geriau ten ir nekelti nuotraukų, jei niekas nėra rimto reikalo. Arba įkėlus įmesti nuorodą į geresnės kokybės 🙂

  • 2010.09.21 20:29 | #2

   Na, FB suteikia labai didelę auditoriją, kurios didelė dalis gal ir nesupranta, kad kas nors blogai toms įkeltoms nuotraukoms. Profesionalūs fotografai turi grupes po keliasdešimt tūkst. gerbėjų, kas lygu gerai nemokamai savireklamai. Tai nereikėtų nuvertinti FB…

 2. 2010.09.21 19:23 | #3

  Dar jei įkeliama nuotrauka turi pvz. juodą rėmelį, po įkėlimo peržiūrint vidinėje rėmelio pusėje kartais atsiranda negražūs artefaktai, ar kaip juos pavadinti. Todėl geriau į FB kelti nuotraukas be "rėmelio".

  • 2010.09.21 20:32 | #4

   Tą irgi esu pastebėjęs. Ir ne tik su rėmeliais, bet ir šešėliuose atsiranda tokio kaip "grūdo".

 3. 2010.09.21 19:34 | #5

  dar visai patogus irankis ikelti nuotraukas tiek i FB tiek i flickr, per Picasa (jei aisku tokia naudojama)
  google "picasa to flickr button" ir picasa to facebook ..
  (neleidzia idet nuorodu cia)

  • 2010.09.21 20:25 | #6

   Picasa reikėtų išbandyti (kažkada šiek tiek naudojausi, bet nelabai patiko, kad visada ieško naujų nuotraukų kompe).
   O nuorodas čia reikia įdėti ir viskas.

 4. 2010.09.22 16:57 | #7

  Man truputį keistai skamba pasakymas "Facebook ir yra didžiausias nuotraukų talpinimo resursas". FB visų pirma yra socialinis tinklas, nuotraukų publikavimas yra tik viena iš jo sričių. Didžiausiu nuotraukų talpinimo resursų yra Flickr, tada – (Googlio) Picasa.

  "Maksimalus nuotraukos kraštinės dydis (tiek aukštis, tiek plotis) yra 720 pikselių (bet Facebook’e viskas labai greitai keičiasi, tai negaliu 100 proc. garantuoti, kad dabar būtent toks yra maksimalus dydis)."
  Jei ką, 720 nesikeičia jau daugiau nei pusmetį. Žinoma, nėra garantijos, kad nepasikeis rytoj, bet bent jau dabartinis orientyras yra. Beje, dar šių metų pradžioje maksimali kraštinė buvo dar trumpesnė, tad įmanoma įžvelgti ir didėjimo konceptą.

  Pats nuotraukas FB publikuoju tokiu algoritmu: resize to 720 x YYY pix, save for web medium. Rezultatai – ne stebuklas, bet turint omenyje, kad daug kas FB naudoja per mobiliuosius įrenginius, tai iš tiesų net ir daugiau, nei reikia. FB – ne web galerija.
  My recent post Juostinė Magija III- Raudona

  • 2010.09.22 21:37 | #8

   Sakydamas "nuotraukų talpinimo resursas" turėjau galvoje vietą internete, kurioje daugiausiai sukaupta žmonių sukeltų nuotraukų. Pvz., Flickr visai neseniai pasiekė 5 mlrd. įkeltų nuotraukų http://blog.flickr.net/en/2010/09/19/5000000000/ o tuo tarpu į Facebook vien per mėnesį įkelia kelis milijardus nuotraukų (dabar taip greitai negaliu rasti šaltinio, tai gal skaičius nėra toks tikslus). Aišku, į Flickr ir Facebook nuotraukos keliamos kitokiais tikslais, bet vis dėlto, manau, abi šias tarnybas galima vadinti socialiniais tinklais, nors ir labai skirtingais.

 1. Atsekčių dar nėra.