Į pradžią > Dienos akimirka > Kalėdinės patyčios

Kalėdinės patyčios

Šiandien lankiausi prekybos centre Panorama, buvo kažkokia šventė, daug žmonių, tad ilgai neužsibuvau, bet pamačiau instaliaciją (neapsiverčia liežuvis jos vadinti Kalėdine egle), kokios dar nesu matęs:

Christmas tree?

Nesu aš senamadiškas žmogus, netgi suprantu, kad Kalėdos tapo pardavėjų pasipelnymo ir šeimų persivalgymo bei prisigėrimo švente, neturinčia nieko bendro su tikrąja šios šventės dvasia. Bet kodėl statyti tokius kūgius ir vadinti juos eglėmis? Negi šiais neramiais laikais negalima žmogui, pavargusiam nuo besaikio vartojimo ir nuo to vartojimo sukelto skolų šleifo, bent per Kalėdas leisti pasimėgauti tikrąją Kalėdų laukimo nuotaika. Kad ir su plastmasine kinietiška eglute, bet panašia į tą, kuri auga miške…

Kategorijos: Dienos akimirka Žymos: ,
 1. 2009.11.13 23:25 | #1

  O man visai patinka tokios modernios stilizacijos. Nesakau, kad būtinai patinka šita – padaryti kūgio ar piramidės formos eglę galima ir žymiai gražiau bei stilingiau. Bet pačiai tokios stilizacijos idėjai neprieštarauju.

  Aš pats savo kambaryje prieš Kalėdas elektrine girlianda (šviečiančiomis lemputėmis) papuošiu radiatoriaus vamzdį – tą, kuris eina nuo grindų iki lubų – ir vadinu tai Kalėdų eglute. Jeigu šviečiantis vamzdis sukuria šventinę nuotaiką, kodėl jis negali būti vadinamas eglute? (Kitam kambary stovi ir tradicinė plastikinė eglutė, bet ne apie tai dabar kalba :))

 2. Jurga
  2009.11.14 10:21 | #2

  na, man tai n kartų gražiau nei pigi kiniška eglė 🙂

 3. 2009.11.14 11:08 | #3

  Del skonio sunku gincytis. Grynai estetiskai, man irgi labiau patinka gyvos egles, paprasciausiai konservatuvus shiuo poziuriu esu. Kitavertus, moderniam prekybos centrui kardais labiau tinka moderni eglute.

  kaip jau minejau – grynai skonio reikalas 🙂

 4. 2009.11.14 16:35 | #4

  Kitais metais matyt bus kubo formos kaledines egles, dar sekanciais kokio nors ritulio 😀
  Jau geriau jokios negu toks „pimpis“.

 5. 2009.11.14 21:21 | #5

  Rusai tokius dalykus yra gerai įvardinę: „Ujobišče“ 😉

 6. mo
  2009.11.18 15:50 | #6

  as gal sugadintas, bet man sita egle labai graziai atrodo. gal dek to kad tokia „kapitalistine, cocacoline“ labai 🙂

 1. Atsekčių dar nėra.