Į pradžią > Reportažas > Karmazinų pažintinis takas – laukinė gmata ir tu

Karmazinų pažintinis takas – laukinė gmata ir tu

Karmazinų pažintinis takas

Po ilgos pertraukos vėl atėjo noras ištrūkti iš miesto į gamtą, atrasti naujas vietas, pailsėti nuo žmonių. Taip sakant senų įpročių lengvai neatsikratysi.

Savaitgalį nusprendžiau aplankyti naujas vietas Neries regioniniame parke, vienoje gražiausių vietų šalia Vilniaus. Iki tol žinojau tik Dūkštų ąžuolyną, bet atsitiktinai užsukęs į parko interneto svetainę radau ir daugiau įdomių maršrutų. Vienas jų – Karmazinų pažintinis takas, kurį ir išbandžiau šeštadienį.

Pažintinio tako schemą galima rasti paspaudus aukščiau esančią nuorodą, o čia tikslus GPS žemėlapis, kuriuo ir ėjau:

Karmazinų pažintinis takas at EveryTrail

Visas tako ilgis yra apie 5 km, dar apie kilometrą miško žvyrkeliu reikės grįžti iki mašinos. Pirmi keli kilometrai ne tokie įdomūs – einama per mišką. Man asmeniškai įdomiausia tako dalis vingiuoja palei Nerį.

Karmazinų pažintinis takas
Kadangi tądien žmonių beveik nebuvo (tik kitoje upės pusėje kažkas šventė), tai eidamas taku gali pasinerti į beveik laukinę gamtą. Klausytis paukščių čiulbėjimo (šeštadienį ramybės nedavė kukuojanti gegutė), išsitiesti ant žolės prie upės ar apžiūrinėti augalus (yra net įtrauktų į Raudonąją knygą – Daugiametė blizgė). Pažintinis takas yra toliau nuo kelių, todėl nėra jokių gamtos niokotojų pėdsakų. Štai tokia lietuviška gamta man ir patinka labiausiai.

O čia žemiau nuotraukos iš telefono:

Karmazinų pažintinis takas
Karmazinų pažintinis takas
Karmazinų pažintinis takas
Karmazinų pažintinis takas

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.