Į pradžią > Technologijos > Kodėl verta būti išankstinių mobiliojo ryšio paslaugų vartotoju?

Kodėl verta būti išankstinių mobiliojo ryšio paslaugų vartotoju?

sim-cards

(mroach nuotrauka)

Kadangi turima sutartis su mobiliojo ryšio operatoriumi eina į pabaigą, keletas pamąstymų, kodėl geriau nepasirašyti sutarties, o naudotis išankstinio papildymo paslaugomis (Pildyk, Labas, Ežys):

  • Pasirašyti ilgalaikes kelių metų sutartis buvo naudinga prieš kokius 3-5 metus, kai operatoriai suteikdavo gana nemažas nuolaidas telefonams įsigyti. Dabar kiek teko nagrinėti operatorių paslaugų pasiūlymus, nuolaidos yra labai mažos (iki kelių šimtų litų) arba turi pasirašyti tokią sutartį, kad reikės mokėti tiek, kiek per mėnesį įprastai “nesunaudotum” paslaugų. O perkant telefoną “su nuolaida” ir pasirinkus operatoriaus siūlomą paslaugų paketą dažnai gaunasi, kad pigiau yra pirkti telefoną ir atskirai tas pačias paslaugas iš operatoriaus.
  • Išankstinio mokėjimo paslaugos leidžia lengviau kontroliuoti išlaidas – kiek papildai sąskaitą, tiek ir kalbi.
  • Pasirašant sutartį su operatoriumi yra užfiksuojami teikiamų paslaugų tarifai – sutarties laikotarpiu akcijų ar mažesnės kainos neverta net tikėtis. Išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojai visada džiaugiasi labai naudingomis akcijomis – nemokami pokalbiai/SMS žinutės savame tinkle ir panašiomis.
  • Šiuolaikinis telefonas neatsiejamas nuo interneto jame. Šiuo metu išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojai čia gauna naudingiausiais sąlygas 1GB – 1 litas (Labas, Pildyk). Tuo tarpu turintys sutartis už 1 GB moka maždaug 20 kartų daugiau. Tiesa, nors šios mobiliojo interneto akcijos išankstinio paslaugų vartotojams vykdomos jau ilgą laiką, bet gali būti pakeistos sąlygos.
  • Pasibaigus turimai sutarčiai lengvai galima tapti išankstinio mokėjimo paslaugos vartotoju išsaugant turimą telefono numerį (lygiai taip pat vėliau galima pasirašyti sutartį išsaugant tą patį numerį).

  Pats labai rimtai svarstau, ar pasibaigus sutarčiai nepasirinkti išankstinio mokėjimo paslaugos. Labiausiai vilioja žemos mobilaus interneto kainos.

  Kategorijos: Technologijos Žymos:
  1. 2010.12.22 18:30 | #1

   Vienintelė priežastis naudotis išankstinio apmokėjimo paslaugomis tai "interneto" kaina. Skambučių kainos kur kas patrauklesnės turint abonementą. Juolab, kad paslaugų kainos nepriklauso nuo to ar pasirašai terminuotą sutartį ar ne.
   My recent post Žmonės kuriuos aš galbūt pažįstu

   • 2010.12.22 19:12 | #2

    Kaina daugiausiai priklauso nuo, ar daugiau skambini tame pačiame tinkle ar į kitus. Jeigu kalbi tame pačiame tinkle arba skambini daugiausiai "savame rate", tai man naudingiau atrodo išankstinio apmokėjimo kortelės.

  2. 2010.12.22 19:12 | #4

   o ar kada nors naudojaisi tokia paslauga kaip nemokamais pokalbiais tarpusavyje? PVz. mes turim 6 abonementus ant vieno žmogaus ir tarpusavyje kalbamės nemokamai… kai kuriems senyvo amžiaus žmonėms nebereikia aiškintis kaip papildyti sąskaitą, tik reikia vis sekti kiek jie suvartojo 🙂

   • 2010.12.22 19:55 | #5

    Turim mes 4 sutartis, tai irgi tarpusavyje nemokamai kalbame. Bet aš pastaruoju metu daugiausiai naudojuosi internetu telefone, o tai nemažai kainuoja. Ir nė vienas operatorius nesiūlo palankių planų internetui (planai su 1 GB kainuoja nuo kokių 60 lt, o aš tiek "neprakalbu").

    • 2010.12.22 20:59 | #6

     tai tele2 duoda 1gb – 19 lt ir 3gb – 29lt. viršijus po centą megabaitas 🙂 kur čia virš šešiasdešimt litų vienas gb?

     • 2010.12.22 21:04 | #7

      Tai aš kalbėjau apie SMART planus (o Omnitel analogai dar brangesni; Bitės nesidomėjau). Aišku, galima pasiimti kokį MINI planą + internetas. Tada ne taip ir daug gaunasi – 30 lt. Bet tikriausiai tiek pat prisidėtų už pokalbius, tai ir gaunais kokie 50-60 lt per mėn.

      • 2010.12.22 21:10 | #8

       a, apie smart… niekada nežiūrėjau ką jie ten siūlo, turiu kažkokį už18lt ir papildomai pasiėmiau mob. internetą, kažkaip manau labiau apsimoka 🙂

  3. Vaclovas
   2010.12.22 19:15 | #9

   Žiauriausia su išankstinio mokėjimo paslaugom yra faktas, kad gali pritrūkti sąskaitoj pinigų kai tikrai reikia paskambinti. Arba nebūtinai pritrūkti, gali tiesiog baigtis sąskaitos galiojimas. O ir pats papildymas nėra itin malonus procesas, paprasčiau nieko neradyti 🙂 O visos akcijos labai atsibosta.. Jas sekti, ieškoti kur čia kas ką pigiau pasiūlys.. Ir realiai sutaupai gal kokius 10Lt per mėnesį.. Tai čia vieni pietūs juk.. Ilgai naudojausi įvairiais išankstinio mokėjimo planais ir operatoriais, bet dabar tikrai esu laimingesnis turėdamas abonentą.. Nei prisiminti kada sąskaitos galiojimas baigiasi, nei skaičiuoti kiek dar turi, kad jei problema kokia galėtum paskambinti.. Dėl interneto kainų tai turiu sutikti, tikrai su akcijom išankstinio mokėjimo planams pigesni tarifai..
   P.S.: Pats turiu tele2 studentams planą, tai už 25Lt gaunu visiškai viską, ko gali prireikt. 2000SMS, 7val skambučiams ir 1GB duomenų 🙂

   • 2010.12.22 19:57 | #10

    Aš tai niekada nesu naudojęsis išankstinėmis kortelėmis, tik neseniai nusipirkau dėl pigaus interneto. Tik nepatogu turėti kelias korteles ir jas keitinėti. O dėl pasibaigusios sąskaitos man jau čia didelis trūkumas, kažkaip apie tai nepagalvojau.

  4. Karolis
   2010.12.22 21:13 | #11

   Visiškai nesutinku su straipsnio autoriumi. Kiekvienas mano galva privalumas yra apžvelgtas tik labai vienpusiškai pilnai neatsižvelgus i faktus. Čia tas pats kas nupasakoti kaip žmogus atrodo tik pažvelgus į jį iš nugaros.

   • 2010.12.22 21:51 | #12

    Dėl kelių paminėtų dalykų – taip, galbūt paviršutiniškai pažvelgta. Bet dauguma manau teisingi – išankstinių kortelių pigesnis internetas, pasirašant sutartį fiksuojami tarifai (dauguma operatorių planų), nuolaidos telefonams su sutartimi.

    • Karolis
     2010.12.22 22:29 | #13

     "Pasirašyti ilgalaikes kelių metų sutartis buvo naudinga prieš kokius 3-5 metus, kai operatoriai suteikdavo gana nemažas nuolaidas telefonams įsigyti. Dabar kiek teko nagrinėti operatorių paslaugų pasiūlymus, nuolaidos yra labai mažos (iki kelių šimtų litų) arba turi pasirašyti tokią sutartį, kad reikės mokėti tiek, kiek per mėnesį įprastai “nesunaudotum” paslaugų. O perkant telefoną “su nuolaida” ir pasirinkus operatoriaus siūlomą paslaugų paketą dažnai gaunasi, kad pigiau yra pirkti telefoną ir atskirai tas pačias paslaugas iš operatoriaus." – jeigu nori telefono su planu uz 10 Lt/men planu tada tu teisus. Jeigu kalbama apie normalaus dydzio abonentus, kokie dazniausiai buvo pries 3-5, tai tikrai nuolaidos geros. Pazvelkime i plana tarkim tele2 "viskas įskaičiuota" – 35Lt/men, bet nuolaida apie 600 Lt. Padalinkime šita sumą iš 24men tai gaunasi, kad 25Lt per menesi plaukia už pati telefoną ir 10Lt nukeliauja į tele2 kišenę ( jeigu neatsižvelgsime į palūkanas). O paslaugų kiekio kuris siūlomas jokia išankstinio mokėjimo kortelė nesuteiks už 10Lt. Už 10Lt papildyma gali daugiausiai 20min padaryti pokalbį į kitą tinklą.

     "Išankstinio mokėjimo paslaugos leidžia lengviau kontroliuoti išlaidas – kiek papildai sąskaitą, tiek ir kalbi." Taip, iš šitos pusės esi teisus. Iš kitos pusės jeigu nepapildai ir sedėk ramus be nieko. Kontroliavimą gali visada atlikti ir su abonentais. Visada gali stebėti savo saskaita arba užsidėti kredito limitą. Ir bet kada jį pakeisti.

     "Pasirašant sutartį su operatoriumi yra užfiksuojami teikiamų paslaugų tarifai – sutarties laikotarpiu akcijų ar mažesnės kainos neverta net tikėtis. Išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojai visada džiaugiasi labai naudingomis akcijomis – nemokami pokalbiai/SMS žinutės savame tinkle ir panašiomis." Visą vasarą visi omnitel abonentai kalbėjo visame omnitel tinkle visiškai nemokamai. Dabar, tik nežinau ar visiems abonentams, bet jie siūlo akciją internetui. bitė dažnai iš niekur nieko atsiunčia dovanų telefonus arba suteikia pokalbių nemokamų visame bites tinkle.

     "Šiuolaikinis telefonas neatsiejamas nuo interneto jame. Šiuo metu išankstinio mokėjimo paslaugų vartotojai čia gauna naudingiausiais sąlygas 1GB – 1 litas (Labas, Pildyk). Tuo tarpu turintys sutartis už 1 GB moka maždaug 20 kartų daugiau. Tiesa, nors šios mobiliojo interneto akcijos išankstinio paslaugų vartotojams vykdomos jau ilgą laiką, bet gali būti pakeistos sąlygos." Čia vėl esi teisus. Akcijos mobiliam internetui tikrai nemažos. Tačiau čia jau mobiliojo ryšio tiekėjų triukas užsiauginti sau rinką, kuri daug naudotusi internetu ir tapę abonentais atsimokėtų už šitas paslaugas. Žodžiu pratina prie to. senesniajai kartai to nereikia. Poreikis nedidelis tai ir kainos užkeltos. Studentų planai išimtis. Nes tai orentuota kaip ir papildymo korteles į jaunesnius žmones taigi mobilus internetas pigus. Pas visus tiekėjus. Atsiras didesnis poreikis tarp abonentų internetui kainos greitai kris. Konkurencija daro savo.

     "Pasibaigus turimai sutarčiai lengvai galima tapti išankstinio mokėjimo paslaugos vartotoju išsaugant turimą telefono numerį (lygiai taip pat vėliau galima pasirašyti sutartį išsaugant tą patį numerį)." Visiškai teisus.

  5. Evaldai
   2010.12.23 16:31 | #14

   Galbut tai yra verta kai tu esi iki 18metu amziaus arba esi nedirbantis.
   Nes kitaip:
   1. del tu nuolaidu, siuliau atkreipti dabartinius tarifus ir pats suprasi kodel nuolaidos yra sumazejusios. kas buvo pries 3-5 metus, tai tu jeigu kalbejai 19ct tarifu, galejai sakyti, kad kalbu pigiai.
   2. Gal ir leidzia kontroliuoti, bet tave apriboja, man pvz tai didizaiusias diskomfortas kai turi skaiciuot centus. Kita vertus, kai reikia paskambinti del darbo ir tt daug skambuciu daryt iki kioskeliu nera patogu begioti.

  6. Romas
   2010.12.27 23:08 | #15

   Galiu pasakyti tiek, turejau TELE2 MAZYLI ir tikrai pasimokiau su ishankstinem sutartim, mane, TELE2 isdure, buvo visiskai nenaudinga, likau apiplestas uir ishjuoktas, to negaleciau pasakyti apie EZY, kuris man tarnauja iki siol su pigiais sms ir nemokamais pokalbiais. Apie Bite nieko negirdejau, kiek supratau neka jie pasizymi ishankstinio apmokejimo kortelemis, bet kiek supratau turi pigiu abonentu:)

  7. 2010.12.27 23:13 | #16

   Visgi operatorių marketingistai gerai dirba 🙂 Kažkada jau atrodo sakiau, kad reklaminiai komentarai šiame bloge netoleruojami ir visaip kaip šalinami…

  8. pastabi
   2010.12.29 16:53 | #17

   Žiemą nuotraukos modeliui rankos nušąlusios matau , odelės apkramtytos, patariu paieškoti rankų kremo arba sviestmedžio aliejaus (super):)

  9. 2011.01.04 16:16 | #19

   Visiškai pritariu 🙂 Pats naudojuosi pildyk ir problemų nematau 🙂 Nors dažnai iš šalies sulaukiu replikų, kad kam čia taip vaikiškai… Nepasakyčiau, kad vaikiškai… SMS tarp artimiausių nemokami, skambučiai žmonai nemokami, internetas juokingom kainom ir t.t. ir pan

  10. Gintars
   2011.01.05 9:05 | #20

   Visi operatoriai siūlo planus be įsipareigojimų su juokingomis skambučių kainomis ir, kaip minėta, už nedidelį mokestį prie plano aktyvuoti normalų duomenų planą (omnitel ir T2 apie 19 Lt kainuoja). Apribojimus numeriui ar sąskaitai operatoriai taip pat leidžia pasirinkti, galų gale homescreenas gali buti savitarnos svetaine. Iš vis savikontrolės klausimas man panašus į "kreditinė kortelė yra blogis, nes su ja galima išleisti daugiau pinigų nei uždirbi" 🙂 Be to 21 amziuje vertybe tampa ne sedejimas FB, o siltas ir malonus pasveikinimas paskambinus.

  1. Atsekčių dar nėra.