Į pradžią > Dienos akimirka > Komiksų herojai

Komiksų herojai

Man labai patinka stebėti visada kažkur skubančius, besišnekučiuojančius, vaikštinėjančius, sėdinčius ar šiaip nieko neveikiančius žmones. Kiekvienas žmogus – tai atskira gyvenimo istorija. Kuo žmogus vyresnis – tuo ta istorija ilgesnė ir įdomesnė. Tačiau stebėdamas visiškai nepažįstamus žmones gali tik įsivaizduoti tą istoriją. Keistas dalykas ta žmogaus vaizduotė – iš tokių pašalinių dalykų kaip apranga, laikysena, turimų daiktų ar kalbėjimo manieros bando sukurti sutikto žmogaus istoriją.

Tačiau kas nutinka vaizduotei, kai gatvėje sutinka dešimtis vienodais juodais paltais apsirengusius, susiraukusiais veidais žmones? Tada vaizduotė nebesugeba sukurti dešimt skirtingų istorijų, nes supranta, kad geriau daryti apibendrinimus.

Vaizduotę reikia lavinti – stebėti naujus žmones, jų elgseną. Tačiau mūsuose vaizduotė labiau linkusi daryti apibendrinimus ir išvadas. Ilgainiui po daugybės apibendrinimų vaizduotė visiškai atbunka ir nebesugeba išskirti individo iš minios.

Nėra labai blogai daryti asmenines išvadas ir apibendrinimus. Tačiau kiek tarp mūsų vaiščioja komiksų herojų, kurių gyvenimą jau nupiešė dailininkas, o komikso teksto autorius sukūrė visą istoriją ir skaitančiajam pateikė aiškų herojaus gyvenimo apibendrinimą. Taip, komiksų herojams gyvenimas yra lengvas, jiems nereikia mąstyti. Už juos jau pamąstė kiti. Tačiau kas nutiks, kai visi tapsime komiskų veikėjais? Tada juk nebeliks herojų…

Kategorijos: Dienos akimirka Žymos: , ,
 1. 2009.11.29 22:44 | #1

  Na, komiksuose visada yra vieta herojams – tam jie ir kuriami (ir komiksai, ir herojai 😉 )

 2. 2009.11.30 8:29 | #2

  Matyt del ankstyvo/velyvo meto nesuprantu apie ka kalba 😀 Numigus reiks megint dar kart paskaityt…
  Tuo mane blogai ir zavi. Gali pamegint isijaust i rasytojo mintis, kartais pavyksta, kartais ne, bet tai visada idomu 🙂

  P.s. Evaldai, kada pagaliau isidesi komentaru prenumeravima el.pastu?

  • 2009.11.30 8:07 | #3

   Na va, pagaliau prisiverčiau Intense debate "susinstaliuoti". Dabar bus galima prenumeruoti 🙂

   • 2009.12.02 5:43 | #4

    Good. Po paskutinio jos bandymo ji neblogai pazenge i prieki, dabar lygtais ir nebera anksciau turetu minusiuku 🙂
    Sveikiju 🙂

 1. Atsekčių dar nėra.