Į pradžią > Reportažas > Krepšinio kamuolio mušinėjimo rekordas

Krepšinio kamuolio mušinėjimo rekordas

Kamuolio mušinėjimo rekordas #13

Vakar, po pusmečio laukimo ir visiems į smegenis brukamos didžiulės svarbos, pagaliau viskas prasidėjo. Buvo duotas startas Europos vyrų krepšinio čempionatui. O kad čempionato atidarymas būtų įdomesnis, žinoma, neapsieita be rekordų siekimo (juk koks renginys pas mus be rekordų siekimo:)). 5 Lietuvos miestuose buvo siekiama krepšinio kamuolio mušinėjimo vienu metu rekordo. Iš viso vienu metu skirtinguose miestuose kamuolius turėjo mušinėti apie 60 tūkst. žmonių. Vakar buvau prie Baltojo tilto pasižiūrėti ir, žinoma, nufotografuoti kaip viskas vyko.

Kadangi nepavyko atvykti anksčiau, o ir nusprendžiau važiuoti ne su dviračiu, o mašina, tai teko kurį laiką pastovėti spūstyse ir gerokai paieškoti vietos, kur palikti automobilį. Atrodė, kad pusė Vilniaus skuba stebėti krepšinio čempionato atidarymo ceremonijos, mušinėti kamuolių ir pasižiūrėti TV3 sezono atidarymo koncerto.

Kamuolio mušinėjimo rekordas #3

Kamuolių mušinėjimo rekordas vyko aptvertoje zonoje Upės gatvėje. Kad į ją patektum, turėjai praeiti apsauginių patikrą. Todėl susidarė nemaža eilutė žmonių, norinčių prisidėti prie rekordo siekimo:

Krepšinio kamuolio mušinėjimo rekordas | Vilnius

Organizatoriai šioje vietoje ryškiai pasišiukšlino, nes parinkta zona buvo ryškiai per maža ir ten negalėjo greitai patekti visi norintys. Aš nusprendžiau nestovėti eilėje, o į vidų patekau iš kitos pusės. Ten tiek žmonių nelaukė. Viduje tikėjausi pasižiūrėti kaip visi sieks kamuolio mušinėjimo rekordo, bet viskas vyko kiek kitaip.

Absoliuti dauguma susirinko tik tam, kad gautų nemokamą kamuolį. Todėl vyko toks žaidimas – kas pagaus kuo daugiau kamuolių:

Kamuolio mušinėjimo rekordas #5

Kadangi apsaugos darbuotojai neleido iš aptvertos zonos išsinešti kamuolių, tai žmogeliai, užuot siekę rekordo, turėjo sukti galvas kaip čia išsinešus kuo daugiau kamuolių – juk kaip paliksi nemokamai gavęs gerą daiktą. Nors iš tiesų daiktas nebuvo labai geras – bevertis mažo dydžio kelis litus kainuojantis krepšinio kamuolys su FIBA atributka ir Molten logotipu. Vieni kamuolius bandė išsinešti užsikišę už drabužių, kiti – susikrovę į krepšius. O protingiausi turėjo žmogų už tvoros ir jam permesdavo vieną po kito kamuolius.

Rekordo tiesą sakant nelabai kas ir fiksavo. Panašu į tai, kad suskaičiavo kiek kamuolių išdalino ir viskas.

Kamuolio mušinėjimo rekordas #9
Kamuolio mušinėjimo rekordas #17

Bet kuriuo atveju galiausiai prasidėjo kažkas panašaus į kamuolio mušinėjimą (jeigu mušinėjimu galima laikyti kamuolio išmetimą į orą).

Kamuolio mušinėjimo rekordas #19

Kadangi visame tame buvo įsivėlusi TV3, tai reikėjo nufilmuoti kaip žmonės mušinėja kamuolį. Todėl viskas baigėsi tuo, kad kamuoliai buvo mėtomi į orą, o ne mušinėjami.

Kamuolio mušinėjimo rekordas #13
Kamuolio mušinėjimo rekordas #18
Kamuolio mušinėjimo rekordas #15
Day 241. Kamuolio mušinėjimo rekordas

Nors tiesą sakant taip gal net ir gražiau buvo stebėti kamuolius besileidžiančios saulės fone.

Kamuolio mušinėjimo rekordas #8

Nepaisant kelių nesklandumų renginys patiko. Malonu matyti tiek daug žmonių, užsikrėtusių krepšinio liga. Minia, kuri džiaugsis pergalėmis ir liūdės su kiekvienu pralaimėjimu. Norisi tikėti, kad to liūdesio nebus daug ir visiems krepšinio fanams noriu palinkėti gražaus krepšinio finale dėl aukso. Lietuva-Ispanija…

O čia daugiau nuotrauką kaip vyko krepšinio kamuolio mušinėjimo rekordo siekimas Vilniuje:

 

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
 1. Remigijus
  2011.08.30 18:40 | #1

  Iš Kauno – irgi buvau tame renginyje. Žiauriai įdomus jausmas, kai aplink dunksi daugybė kamuolių. Ir nerealus vaizdas, visiems bemėtant kamuolius į orą 🙂 Savo galimybę pafiksuoti gerų vaizdelių iškeičiau į… kamuolį 🙂 Gaila šiek tiek.

 2. 2011.08.30 22:18 | #2

  Kaip gerai, kad manęs ten nebuvo. Nuo to krepšinio vajaus tiesiog pykina.

 3. 2011.08.31 9:45 | #3

  @Remigijus
  Na, aš vietoje kamuolio pasirinkau nuotraukas.
  @MariukasM
  Jo, šiek tiek atsibodo visa reklama ir pan., bet šiandien prasidės visas įdomumas.

 1. Atsekčių dar nėra.