Kretingos dvaras

Kretingos dvaras #1

Kadangi žiemą mažai bekeliauju po Lietuvą, o ir degalų kainos verčia susimąstyti prieš leidžiantis į tolimesnę kelionę, tai šiandien norėčiau pasidalinti keliomis nuotraukomis iš ne vieną kartą lankyto Kretingos dvaro.

Kretingos dvarą dažnai aplankome vykdami į Palangą, ne kartą buvome ir dvaro viduje, vaikščioję po gražų parką. Dvaras tikriausiai žymiausias ir labiausiai lankomas dėl jame veikiančio žiemos sodo (tas stiklinis pastatas nuotraukoje viršuje).

Kretingos dvaras #2 Kretingos dvaras #3

Kaip ir visuose dvaruose, taip ir šiame veikia muziejus. Eksponatų gausa jis pasigirti negali, o ir tie patys daugiausiai menkaverčiai – įvairūs neaišku kieno nutapyti paveikslai, seni baldai, gyvūnų iškamšos. Aišku, čia Lietuva, ir neverta daug ko tikėtis.

Kretingos dvaras #6 Kretingos dvaras #7

Įdomiausia muziejaus vieta – žiemos sodas. Jame, žinoma, verta apsilankyti žiemą, kai už lango balta, o viduje žaliuoja įvairiausi augalai, vandenyje plaukioja žuvys, skraido paukščiai:

Kretingos dvaras #8

Parkas tvarkingas, jame stovi medinės skulptūros, saulės laikrodis:

Kretingos dvaras #4 Kretingos dvaras #5

Tiek trumpai apie Kretingos dvarą. Tikiuosi įsibėgėjus pavasariui aplankyti daugiau Lietuvos dvarų.

 1. Šiaulietis
  2011.02.28 10:20 | #1

  Dvarų Lietuvoje nebėra. Čia buvęs dvaras, tarybiniais metais atimtas iš tikrųjų šeimininkų ir po 1990 tikriesiems savininkas negražintas. Dabar čia Kretingos muziejus – tai net užrašyta ant frontono.

 2. 2012.02.09 17:39 | #2

  Akmuo nuo seno dominavo musu aplinkoje,siltai atrodantys jo darbai suteike autentiskumo ir ilgaamziskumo daugeliui statyniu visame pasaulyje,
  Tiesa nedaug valstybiu ar provinciju gali pasigirti tuo kazkada neprabangiu,bet dabar vis retesniu gamtos kunu,apie jo ilgaamziskuma ir tvirtuma manau kalbeti nereikia,visi zino kad jis buvo naudojamas bent nuo 2000m.p.m.e.
  Visi akmens muro ir gryndinio darbai 861778571

 1. Atsekčių dar nėra.