Į pradžią > Tinklaraščio naujienos > Laimingas blogeris, kuris slepia savo vardą internete

Laimingas blogeris, kuris slepia savo vardą internete

Čia šiandien susimąsčiau kodėl nieko neberašau, kodėl nerašau apie tai, kas įdomiausia pačiam. Ir supratau, kad pradėdamas rašyti šį blogą padariau klaidą – pavadinau jį savo vardu. Tai labai riboja išsakant tai, ką tikrai galvoji tam tikromis temomis, pristabdo liejant kibirus srutų, kaip tai daro kai kurie anoniminiai blogeriai. Žinant, kad kiekvienas norintis gali išsigooglinti, kas toks esi, prie kurio namo laiptinės laukti vakare su kastuvu rankoje ar kurio automobilio padangas naktį nuleisti. Atsibodo kiekvienam atsakinėti, ar tu tas, kuris fotografuoja ir rašo blogą. O jeigu kada nors reikėtų ieškoti darbo ir kokia įmonė išsigooglintų blogą atsiliepimą apie save…

Būčiau sau koks nors buržujus, benamis, rokiškis, praeivis ar dar kas nors ir galėčiau rašyti ką tik noriu. Galėčiau pasakoti būtus ir nebūtus dalykus, nes niekas negalėtų patikrinti, ar tikrai aš atostogavau Maldyvų salose. Niekas negalėtų patikrinti, ar bent pats supranti tai, ką rašai. Maža to, su kiekvienu nauju įrašu galėčiau keisti nuomonę kaip kojines.

Juk slapyvardis neįpareigoja. Jis leidžia blogeriui pabėgti nuo tikrojo aš, leidžia sakyti tai, ko viešai savo vardu niekada nepasakytų. Slapyvardis padeda pasislėpti nuo baimės būti išgoolintam. Slapyvardis leidžia viešai dėstyti pačias slapčiausias savo mintis. Ir iš viso slapyvardis – tai ne žmogus…

p.s. Paminėti blogeriai gal neturi nieko bendro su tekstu. Čia tik pavardinau pirmus į galvą šovusius.

Kategorijos: Tinklaraščio naujienos Žymos:
 1. 2011.01.10 18:26 | #1

  matai, labai norėdamas visada susirasi kas slepiasi po tuo slapyvardžiu… 🙂 Tai tokia čia ir laimė.
  My recent post Nesinervuok- tiesiog pasiųsk tą blogerį į Davosą!!!

 2. 2011.01.10 18:29 | #2

  Bent jau aš žinau kas slepiasi po likusiais 3 paminėtais slapyvardžiais:P
  O man būnant anonimišku praeiviu tai netgi stimulas elgtis taip, kad niekas negalėtų prikaišioti dėl mano anonimiškumo 😉
  My recent post Android versijų makalynė

  • 2011.01.10 18:57 | #3

   Aš žinau tik kas "slepiasi" po Rokiškio slapyvardžiu. Jeigu norėčiau sužinoti, iš to kas rašoma bloge, manau būtų galima sužinoti, kas tas Buržujus ir Benamis 🙂 Su praeiviu sudėtingiau, nes bloge nėra jokių asmenuiškumų, tai nebent nelegaliu keliu būtų galima sužinoti. Bet čia juos įdėjau tik pirmus į galvą šovusius 🙂 Mintis buvo tokia, kad nelabai kam ir įdomu, kas slepiasi po slapyvardžiu, o ir rašyti gali negalvodamas, ar tai kaip nors atsilieps tau, tavo karjerai ir pan.

 3. 2011.01.10 19:18 | #4

  Rusai turi gera posaki: "atviečiai za svoj bazar".

  Jei tau gėda to ką rašai tai gal neverta apie tai rašyti ? Jei blogai atsiliepei apie kokią nors kontorą.. tai gal tai ne pati geriausia vieta dirbti ?

  Žinoma, saugiasia sėdėti pasislėpus po lapu. Arba slapyvardžiu. Ir būsim mes spalvota anonimų masė.. Juodai ruda.
  My recent post Baras Sušių manija – gerai pavalgėm

 4. paranoid
  2011.01.10 21:03 | #5

  Kartais svarbu ne tik tai ką rašai, bet ir kaip tai rašai. Pritariu Evaldui ta prasme, kad anonimiškumas atleidžia tam tikrus stabdžius, kuriuos laikytume nuspaudę, jei žinotume, jog kiekvienas mūsų žodis gali būti "išgooglintas" ir susietas su mūsų vardais ir pavardėm.

  Vargu ar koks HR'as, ar kas nors kitas, norintis susidaryti apie tave nuomonę skaitys visą blog'ą ir tik po to nuspręs tinki tu tai pozicijai/darbui ar ne. Manau aptikus Kandidato Kandidataičio blog'ą, visų pirma būtų atverstas skyrelis "Apie" ar keli įrašai, iš kurių galima identifikuoti ar tai tikrai būtent tas Kandidatas Kandidataitis ir tuomet nustatyta, jog pavojinga samdyt blogger'į, kadangi negali žinot ar jam kartais kokią dieną nesusišvies ir jis nepradės rašyt apie darbovietę.

  Čia gal kiek paranoiškai išsireiškiau, tačiau mano galva – better safe than sorry.
  My recent post Bloggers VS Zombies

 5. Paulius
  2011.01.10 21:06 | #6

  Aš norėjau paprieštarauti šiai minčiai, kaip tik niekaip neprisiruošiau apie tai rašyti — bus stimulas. Šią savaitę turėčiau supaišyti. 🙂
  My recent post Maniškis “Project 365″

 6. 2011.01.10 21:46 | #8

  Come on. Visus tuos buržujus ar rokiškius labai nesunku atkasti, jei kyla noras. Kitą vertus, nelabai jie ir slapstosi, man atrodo. Tad tikrai nematau čia problemos. Žinoma, galbūt naivesniems gali kilti iliuzijų, kad jei po pseudonimu rašai, jau viskas – paslaptingas ir neatsekamas esi, bet jei esi nors kiek aktyvesnis ir skaitomesnis – kas norės, tas atknis. Su rašančiojo draugų ar priešų pagalba.

  Ir nesuprantu, kas trukdo rašyti apie tai, kas tik ant seilės užeina. Baimė, kad kažkokia būsima darbovietė kažką atknis? Pirma – o tai kokia prasmė eiti dirbti į kompaniją, apie kurią jau turi (pareiškęs) neigimą nuomonę? Antra – rašyti reikia TAIP, kad nebūtų gėda. Juk svarbiausia ne apie ką, o KAIP rašai. Jei įdomiai, daugmaž blaiviai ir argumentuotai – kokia protinga kompanija priims tai kaip akmenį, specialiai nutaikytą į josios langą? O jei tiesiog taškaisi skaitmeninėmis seilėmis ir kitomis virtualizuotomis kūno išskyromis – nelabai tave vertins ir skaitytojai. Žinoma, paskaitys, pakrizens, bet jei kas pačiam nepasiseks, tai maitvanagiškai ir pakikens – "nu, pats kaltas".

  O konkrečiai dėl tamstos – man atrodo, per daug jautriai reaguoji, ką apie tave pagalvos(-ojo) kiti 🙂 Come on! Gyveni gi pats ir sau, o ne kitų dėka ar ne dėl kitų 😉
  My recent post Trumpai apie praėjusius

  • walentina
   2011.01.12 12:29 | #9

   Sutinku su Adžiu (kurį irgi visai nesunku įdentifikuoti 🙂
   Po slapyvardžiu kiekvienas gali srutų kiburus pilti, o vat po savo tikru vardu – ne taip jau paprastą. Aš vertinčiau tą, kuris ne tuščiai varo, pasislėpęs po slapyvardžiu, o argumentuotai dėsto savo mintis ir pasirašo savo vardu.

 7. 2011.01.11 0:04 | #11

  Ar visi atkreipėte dėmesį į tai, jog žmonės, kurie rašo savo tikrais vardais mano, jog rašydami pasislėpę po slapyvardžiais galėtų rašyti laisviau ir dergti visus iš eilės, o žmonės, kurie patys rašo pasislėpę po slapyvardžiais sako, kad nė velnio?
  Įdomu, kurie iš jų teisūs, kaip jūs manote?

  Pirma, aš norėčiau pasakyti, jog tikrai lengvai galima iš googlinti.
  Antra, noriu pasakyti, jog kai siunčiu CV jame būna surašyti viso mano projektai, taip kad darbdaviui net nebūtina googlinti, jam tereikia perskaityti visą CV (kad neskaito CV, tai jau visai kita istorija).
  Trečia, tai ne slapyvardis, tai VARDAS. Įsivaizduok, kad vietoj to, kad tau tėvai išrinktų vardą, tu gauni progą jį išsirinkti pats.
  Ketvirta, įvaizdis yra svarbu. Jeigu tu ruošiesi rašyti metus, ar trumpiau, tu dergsi visus iš eilės. Aš rašau jau daugiau nei penkis metus ir jeigu galima taip išsireikšti "karmos taškai" per tą laiką prisikaupė.
  Penkta, tai žmonių, kurie rašo savo vardu kompleksas. Jūs tik įsivaizduojate, kad galėtumėte rašyti laisviau. Aš jums pasakysiu – nė velnio! Prieš rašydamas aš tikrai pagalvoju ir pasveriu visus pliusus ir minusus. Manau, jog tą patį daro visi.

  Išsiplėčiau, bet galu gale viskas ką norėjau pasakyti, jog čia tik tavo lėvas atmazas. Jeigu nusibodo rašyti nekankink savęs, nerašyk.

 8. Marius
  2011.01.11 0:46 | #12

  O aš noriu Tau uždėti pliusą už asmenybės išlaikymą. Darbinantis "išgooglintas" rezultatas tave tik pakylėtų. Taip ir toliau.

 9. Evaldas
  2011.01.13 9:42 | #13

  Kodel komentarus isjungiai prie sausio 13 iraso? Isigandai?

 1. 2011.01.15 19:27 | #1