Į pradžią > Fotografija > Lietuviško Šanchajaus istorijos (2)

Lietuviško Šanchajaus istorijos (2)

Lietuviško Šanchajaus istorijos (2) - Sanitaras

Šnipiškėse šiandien tikriausiai buvo švaros diena. Nutariau po jas šįvakar pasivaikščioti. Jaučiasi šiek tiek didesnis sujudimas nei praeitą kartą. Žmonės tvarkose kiemuose, prie namų ištemptose virvėse sukabinti skalbiniai, o kiemuose žaidžia vaikai. Labai keistai atrodo, kai žmonės vos ne ant gatvėse kiekvienam praeiviui matomoje vietoje pakabina išskalbtus apatinius. Niekas net nekreipia dėmesio ir į tai, kad skalbiniai džiūva gatvėje, pilnoje mašinų ir vėjo pučiamų dulkių.

Pastebėjau, kad Lietuviško Šanchajaus gyventojai nepatikliai žiūri į tokius kaip aš lankytojus su fotoaparatu, pakabintu ant kaklo. Praeiviai gatvėje ar kiemuose besidarbuojantys nepatikliais žvilgsniais atsisuka ir leidžia suprasti, kad nenori būti fotografuojami. O aš nemėgstu paparacinti, neturiu tam tinkamo objektyvo, todėl kol kas nelendu į privatų žmonių gyvenimą. Visgi fotografijos esmė yra ne fotografuoti su teleobjektyvu pasislėpus krūmuose, o išlaikyti tam tikrą ryšį tarp žmogaus ir personažo, kurį nori pavaizduoti nuotraukoje.

Skalbiniai prie medinio namo:
Lietuviško Šanchajaus istorijos (2) - Skalbiniai
O čia apatiniai, pakabinti, galima sakyti, gatvėje:
Lietuviško Šanchajaus istorijos - Skalbiniai
Šnipiškės neatsijamos nuo katinų – jų čia pilna (kaip ir dera tikrame kaime). Šis vienas tupėjo prie tvoros ir tingiai žvelgė į objektyvą:
Lietuviško Šanchajaus istorijos - Katinas

Kategorijos: Fotografija Žymos: , ,
 1. 2011.04.12 8:40 | #1

  Hmmm, gera ta mintis apie Šanchajų, tik aš ten bijočiau fotografuoti… Gal tau pavyks sugriauti/patvirtinti stereotipą apie tą vietą 🙂

 2. 2011.04.12 9:39 | #2

  @Valentina
  Šiaip nėra ten labai pavojinga – ypač darbo dieną. Kiek žinau ir su narkotikų prekyba reikalai yra sprendžiami. Nors vakare nelabai saugu tikriausiai būtų.

 3. vietinis
  2011.10.17 16:25 | #3

  bijai vilko, neik į mišką 🙂 kokiam naujamiečio rajone greičiau į dūdą gausi nei Šnipiškėse…

 1. Atsekčių dar nėra.