Į pradžią > Dienos aktualijos > Lietuviškų išpardavimų portalų bizniukas | membershop.lt

Lietuviškų išpardavimų portalų bizniukas | membershop.lt

Žinot, yra tokie lietuviški Groupon analogai kaip beta.lt, grupinis.lt ir panašūs, kurių dienos pasiūlymai elektroniniu paštu dažniausiai keliauja į šlamšto dėžutę, nes logiškai mąstantis žmogus supranta, kad ten dažniausiai parduodamos paslaugos, kurių niekas neperka, prekės, kurių tau nereikia arba kurios tokiuose puslapiuose kaip Aliexpress kainuoja kelis kartus mažiau. O aš kartais imu ir pažiūriu į tą šlamšto dėžutę ir randu „karštų pasiūlymų“. O vėliau patikrinu. Ir mokausi kaip reikia daryti verslą su šimtus procentų siekiančiu pelnu. Nieko neteigiu, tik pastebėjimai.

Yra toks lietuviškų išpardavimų puslapis Membershop.lt ir jame šiandien „geras pasiūlymas“ kažkokio „jauno dizainerio“ Paul Mcneal laikrodžiams:

Membershop.lt - Paul McNeal laikrodžiai

Membershop.lt – Paul McNeal laikrodžiai

Paul McNeal laikrodžiai

Paul McNeal laikrodžiai

Bandau ieškoti to Paul Mcneal. Google randa tik Facebook ir Linkedin žmonių profilius, nesusijusius su jokiais dizaineriais. Šiaip ne taip surandu „dizainerio“ puslapį, jame tie patys laikrodžiai pardavinėjami po 99 eurus. Taigi Membershop.lt nemeluoja nubraukdamas kainą. Tik Paul McNeal puslapis man keistas. Rašo copyright metus 2007. Stock’inės nuotraukos sukelia įtarimą. Pasinaudoju Whois įrankiu ir pamatau, kad paulmcneal.com domenas iš tiesų registruotas 2015 m. gegužę. O ir dizainerio istorija atrodo labiau sukurta nei tikra:

Paul McNeal story | paulmcneal.com

Paul McNeal story | paulmcneal.com

Nusprendžiu patikrinti kokius laikrodžius pardavinėja Aliexpress.com. Įvedu men watches, išgrupuoju pagal užsakymų skaičių ir jau pirmame puslapyje randu štai tokį laikroduką už 6 eurus, bet kitu pavadinimu (parašytu tuo pačiu šriftu) ir kažkodėl su Švedijos vėliava:

Paul McNeal watch | Aliexpress.com

Paul McNeal watch | Aliexpress.com

Dar kiek paieškojus galima rasti identiškų laikrodžių be pavadinimo už 3 eurus.

O dabar paskaičiuojame, kiek kainuotų jauno ir perspektyvaus dizainerio Evaldo Liutkaus laikrodis:

Užsakymas iš Kinijos parduotuvės laikrodžio su tavo logotipu: 6 eur.

Toks pats laikrodis savo puslapyje: 99 eur (+1650 %)

Tada padarome sezono išpardavimus per grupinių pardavimų portalą: 38 eur (+633 %)

O kol aš skaičiuosiu mokesčius ir kiek laikrodžių reikės parduoti, kad nusipirkčiau naują mašiną, istorijos moralas – pirk iš Aliexpress arba skirk tą sumą, kurią išleistum Membershop.lt, jauniesiems Lietuvos dizaineriams ir jų rankų darbo produktams. Nes visokie grupiniai portalai stumdydami nekokybišką kinų šlamštą su protu nesuvokiamais antkainiais atsiduria toje pačioje kainų kategorijoje, kurioje yra ir jaunas dizaineris su savo rankų darbu. Deja, mūsų rinka maža ir aš už tai, kad didelis neišstumtų mažo, to kuris dirba geriau.

p.s. Galimas ir istorijos moralas iš kitos pusės. Korporacijos dirbdamos pagal tokį principą klesti. Amancio Ortega, korporacijos Inditex (prekių ženklai Zara, Massimo Dutti, Pull and Bear ir pan.) įkūrėjas, yra 4 turtingiausias pasaulio žmogus. Pirkdamas naują Zara paltą už 150 eur, gali tik nuspėti, kad jį pasiūti kainavo kokie 40 eur, o siuvėjas iš jų geriausiu atveju gavo 5 eur.

 

 

 

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
  1. Komentarų dar nėra.