Į pradžią > Reportažas > Liverpulis – pirmasis žingsnis į Angliją

Liverpulis – pirmasis žingsnis į Angliją

Liverpool. City tours bus

The Beatles ir Liverpool futbolo klubas – praktiškai du dalykai, kuriuos žinojau išsiruošęs į Liverpulį. Taip pat žinojau, kad šis miestas bus mano pažinties su Anglija pradžia.

Lėktuvas praskrodžia kiaurai lietaus debesis ir Anglija mane pasitinka lietumi – tokia, kokią kažkodėl įsivaizdavau šią šalį. Lietuvišką vasarą su +25  laipsniais iškeičiau į lietingą šaltą anglišką lapkritį su +15 laipsnių. John Lennon oro uostas irgi pasitinka nelabai draugiškai. Reikia pastovėti nemažoje eilėje prie pasų kontrolės. Oro uosto darbuotoja, tikrinusi dokumentus, nelabai miela – prieš mane stovėjusiems italams palinkėjo „Have a nice day“, o man, pamačiusi pase įrašą „lietuvis“, tik piktai pakelia akis.

Day 198. Wet day in Liverpool

Tačiau vos tik išėjus iš oro uosto pasitinka autobusų kompanijos darbuotojas, kuris su savo skėčiu palydi iki stotelės. Štai tokią Angliją aš ir įsivaizdavau.

Autobusu reikia nusigauti iki Lime Street – Liverpulio centro. O toliau koks pusvalandis kelio pėsčiomis iki sesės namų per lietų ir žvarbų vėją. Keliaujant pėstute kažkaip Liverpulis nenuteikė įdomiai viešnagei. Gal dėl prasto šalto oro. Gal dėl tamsių niūrių pastatų. Gal dėl man piktais pasirodžiusių žmonių.

2

Pirmą dieną gana stipriai lyjant nebuvo didelio noro vaikščioti po miestą. Fotoaparato net netraukiau, tik kelis kadrus padariau su telefonu.

3
Liverpool. The Beatles cafe

Antrą dieną oras buvo kiek geresnis, todėl daugiau pasivaikščiojau po miestą. Pirmasis ir tikriausiai įdomiausias šio miesto objektas – Albert Dock – prieplauka su gražiais pastatais ir mažais laiveliais.

Liverpool. Red ship-bar in Albert Dock
23
Liverpool. Albert Dock
27

Taip pat nuėjau iki Liverpulio katedros – vienos didžiausių anglikonų bažnyčių pasaulyje. Kaip ir buvo galima tikėtis tiek išore, tiek vidumi katedra buvo gana kukli. Įdomiausias dalykas – katedros viduje įrengta kavinė. Neįsivaizduoju kažko panašaus katalikų bažnyčiose.
Liverpool Cathedral
Liverpool Cathedral. Inside

Dar viena įdomi apgraiuta Liverpulio katedra – karo metais į ją buvo numesta bomba ir viskas viduje sunaikinta. Liko tik išorinės sienos, o viduje matosi bombos palikta didžiulė duobė:
9

Liverpulyje įskūręs toks mini kinų miestelis, tiksliau gatvė, su gražiais vartais. Gatvė neilga. Kai lankiausi joje vyko kinų laidotuvių apeigos, todėl nelabai norėjau joje pasivaikščioti.

Liverpool. China town

The Beatles – tikriausiai tai vardas, kuris daugiausiai minimas šiame mieste. Liverpulyje ne vienas baras, suvenyrų parduotuvė pasipuošusi šios legendinės Liverpulio grupės atributika. Bene žymiausia vieta – bitlų muziejus The Beatles Story.
Liverpool. Beatles Story Museum

Liverpool. The Beatles shop

Dar šiek tiek pasivaikščiojęs po miestą keliavau įstikinti lietuvių, grižusių iš Anglijos, gandais, kad ten viskas žymiai pigiau nei pas mus. Dalis tiesos tame yra. Kai kurie maisto produktai net verčiant svarus į litus yra pigesni. Jau nekalbant apie elektronikos prekes. Tiesa, nėra taip, kad ten viskas būtų žymiai pigiau. Kalbant apie drabužius – taip, pigių drabužių parduotuvėse kaip Primark viskas pigiau. Bet ir kokybė tų drabužių abejotina. Kadangi pataikiau ant sezoninių prekių išpardavimo, tai daugelio drabužių kainos buvo viliojančios. Tačiau aš keliavau tik su kuprine, o ir nesu didelis dabita, tai tuo ir užsibaigė mano pasivaikščiojimai po parduotuves. Tačiau manau, kad žiemą per išpardavimus būtų verta skristi, pavyzdžiui, į Londoną apsipirkti į Oxford Street, nes galima sutaupyti nemažai, net ir lėktuvo bilietams.

Liverpool shopping street

Liverpool. Three Graces
Liverpool. Drunk man at bus stop
Liverpool. Your neighbours?
41

Liverpulis man buvo tik sustojimas keliaujant į Londoną. Todėl su šiuo miestu susipažinau „prabėgomis“. O ir oras nebuvo palankus vaikštinėti. Labai patiko, kad jis tikras angliškas miestas – nėra daug imigrantų, kitų tautų ir kultūrų masės. Miestas nėra labai didelis, todėl lengvai visus įdomiausius objektus galima apžiūrėti per dieną.

Ar verta jį aplankyti? Tikriausiai į tai geriausiai atsako užrašas ant vieno baro sienos:

6

Miestas negali pasigirti pasauliniais traukos objektais. Negali pasigirti ir išvystyta pramone, dėl kurios į jį trauktų imigranai. Jame nepamatysi turistų masių. Bet kažkodėl Liverpulis man patiko. Mielas miestas, su maloniais ir paslaugiais žmonėmis (mano pirmos dienos pastebėjimas apie piktus žmones buvo neteisingas). Sužavi klubuose, baruose, oro uoste skambanti bitlų muzika. Netgi prastas oras turi savo žavesio. Prisimindamas šį miestą vakarais kartais dar įsijungiu pasiklausyti vietinių radijo stočių. Jeigu esate pavargę nuo Londono tautų masės (ar panašių Europos megapolių), susvetimėjimo ir nepaliaujamo skubėjimo pirmyn, Liverpulis galėtų būti neblogas pasirinkimas kelių dienų išvykai. Juolab, kad dar galima aplankyti už keliasdešimt kilometrų esantį Mančesterį. Vien apsilankymo šiame mieste dar kartą susiviliočiau skrydžiu į Liverpulį.

Na, o čia visos nuotraukos vienoje vietoje:

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. 2011.10.24 16:23 | #1

    O aš dar Anglijos neatradau. Kažkaip vis mano keliai nenuveda iki jos. Taigi, jaučiuosi, kaip nesusipratimas, kuri DAR nematė UK. 🙂
    Bet kada nors (tikiuosi, kuo greičiau) su ja susipažinsiu. O kol kas ačiū už reportažą ir galimybę bent virtualiai prisiliesti prie Anglijos. 🙂

  1. 2011.11.01 10:42 | #1