Į pradžią > Reportažas > Londonas: lankytinos vietos (2)

Londonas: lankytinos vietos (2)

1 dalis | 3 dalis

London. Sightseeing Bus

Antra diena Londone vėl buvo skirta pasivaikščioti po žymiausias šio miesto vietas. Tik jau nebe pėsčiomis, nes atstumai gana nemaži, o autobusu. Nusipirkau bilietą į Hop On/Hop Off autobusą. Įlipi į autobusą ir keliauji po Londoną išlipdamas kur nori, o dar ir pasiklausydamas gidų pasakojimų. Toks visai neblogas pensininko variantas. Iš tikrųjų Londone pirmą kartą išbandžiau šiuos autobusus ir visai patiko. Tik ne pats didžiausias malonumas sėdėti autobuso viršuje po atviru stogu, kai pradeda lyti.

Viena iš įdomesnių tądien aplankytų vietų – Trafalgaro aikštė. Tikriausiai pagrindinė Anglijos aikštė, suprojektuota siekiant pagerbti lordą Nelsoną, kurį prie Ispanijos krantų (Trafalgare) pražudė Napoleonas.

London. Trafalgar Square

Aikštė garsi ne tik joje esančiais fontanais ir statulomis, bet ir šalia stovinčia Nacionaline galerija. O ir šiaip įdomi vieta pabūti, stebėti minias turistų. Toje pačioje aikštėje šiuo metu stovi laikrodis, skaičiuojantis, kiek laiko liko iki Londono olimpinių žaidynių.

London. Trafalgar Square Fountain

Ilgą laiką Trafalgaro aikštė buvo okupuota balandžių, besimaitinančių iš turistų rankų. Kadangi šioje aikštėje šie paukščiai nepageidaujami, viską bandoma spręsti baudomis – jeigu sugalvosite maitinti balandžius, galite gauti iki 500 svarų baudą. Nors kai lankiausi Trafalgaro aikštėje, buvo matyti vienas kitas balandis:

London. Pigeons in Trafalgar Square

Iš Trafalgaro aikštės vėl šokau į autobusą ir keliau toliau dairytis po miestą. Bet pasigailėjau, nes automobilių spūstys Londone nemažos. Supratau, kodėl tiek daug dviratininkų šiame mieste. Išlipau prie Big Ben. Įamžinau Westminster – tą objektą, su kuriuo man visada asocijuodavosi Londonas:

London. Westminster
28
26

Visai šalia Westminster abatija – žymioji bažnyčia, kurioje visai neseniai vyko karališkosios vestuvės.
London. Westminster Abbey

Kadangi abatijos (kaip ir visų mokamų objektų Londone) lankymas gana nepigus (16 svarų), tai į vidų nėjau.

Parą galiojančio autobuso bilietas taip pat suteikia galimybę paplaukioti Temzės upe, tai pusvalandį pastovėjęs eilėje prie Westminster Bridge, plaukiau keltu iki Tower Bridge. Rekomenduoju paplaukioti Temzės upe. Laive pasitaikė labai geras gidas, kuris įdomiai pasakojo apie matomus objektus, tai valandos trukmės kelionė neprailgo. Čia vienas iš objektų, pro kuriuos praplaukėme – Londono kino muziejus:

London Film Museum

Ir Tower of London:
Tower of London

Šalia jo ir išlipu (nebeturėjau laiko dar kelias valandas keliauti iki Greenwich‘o). Daugelis įdomiausių Londono obektų jau aplankyi, todėl šiaip vaikšinėju. Žinoma, koks Londonas be dviaukščių autobusų ir cab‘ų:

20
44

Arba be raudonų telefono budelių ir dviračių:
London. In China town
London. Bicycles and red door

Pasivaikščiojęs ir gerokai pavargęs keliauju iki Bekingemo rūmų. Karališkieji rūmai pasitinka didžiule tvora ir sargyba. Į rūmų teritorijos vidų galima pažvelgti tik per plyšius tvoroje. Girdėjau, kad jeigu atvyksti ryte, gali stebėti sargybos keitimosi ceremoniją.
London. Buckingham Palace

Iš tikrųjų labiau nei rūmai patiko šalia esantys Green ir Hyde parkai. Pavydžiui ir norėčiau, kad Vilniuje būtų bent vienas toks parkas kaip Londone: tvarkingas, daug erdvių aktyviai leisti laiką ar tiesiog prisėsti priešpiečiams ant tvarkingai nupjautos žolės.

Čia vaizdas iš vieno Londono parkų (gaila, bet nebepamenu iš kurio tiksliai):

London. Park

Galiausiai pažintį su Londonu užbaigiu Piccadilly Circus (tokia kaip ir žiedinė sankryža, iš kurios veda keliai į skirtingas Londono vietas; turistinius lankstinukuose pažymėta kaip lankytina vieta, bet nieko ypatingo ten ir nepamačiau), Leicester Square, China Town ir Soho:
London. Piccadilly Circus
London. Leicester Square
London. China Town

London. Soho

Kitą, paskutinę viešnagės Londone dieną, nuėjau į British Musuem, kuriame nemažai užtrukau. Didžiausią įspūdį jame paliko Egipto mumijų ir sarkofagų ekspozicija, vien dėl jos buvo verta apsilankyti.

London. British Museum
London. Skeleton in British Museum

Žinoma, dar daug Londono lankytinų vietų čia neaprašiau (pvz., Oxford Street), nes Londonas toks miestas, apie kurį sunku kažką naujo parašyti. Tikriausiai kiekvienas jį mato skirtingai. Tiesiog reikia pačiam pamatyti ir pajausti…

Kitame, paskutiniame įraše, papsakosiu apie Londone sutiktus žmones.

[ad#728x90_GoogleAdsense]

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. Wyshniukas
    2011.11.09 0:12 | #1

    Hyde parkas ten buvo 😉

  1. 2011.11.15 22:14 | #1
  2. 2011.11.15 23:06 | #2