Į pradžią > Reportažas > Londonas: pradžia (1)

Londonas: pradžia (1)

2 dalis | 3 dalis

London Eye

Liverpulį palieku traukiniu. Nepaisant to, kad vienas traukinys buvo atidėtas, kitu per porą valandų pasiekiu London Euston stotį. Man asmeniškai buvo kažkas naujo, kai daugiau nei 200 mylių traukiniu galima įveikti per 2 valandas. Tiesa, keliauti Anglijoje traukiniais gana brangu – įveikti 200 mylių atstumą tarp Londono ir Liverpulio kainuoja nuo 25 iki 100 svarų.

Išlipęs iš traukinio atsiduriu tikroje tautų masėje, kažkur skubančioje, svetimoje, nedraugiškoje. Labiausiai į akis krentantis dalykas – tvarka toje žmonių masėje. Jeigu keliaujama link metro stotelės, tai visi žmonės ant eskalatoriaus stovės dešinėje pusėje, kairiąją palikdami labiau skubantiems. Tas pats visose eilėse prie kasų – labiau skubantys nebandys užlįsti į priekį…

Pirmas dalykas, kurį padariau išlipęs iš traukinio, buvo metro bilieto įsigijimas. Jei gerai pamenu, 2 dienų bilietas, leidžiantis važiuoti visose metro zonose, kainavo 18 svarų.  Tiesa vėliau supratau, kad man būtų užtekę ir bilieto keliauti tik pirmoje zonoje (žinoma, kuris būtų kainavęs mažiau). Londono metro (kaip jie patys vadina – Tube) yra didžiausias kokiu esu naudojęsis. Nustebino savo paprastumu (pažiūrėjęs į schemą lengvai gali susigaudyti kokia linija važiuoti, kur persėsti ir pan.) ir tvarkingumu (bent jau pirmojoje zonoje, kuria naudojausi, nemačiau grafiti, šiukšlių ir panašių dalykų, kuriuos rastum kituose Europos miestuose). Didelis ir kita prasme, kai iki traukinio po žeme kai kuriose stotelėse reikia eiti kokias 10 minučių požeminiais kooridoriais.

Pirmąją vizito Londone dieną visur važiavau metro – prie labiausiai lankomų Londono objektų įrengtos stotelės, todėl  iki ten paprastai ir greitai galima nukakti. Apskritai metro sutikti žmonės yra geriausias didžiųjų miestų veidas. Todėl keliaudamas Londono metro mėgau stebėti žmones. Daugumai iš jų metro – keliasdešimt minučių kasdienybės, kuria nė vienas nenori dalintis su kitais. Todėl visi stengiasi išvengti bet kokio akių ar kitokio kontakto su kitu, jau nekalbant apie tokius dalykus kaip leisti prisėsti vyresniam žmogui. Visi įnikę į savo Blackberry‘ius, knygas, laikraščius ar tiesiog užsidėję ausines spokso į vieną tašką. Įsėdus į metro labai lengva atskirti, kuris yra turistas (dairosi į kitus žmones), o kuris yra londonietis, kasdien besinaudojantis metro.

Apie Londoną tikriausiai sudėtinga ką nors naujo pasakyti, kai jį vos ne kas ketvirtas lietuvis jau yra aplankęs. Todėl neparodysiu ir nepapasakosiu nieko naujo, tik tai, ką visi turistai jame aplanko.

Pirma diena buvo skirta pasivaikščioti po centrinį Londoną (nežinau, ar taip galima jį pavadinti) – Westminster ir kas aplink jį. Čia žymiausias Londono objektas – Westminster ir Big Ben’as:

Big Ben and Westminster

Apskritai parlamento rūmai labai įdomūs savo architektūra. Pastatai su mažomis architektūrinėmis detalėmis, kurias galima atsistojus ilgai ir nuobodžiai tyrinėti.

Nuo parlamento rūmų keliauju link London Eye ir toliau Temzės pakrante. Pagailėjau laiko stovėti eilėje, dar labiau buvo gaila 20 svarų, todėl nepasikėliau į Londoną pažvelgti iš „akies“. Gal kada nors kitą kartą…

South bank pakrantė skirta visokiems prekybininkų kioskeliams ar šiaip pasivaikščiojimui. Visai miela vieta man ten pasirodė, tad nemažai laiko jai skyriau:

London riverside

Suvenyrų pardavėjas laukia pirkėjų:
London. Kiosk

Gatvės muzikantas, kurių beje yra visur, net ir metro.
London. Street musician

Fish and chips Engine – taip ir neparagavau to tradicinio anglų patiekalo. O kalbant apie anglų virtuvę, tai ji labai skurdi. Neveltui pasaulyje ji laikoma viena prasčiausių.
London engine
7

London Eye kitu kampu:
London eye
9

Pasivaikščiojęs Temzės pakrante keliavau link Tower Hill’o – pasižiūrėti į Tower Bridge. Šalia jo toks dangoraižių rajonas, savivaldybė. Čia vis dar statomas aukščiausias Anglijos pastatas – London Bridge Tower. Užbaigus statybas šio pastato aukštis bus 310 metrų.
10
London skyscrapers
London skyscrapers
London skyscrapers
14

Na ir galiausiai pats Tower Bridge. Teko stebėti tilto pakėlimo ceremoniją. Įdomus reginys, kai uždaromas eismas ir dėl mažo laivelio keliamas tiltas.
Lond Tower Bridge
Lond Tower Bridge

Nuo tilto padarau paskutinį vakarėjančio Tower Hill kadrą ir keliauju ilsėtis. Rytoj laukia ilgesnė pažinties su Londonu diena.
River Themes at evening

[ad#728x90_GoogleAdsense]

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
 1. wyshniukas
  2011.11.05 16:18 | #1

  Aplankyk bricklane, ten savaitgaliais ir siaip faina buna…pamatysi daug meninju kabutese. 1001 baras butu pradzia. Canary wharf pasibastyti kadru visai nieko, su dlr faina nusigaut ten. Nuo London zoo salia regents parko kanalu faina nukeliauti i camdena, dar viena vieta faina.

 2. 2011.11.05 16:23 | #2

  @wyshniukas
  Šiaip aš galvojau, kad prie Tower Bridge’o ir yra tas Canary Wharf. O grįžęs išsiaiškinau, kad jis ten daug toliau, būčiau aplankęs. O šiaip daug ką Londone yra pamatyti, tik laiko reikia turėti.

 1. 2011.11.08 22:33 | #1
 2. 2011.11.15 22:15 | #2