Į pradžią > Reportažas > Medininkų pilis

Medininkų pilis

Medininkų pilis
Sekmadienį pagalvojau, kad laikas paimti namuose dulkantį fotoaparatą, kuriuo jau greitai užmiršiu kaip naudotis (beje, taip ir įvyko, nes užmiršau pakeisti nustatymus ir daug nuotraukų nepavyko) ir ištrūkti kažkur iš Vilniaus. O dar oras geras buvo. Sugalvojau aplankyti Medininkų pilį, kurią ne taip seniai atdarė.

Iš tiesų važiavau nieko per daug nesitikėdamas, nes žinojau, kad po vasarą aplanyktos Malborko pilies, ar „mažosios Malborko kopijos“ (t.p.ž. kaip Trakų pilis), sunku Lietuvoje būtų atrasti dar vieną įdomią viduramžių pilį. Neklydau. Nepabijosiu pasakyti, kad Medininkų pilis – iš tiesų tik nykus žole (su ant jos primėtytais akmenimis) apaugęs ir aukšta mūro tvora su bokštu aptvertas kiemas.

Kiemas, primenantis kad galbūt ten kažkada stovėjo pilis. Tik bokštas, jame įrangta ekspozicija ir gražus spalvotas ruduo pataisė mano neigiamą nuomonę apie šią pilį. Dar vienas užknisantis dalykas (kaip ir daugelyje) Lietuvos muziejų – tai, kad muziejaus prižiūrėtojai į tave žiūri kaip į potencialų priešą. Nepatinka tie pikti žvilgsniai, kai apžiūrinėji eksponatus. Atrodo, kad visi tik nori išnešti tokią meno vertybę kaip XIX a. vid. metalinį šaukštą, su kuriuo valgė žymusis X.Y.

Čia šiek tiek Medininkų pilies bokšto vidaus:

Medininkų pilis
Medininkų pilies viduje
Medininkų pilies laiptai
Medininkų pilies viduje
Rudeniniai vartai į pilies kiemą:
Medininkų pilies vartai
Ant bokšto stogo:
Medininkų pilies bokšte
Gaila, kad tos sienelės tokios aukštos ir užstoja bendrą gražią apylinkių panoramą:
Medininkų apylinkės nuo pilies bokšto
Štai taip maždaug atrodo vidinis Medininkų pilies kiemas:
Medininkų pilis
Beje, visai šalia pilies stovi graži medinė bažnyčia, verta pasivaikščioti po jos kiemą:
Medininkų bažnyčia
Taigi ar verta apsilankyti Medininkų pilyje? Tikriausiai. Nes pilis nėra dar tiek nuvalkiota kaip Trakų pilis. Nėra tiek daug lankytojų. Bet nėra ir per daug veiklos joje. Pasivaikščioji joje, aplankai bokštą ir tiek žinių.

Galbūt verta susiplanuoti visos dienos išvyką automobiliu ar dviračiu Ašmenos aukštumos istoriniais keliais, ten yra žymiai daugiau ką pamatyti.

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.