Į pradžią > Technologijos > Mezon YZI apžvalga – dalinamės 4G internetu su draugais

Mezon YZI apžvalga – dalinamės 4G internetu su draugais

Taip jau atsitiko, kad Mezon’as paskelbė ne viešą akciją, kurios metu siūlo savo geriausią planą “Pramogauk” (iki 10 Mb/s sparta, neribojamas duomenų kiekis) įsigyti su 19 lt mėnesiniu mokesčiu (akcija be jokių “žvaigždučių”, sutartis 2 metams, plano kaina ne akcijos metu – 69 lt/mėn.). Tokia kaina – tai pigiau grybo, o poreikis greitesniam nei mobilusis ir neribotam internetui jau buvo seniai, tai ilgai nedvejojęs nusprendžiau pasinaudoti šiuo pasiūlymu.

p.s. Ši akcija nėra viešai skelbiama ar reklamuojama, bet jeigu domina šis pasiūlymas, galite juo pasinaudoti iki birželio 19 d. tik Mezon salonuose. Už 19 lt/mėn. gausite planą “Pramogauk” (24 mėn. sutartis). USB modemo kaina bus 99 litai (arba 5 lt/mėn.), Mezon YZI maršrutizatoriaus – 199 lt (arba 10 lt/mėn.). Jeigu salono vadybininkė prašys akcijos kodo – galite pasakyti vieną iš šių: MD_1650 arba MD_1045 (tai ne reklama, už panaudotus kodus nieko negausiuŠypsena).

Mezon su savo planais siūlo įsigyti arba USB modemą, arba naujai pasirodžiusį bevielį 4G (WiMAX) maršrutizatorių Mezon YZI. Kadangi turiu kelis kompiuterius, telefoną, o jeigu dar kada atsirastų kokia planšetė ar televizorius su WiFi, tai USB modemas netiko iš esmės. O ir būti kompiuterį prisikaišiojus visokių priedėlių labai nepatogu – turi visada prisiminti pasiimti, nepalikti kur nors, o svarbiausia, kad gali internetu naudotis tik viename įrenginyje (kompiuteryje). Taigi pasirinkimas buvo vienintelis – Mezon YZI – bevielis 4G interneto maršrutizatorius (kalbainiai jį siūlo vadinti maršruto parinktuvu).

Mezon YZI – baterija maitinamas 4G (WiMAX) interneto maršrutizatorius, galintis WiFi būdu internetą vienu metu padalinti net 8 įrenginiams (kompiuteriams, telefonams, planšetėms, šiuolaikiniams televizoriams ir kitiems įrenginiams, kurie turi WiFi adapterį). Apie Mezon YZI viskas labai gerai ir aiškiai parodyta pačių Mezon sukurtame video:

Šiek tiek Mezon YZI techninių charakteristikų:

 • Naudojamos ryšio technologijos – WiMAX ir WiFi
 • Maksimalus duomenų atsisiuntimo greitis (download) – 29 Mb/s, maksimalus duomenų išsiuntimo (upload) greitis – 5 Mb/s
 • WiFi – 2,4 GHz, palaikomi standartai – b/g (n standartas nepalaikomas!)
 • Baterija (keičiama) – 3,7 V, 2700 mA talpos.

Mezon YZI pakuotės turinys: pats maršrutizatorius, įkroviklis, USB laidas ir vartotojo vadovas:

Pats maršrutizatorius yra nedidelis, aptakių formų, dydžiu prilygstantis šiuolaikiniams telefonams. Tik gal kiek sunkesnis už daugelį telefonų. Na, reikia pripažinti, kad Mezon YZI dar ir visai išvaizdus daiktas, kurį ne gėda išsitraukti iš kišenės ar krepšio ir visiems parodyti:

Naudotis prietaisu labai lengva – įdedi bateriją, paspaudi įjungimo mygtuką, palauki, kol prisijungs prie Mezon tinklo ir jau galima naudotis. Kompiuteriu ar telefonu prisijungiama kaip ir prie bet kurio kito WiFi tinklo. Pirmą kartą jungiantis nereikės net slaptažodžio įvesti. Tiesa, rekomenduojama pirmą kartą prisijungus pasikeisti saugumo nustatymus, kad būtų naudojamas WPA2 saugus prisijungimas ir kaimynas negalėtų skaityti jūsų pašto ar naudotis ta pačia banko sąskaita.

Ant prietaiso korpuso yra vienintelis įjungimo/išjungimo/perkrovimo mygtukas. Ant šio mygtuko taip pat įtaisyta LED lemputė, rodanti baterijos būseną. Ant paties korpuso yra dar viena didesnė LED lemputė, rodanti ryšio stiprumą: žalia – geras ryšys, geltona – vidutinis, raudona – prastas.

Visi nustatymai, kaip ir bet kuriame kitame WiFi maršrutizatoriuje, keičiami prisijungus prie valdymo skydo (naršyklėje surinkus http://192.168.1.1 adresą). Čia bus galima pakeisti kelis pagrindinius nustatymus – saugumo, slaptažodžius ir maršrutizatoriaus WiFi aprėpties zoną. Labiau patyrę vartotojai ras ir daugiau nustatymų, aptinkamų aukštesnio lygio maršrutizatoriuose: NAT, Access Restriction, MAC Filtering, Advanced Routing ir kitus.

Mezon YZI galima nustatyti Wi-Fi aprėpties zoną: Long (14 dBm), Medium (11 dBm) arba Short (8 dBm). Nuo WiFi aprėpties zonos priklausys kaip toli bus galima padėti maršrutizatorių nuo prietaisų. Taip pat nuo aprėpties zonos priklausys energijos suvartojimas ir kaip greitai išsikraus baterija. Long zoną rekomenduojama pasirinkti esant didelėje patalpoje, Short – kai maršrutizatorius padėtas šalia įrenginio. Tiesa, dar nebuvo laiko išbandyti kokiu didžiausiu atstumu WiFi gali pasiekti įrenginius. Kiek namuose bandžiau nusistatęs Long zoną, tai WiFi ryšys buvo geras net per kelias vidines kambarių sienas. Esant progai reikės išbandyti kokiu didžiausiu atstumu prietaisas gali veikti ir tada atnaujinsiu įrašą.

Standartiniame komplekte rasime 2700mAh talpos bateriją. Baterijos talpa daugiau nei 2 kartus didesnė už daugelio telefonų baterijas ir atrodytų Mezon YZI prietaisas turėtų ne trumpą laiko tarpą veikti su ja. Dar neturėjau progos įsitikinti kaip jis veikia esant skirtingoms sąlygoms – prie įvairių aprėpties zonų, esant skirtingoms tinklo apkrovoms (siunčiant didelius failus ir tik naršant). Bet keletą testų jau atlikau. Pirmas bandymas – nustatyti maksimalų darbo su baterija laiką: nustatyta Medium aprėpties zona ir prietaisas įjungtas, kad veiktų, bet prie jo per WiFi neprisijungęs joks kitas prietaisas. Veikimo laikas – beveik 6 valandos (iki visiško maršrutizatoriaus išsijungimo). Netgi šiek tiek daugiau nei deklaruoja pats gamintojas (5 valandos). Realiomis sąlygomis prijungus prie WiFi keletą prietaisų, maršrutizatorius su visiškai įkrauta baterija veikia apie 4 valandas. O tai tenkina mano lūkesčius. Manau, kad 4 valandos tokio dydžio prietaisui su 2700 mAh baterija yra pakankamai. Juolab, kad bet kada per USB jungtį maršrutizatorių galima prijungti prie kompiuterio ir taip reikiamą energiją jis gauna per USB.

Mezon su planu “Pramogauk” suteikia 10Mb/s interneto spartą. Žinoma, sparta labai priklauso nuo to, kurioje vietoje esi (nuo ryšio stiprumo, nuo aplinkos, oro sąlygų, aplinkinių pastatų ir panašių veiksnių). Esant vidutiniam ryšio stiprumui (degant geltonam ryšio indikatoriui ant maršrutizatoriaus), patalpose per WiFi pavyko išgauti 6 Mb/s atsisiuntimo (download) ir 2 Mb/s išsiuntimo (upload) spartą. Prijungus Mezon YZI per USB laidą atsisiuntimo sparta padidėjo iki 10 Mb/s – tiek, kiek deklaruoja Mezon. Čia tokia sparta Vilniuje, vietose, kurios patenka į gero ryšio zonas.

Po trumpo naudojimosi Mezon YZI įžvelgiau dar tik vieną trūkumą – maršrutizatorius po ilgesnio naudojimosi šiek tiek įkaista (bet mažiau, nei nešiojamas kompiuteris, padėtas ant kojų).

Taigi apibendrinant šį mano parašytą atsiliepimą apie Mezon YZI, galiu pasakyti, kad šis daiktas labai patogus turintiems keletą įrenginių, kuriems reikia interneto ryšio (nešiojamą kompiuterį, telefoną ar planšetę). Šiuo metu jis kainuoja 100 litų brangiau už paprastą USB modemą, bet sakyčiau mokant už vieną interneto planą keliems įrenginiams ši suma labai greitai atsipirks. Patogu dar ir tai, kad į kompiuterį nebereikia dėti USB modemo, kad galėtum naudotis internetu. Pagaliau mobilusis internetas tapo tikrai mobiliu.

[ad#468x60_GoogleAdsense]

Kategorijos: Technologijos Žymos:
 1. 2011.06.08 21:44 | #1

  Tikrai patrauklus pasiūlymas už 29Lt/mėn turėti mobilų internetą. Vienintelė problema, tai jų tinklo padengimas. Realiai jeigu gyveni miesto pakraštyje, tai jau ir nebeveikia arba veikia labai nestabiliai. Ir kaip pats rašei netgi pasikeitus oro sąlygoms galima palikti be ryšio. Jeigu ką nors panašaus pasiūlytų mobiliojo ryšio operatoriai kurių ryšys yra jau kiekvienam užkampyje tai būtų fantastika 🙂

 2. 2011.06.08 22:46 | #2

  @praeivis
  Mobilieji kažin ar artimiausiu metu kažką panašas pasiūlys. Nes kaip suprantu, jiems tuo pačiu ryšiu veikia ir internetas, ir telefonas. Tai prioritetas lieka mobilusis ryšys. O Mezon’as tikrai negali pakeisti mobilaus interneto. Jis naudingas tada, kai naudojiesi mieste ir tikrai žinai, kad bus stabilus ryšys ten, kur naudojiesi. Jeigu reikėtų mokėti pilną kainą už šį internetą, tikrai nė negalvočiau apie jį. Dabar suviliojo maža kaina. Žiūrėsiu, kaip bus 🙂

 3. Boleslovas
  2011.06.09 11:33 | #3

  O kokį nors šifravimą siunčiamiems duomenims palaiko šis modemas?

 4. to autorius
  2011.06.09 12:39 | #4

  ar tikrai duoda uz 19lt abonentini? kuriam cia salone? uz pajungima taip pat reikejo moket? man irangos nereikia, tai kazin ar galima tik sutarti pasirasyti?

 5. 2011.06.09 14:00 | #5

  @Boleslovas
  Palaiko WPA ir WPA2, kaip ir visi WiFi router’iai.
  @to autorius
  Tikrai duoda. Pats išbandžiau. Tikriausiai galima ir be modemo, bet geriau pasiklausk salone. Kaip suprantu akcija galima pasinaudoti visuose Mezon salonuose.

 6. to autorius
  2011.06.09 21:25 | #6

  parodyk sutarties kopijos dali kur abonentinis parasytas. supranti gi Valstybine imone, tai toki „bajri“ pasakius gali nx pasiust. Buvau su jais susidures del saskaitu, tai jau pasimokiau. aciu

 7. 2011.06.14 22:47 | #7

  Šiandien prisiruošiau pasidomėti šiuo pasiūlymu, tai pasirodo tai planas skirtas tik partnerių darbuotojams, bet realiai dalina visiems.
  YZI tikrai šauniai atrodantis ir stabiliai veikiantis su vienu įrenginiu. Bet prijungus vieną kompiuterį ir vieną išmanųjį telefoną ir maksimaliai išnaudojant srautą jau buvo problematiška prisijungti su antru kompiuteriu. Tai jeigu teko prijungti daugiau nei kelis įrenginius pasidalink patirtimi. Ypač domintu, kaip sekasi prisijungti su kitais įrenginiais kai vienas iš jų jau aktyviai išnaudoja srautą – torentai ar panašiai. Nes toks įspūdis, kad YZI labai silpnas procesorius :-/

 8. 2011.06.14 23:15 | #8

  @praeivis
  Kol kas dar labai daug nenaudojau ir pagrinde jis man reikalingas pajungti kompiuterį, kai būnu išvykęs. Galėsiu rytoj pabandyti pajungti daugiau device’ų. Ką galiu pasakyti, kad bent jau Vilniuje, namuose, kur turėtų būti labai geras ryšys pagal jų žemėlapį, per Wifi negaunu 10Mbit/s. Pvz. šiandien vakare maksimumas buvo 3 Mbit/s. Kitomis dienomis kažkur apie 6 Mbit/s. Nežinau nuo ko tai priklauso, nuo šalia pristatyų daugiabučių (blokuoja signalą?) ar tiesiog daug žmonių pasijungę ir krenta ryšys. Iš esmės net pačio pigiausio šviesolaidžio negali atstoti. Be to, dar labai mažas upload greitis – nuotraukas gana ilgai uploadina. Jau nekalbant apie video.

  Susidariau tokį įspūdį, kad Mezonas negali būti pagrindiniu internetu. Svarbiausiems dalykams (download/upload, torrentai ir pan. naudoju šviesolaidį 100 Mbs), o Mezonas, kai kažkur prireikia pasijungti ir daugiausiai naršymui.

 9. 2011.07.04 11:06 | #9

  @Evaldas

  Daugiau nei psmeti naudoju mezoną (pajungta per d-link routerį). Kol nelyja.. stabilumas normalus. Tiesa, piko metu greitis karais pakrenta.. ir dažnai
  „pingai“ lėtėja.

  Tiesa, mobilumas jo nekoks. Jei ne miesto centras…. jau žiūrėk ir nenori jungtis. Jau nekalbant kad kur nors kaime ar prie ežeriuko.

  Mano nuomone tai super alternatyva stacionariam internetui kai nėra alimybės turėti laidinio. Bet kaip mobilus yra beveik niekalas (nebent maliesi Vilnius-Kaunas-Klaipėda).

 10. Vytenis
  2011.08.14 18:12 | #10

  Sveiki,
  galbūt esate susidūrę yzi bei trečiųjų šalių maršrutizatoriais palaikančiais wimax per USB ? Iš tikro būtų labai įdomu išgirsti nuomones, kadangi kaina panaši ~ tiek yzi, tiek maršrutizatoriaus ~200 lt. Kiek suprantu maršrutizatoriai bus lankstesni už yzi visa galva + integruotas komutatorius leidžiantis pajungti įranga ethernet kabeliu. Kaži kaip reikalai su stabilumu?

 11. 2011.08.14 20:29 | #11

  @Vytenis
  Jei čia kalbi apie WiFi router’į su USB, į kurį įkiši Mezon’o USB dongle’ą, tai aišku, kad toks daiktas bus lankstesnis konfiguravimo prasme. Tik kad nenešiojamas (geriausiu atveju pernešamas).

 12. kurtis
  2012.08.01 19:43 | #12

  Mezonas duoda interneta uz 19 Lt. per menesi?Nejuokaukit.Pirmus metus mokesi 19, o antrus – 69, taip, kad veltui bus tik suris pelekautuose.

 13. kLEINas
  2013.06.06 18:56 | #13

  As tikrai nebuciau niekada isigijes Mezon, jei buciau skaites komentarus pries isigyjant, gerai, kad neskaiciau, nes jie beveik visi neatitinka tikroves. Galiu pasakyt, kad veikia, ir net ten kur pagal ju zona neturetu veikti. Ir Uzliedziuose puikiausia rysi uz visus turiu, o va tikka grizau is Elektrenu savivaldybes, vienkiemio, kuriame buvau nusivezes, kad paziuret verta pirkt ar ne. Ir kaip bebutu jums keista, bet veikia, negeriuausiai aisku, bet tikrai neblogai. Aisku ne USB o modemas normalus. Tzi turetu veikt irgi normaliai, va del USB modemo aisku as nezinau. Tik jei buciau nenusivezes ir nepamate, tai apie Mezon irgi niekas butu net nemaste…

 14. asas
  2015.02.10 21:54 | #14

  naudojame Vilniuje jau virs metu.Justiniskiu centre labai silpnas risys,nors signalo padengimas puikus,bet vakare pavargsti kol uzkrauna tinklapi.nors sparciausia pasirinkome bet turime visiska NIEKA.
  ju atsakymas.jeigu gyventumete is kitos namo puses tai butu geriau o dabar nieko negalima padaryti.
  vienu zodziu uz 50lt interneto galima sakyti nera.jeigu dar telefona pasijungi tai visai nebeimanoma naudotis.
  ir tai Vilniuje 9aukste kai neuzstoja jokie namai.

 15. Augustas
  2016.02.16 14:37 | #15

  Laukiu kol sukaks 2 metai,kai baigsis sutartis.Tikrai daugiau netesiu sutarties.Nes rišys labai nepastovus.O ipatingai per išeigines.Naudoju USB modėma.

 16. goginas
  2016.12.31 17:48 | #16

  Gal biski ne i tema bet manau tikrai ne vienam pravers jungiant interneta mezono 4g lte sim kortele telefone. Būtina sąlyga yra kad Tel palaikytų TDD 2300Mhz dažni, vadinama Band 40. Bet įdėjus korta i Tel greiciausiai nepasijungs nes telefonai nustatyti priimti gsm rysi pgl nutylėjimą. Todėl reikia lyst i inžinerinius Tel nustatymus(yra Google play programeliu, kaip pvz „4G LTE Only Mode Switch“ir pan.arba kodo *#*# kombinacija). Ten pasirinkus ONLY LTE. Mezonas suveiks! Žinoma patogiausia turint 2sim Tel aparata naudot neribotą 4G interneta, o kt.sim skambučiai. Išbandžiau ir aiškinausi daug dalykų sita reikalą normaliai pajungt. Apn nustatymai irgi reikalingi: vardas MEZON, apn prieiga mezon. Viskas, kt.paliekam pgl.nutylejima. sėkmės naršant!

 1. Atsekčių dar nėra.