Į pradžią > Reportažas > Mingė (Minija)

Mingė (Minija)

Mingė

Mingė (Minija) – toks mažas kaimelis Šilutės rajone, Minijos upės žemupyje, Nemuno deltos regioniniame parke. Kai kas jį vadina Lietuvos Venecija. Nesu buvęs Venecijoje, tai negaliu palyginti, bet tikriausiai su ja yra tik vienintelė analogija – Mingės kaimo pagrindinė gatvė yra Minijos upė. Todėl žmonės, norėdami nukakti iki kaimyno kitoje gatvės (t.y. upės)  pusėje, turi plaukti valtimi arba daryti keliasdešimties kilometrų ratą. Tiesa, Mingėje tų gyventojų ne tiek ir daug – 2008 metų duomenimis visi 44. Tame upės krante, kuriame mes lankėmės, mačiau gal tik kokius kelis namus, kuriuose gyvena žmonės. Visi kiti arba apleisti, arba juose įsikūrusios kaimo turizmo sodybos.

Labiausiai iš kitų šalia stovėjusių namų išsiskyrė šis:

Mingė #06

Panašu, kad jame kažkas gyveno – matėsi sukrauti žmonių daiktai, ant palangių augo gėlės. Pačiam tikriausiai nelabai patiktų gyventi taip, kai bet kas einantis pro šalį gali žvilgtelėti į vidų.

O žmonių vaikšto visai nemažai. Šiltuoju metu laiku – turistai. O daugiausiai žvejai, kurių čia apstu – visos pakrantės „nusėtos“ senų, jaunų vyrų, įmerkusių į upę plūdes ir laukiančių laimikio. Mačiau ir vieną kitą moterį.

Mingė #05

Tačiau per keletą minučių pastebėjau, kad nuo upės kranto žūklė ne pati sėkmingiausia – ištraukiamos daugiausiai smulkios žuvys. O turintys savo valtį ar laivelį gali nuplaukti ir toliau – mačiau kaip vienas parplaukęs su valtimi nešėsi keliasdešimt stambių ešerių. Žodžiu, tikras žvejų kaimelis, kuriame žvejojama tiek nuo kranto, tiek iš valčių.

Mingė #04

Nors žvejyba Mingėje svarbiausia, bet čia galima ir kitaip praleisti laiką – laivu išplaukti į Kuršių marias. Įdomiausia man buvo tai, kad didžiuliai laivai švartuojami jais užplaukiant ant upės kranto. Visai kaip kokiomis mažomis valtimis. Sunku patikėti, kad vėliau taip prišvartuoti laivai dar gali išplaukti:

Mingė #02

Dar pastebėjau, kad kaimas gyvena praktiškai tik iš žvejybos ir iš kaimo bei vandens turizmo. Mingėje stovi nemažai sodybų, skirtų atvažiuoti ir apsistoti:

Mingė #07

Taip pat statomos naujos sodybos:

Mingė #09

O vietinių gyventojų mažėja. Matėsi ne viena apleista ar negyvenama sodyba, į kurias galbūt grįžtama tik vasarą, kai šiek tiek suaktyvėja turizmas. Iš šios sodybos šeimininkai panašu jau senokai išsikėlę:

Mingė #08

Mingėje taip pat veikia nedidelė jachtų prieplauka:

Mingė #03

Mingę neabejotinai verta aplankyti tiems, kurie mėgsta laikyti meškerę rankose ir nori ištyrinėti tikruosius šio kaimo privalumus. Žinoma, verta apsilankyti ir tokiems smalsuoliams kaip aš, kurie nėra laikę meškerės rankose, pasivaikščioti Minijos krantais ar išplaukti į Kuršių marias. Tik verta paminėti tai, kad privažiavimas iki Mingės jachtklubo ne pats geriausias – keletą kilometrų reikės kratytis ne pačiu geriausiu žvyrkeliu. Nuvažiavimas iki kaimo kitoje upės pusėje – asfaltu.

Kategorijos: Reportažas Žymos: , , ,
 1. mariukasm
  2010.10.14 8:41 | #1

  Toks jausmas, kad fotkinta vasarą 🙂
  My recent post Dream land

  • 2010.10.16 11:08 | #2

   Beveik kaip vasara ir buvo. Tik labai mėlynas dangus ir saulė žemai išduoda, kad jau ruduo 🙂

 2. 2010.10.15 22:21 | #3

  Na, su Venecija lyginti tai biškį per drąsu… Bet kaimelis žavingas, teko ir būti, ir praplaukti

  • 2010.10.16 11:10 | #4

   Tai su Venecija čia ne aš lyginu. Kažkur internetuose radau straipsnį ir ten žmogus lygino su Venecija. O kaimelis aišku įdomus, reikėtų kada nors ir paplaukioti Minija.

 3. Indre
  2011.08.09 19:12 | #5

  bet ten gyventi buvo pasaka.kiekviena vasara ten leisdavau.nors ir senai tai buvo,bet pamenu labai gerai. 🙁

 4. Indre
  2012.04.12 14:19 | #6

  sis kaimas yra pasakiskas.visas vasaras ten leisdavau,gaila tu akimirku,bet likimas toks kad nebegaliu ten vazinet.ogi taip gaila

 1. Atsekčių dar nėra.