Į pradžią > Dienos aktualijos, Reportažas > Mitinguojančiųjų veidai

Mitinguojančiųjų veidai

Vakar Vilniuje prie Vyriausybės pastato vyko Fronto organizuota protesto akcija prieš aukštas šildymo kainas ir monopolijas. Susirinko keli šimtai žmonių. Taip pat atėjo keli provokatoriai, nešini Gazprom vėliavomis. Bet greitai kitų protestuotojų ir policijos buvo išvaikyti. Kaip sakė Paleckis, tikriausiai jie buvo pasamdyti Gazprom’o. Nors kas galėtų paneigti, kad tai ne pačių frontininkų sugalvota akcija, siekiant patraukti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį bei nukreipti nuomonę „tinkama linkme“.

Į šį mitingą patekau visai atsitiktinai eidamas Gedimino prospektu. Tiesą sakant nei Paleckio, nei jo bendraminčių pasisakymai nelabai patiko – kalbėjo, tai, ko norėjo girdėti susirinkusieji. Labai nesigilinant į tai, ką sakė, idėja buvo panaši – kaip gerai mums visiems būtų gyventi toje santvarkoje, kuri buvo prieš 20 metų, kaip gerai būtų, jei nereikėtų už nieką mokėti, o dar geriau būtų, jei valdžia pasirūpintų mūsų gerove.

Aš asmeniškai pasisakau už laisvą rinką, kurios dalyviai patys reguliuoja šilumos kainas, ir jau ketinau rašyti negatyvų įrašą apie „Fronto“ lyderių pasisakymus, tačiau stebėdamas tuos susirinkusiuosius supratau, kad kažkas mūsų visuomenėje ne taip. Kad kai kurie visas savo pajamas išleidžia mokesčiams. Kad šilumos ūkyje klesti monopolijos. Kad žmogus savo bute negali nusipjauti gyvatuko ar pasirinkti įmonės, kuri į jo radiatorius tieks šilumą. Kad vieni žmonės kas mėnesį gali keisti telefonus ir kompiuterius, o kiti – stovi eilėse prie labdaros valgyklų…

 1. Laurynas
  2010.11.22 6:25 | #1

  Asmeniškai man nėra nieko juokingiau kaip protestuojančios bobutės, neturi jos ką veikti, įvykis juk čia. O Šūdleckis su savo pasisakymais gali ir toliau pūsti miglą susirinkusiems penCininkams, reikia gi žmogui būti išklausytam. Aš aišku nesakau, kad monopolijos yra gerai, bet nereiktų tapanti šitos „partijos“ veiksmų su kova prieš šilumos kainas ar, dar geriau, skurdą.

  P.S.: Savivaldos rinkimai artėja, girdėjot?

  • 2010.11.22 9:00 | #2

   Ne iš gero gyvenimo žmonės eina protestuoti. Savivaldos rinkimai artėja, bet neprisimenu, kad juos būtų laimėję kas nors "iš gatvės". Paleckis gal ir pateks į Vilniaus savivaldybę, bet vargu ar gaus daugumą. O dėl miglos pūtimo sutinku – šypseną kėlė frontininkų pasisakymai.

 1. Atsekčių dar nėra.