Į pradžią > Tinklaraščio naujienos > Nauji metai – naujos idėjos

Nauji metai – naujos idėjos

ideas

(Gagilo nuotrauka)

Jeigu tingite skaityti įrašą iki galo, tai bent nueikite į pačią straipsnio apačią – ten pateikta nuoroda į apklausą.

Senokai čia neberašiau, neberodžiau naujų nuotraukų ir reportažų. Be to, jau kokius keletą mėnesių rašau nebe taip dažnai. Vis susimąstau, kad rašymas atima nemažai laiko. Todėl nuo naujų metų nusprendžiau šiek tiek pakeisti šį tinklaraštį – įnešti aiškumo visų pirma sau, bet svarbiausia – skaitytojams. Bet apie viską iš pradžių.

Vos tik sukūręs šį tinklaraštį rašiau visomis mane dominančiomis temomis. Tačiau ilgainiui supratau, kad tinklaraštis – tai ne naujienų portalas ir vienas žmogus ne tik kad negali išmanyti vienodai gerai skirtingas sritis, bet ir fiziškai sugebėti rašyti jose. Dėl to per pusmetį rašymo nusistovėjo tam tikros temos, kurioms skiriamas didžiausias dėmesys šiame tinklaraštyje.

Žinoma, didžiausią dalį įrašų sudaro nuotraukos. Neneigsiu, fotografija yra mano hobis. Visada įdomu parodyti savo nuotraukas kitiems ar išgirsti sveikos kritikos apie techninius fotografijos dalykus. Tačiau fotografija nėra kažkaip susijusi su mano tiesioginiu darbu (aš dirbu IT srityje). Dėl to tikriausiai galėčiau rašyti daug apie IT (keletas tokių straipsnių jau buvo). Kita vertus, pats būdamas kitų tinklaraščių skaitytoju, galiu pasakyti, kad dauguma IT straipsnių lietuviškuose tinklaraščiuose neduoda jokios “pridėtinės vertės”, t.y. visą reikiamą informaciją gali susirasti internete. O kur dar įvairios rankose nelaikytų ir akyse neregėtų daiktų apžvalgos, nukopijuotos iš pranešimų spaudai. Ar tinklaraščiai, bandantys skaitytojų srautą išlaikyti kasdieniniais video iš YouTube?

Lietuviškus tinklaraščius skaitau gana seniai (galbūt ne nuo pat jų atsiradimo pradžios) ir aiškiai matau tam tikras turinio kitimo tendencijas. Vis mažiau naujų tinklaraščių kuria turinį, senųjų arba nebeliko, arba rašo nebe tomis temomis, kaip pradžioje. Tai labai gerai iliustruoja lietuviškų tinklaraščių agregatorius blogeriai.net. Atsivertęs jį praktiškai nerandu straipsnių, kurie mane sudomintų, labai mažai unikalaus turinio, sukurto paties autoriaus. Negi, žmonės, kopijuojantys naujienas, nemano, kad jas galima perskaityti bet kuriame portale? Kita vertus, galima pasidžiaugti, kad šiame agregatoriuje dar neužsiregistravo daugiau nei 47 tūkst. blogas.lt tinklaraščių. Dabar nors užblokavus neįdomius tinklaraščius, per dieną šiame agregatoriuje dar galima aptikti 3-5 dėmesio vertus straipsnius ir tiek pat nuotraukų.

Taigi kur link aš suku? Tiesiog šiuo įrašu norėjau pasakyti, kad labai nenorėčiau tapti “turinio generatoriumi”. Rašyti kažką per prievartą vien tik dėl to, kad keistųsi skaičiai FeedBurner skaitiklyje. Jaučiu, kad jeigu rašyčiau per dažnai, tai po kelių pertraukų šio tinklaraščio nebeliktų. Todėl nuo šių metų neberašysiu taip dažnai, kaip kažkurį mėnesį po vieną įrašą per dieną (man tai daug). Nuo šiol didesnį dėmesį ketinu skirti įrašų kokybei. Stengsiuos rašyti išsamesnius straipsnius, kad kuo geriau pavyktų atskleisti temą.

Taip pat čia nebebus tiek daug nuotraukų. Joms atsirado nauja vieta – mano naujas fotoblogas Daily moments (užsiprenumeruokite RSS įrašus čia). Tačiau fotoreportažai ir toliau bus publikuojami čia.

Per savaitę šiame tinklaraštyje ketinu paskelbti 2-4 įrašus. Vienas įrašas bus rubrikoje “Savaitės tema” – išsamus straipsnis man įdomia tema (socialiniai tinklai, IT ir žmonių ryšys, naujos technologijos). Antras įrašas turėtų būti mano nuotraukos – fotoreportažas arba atrinkti įdomesni kadrai, nepublikuoti mano fotobloge. Žinoma, tęsiu asmeninį Lietuvos dvarų foto projektą ir publikuosiu nuotraukas čia. Taip pat nereguliariai ketinu parašyti straipsių, kuriuose išsakysiu nuomonę aktualiais klausimais. Galbūt ką nors rašysiu apie fotografiją (žanrai, įdomūs fotografai ir pan.). Žiūrėsim, kaip pavyks šias idėjas įgyvendinti.

Svarbu: Man labai įdomu sužinoti, kas skaito mano tinklaraštį (gauti statistinių duomenų), todėl kviečiu paaukoti kelias minutes ir atsakyti į anoniminės anketos klausimus čia.

Kategorijos: Tinklaraščio naujienos Žymos:
 1. 2010.01.08 16:34 | #1

  Skaitysim:)

 2. 2010.01.10 0:31 | #2

  Na viskas OK, tik nesuprantu ko nuotraukas iskraustei 🙂 man rodos joms ir cia gerai gyvenosi…
  O irasu kokybe ir anksciau nesiskundei 🙂 Na bet kaip sako daugiau lygu geriau, ok laukiam 🙂

 3. 2010.01.10 9:57 | #5

  Anketą atsakiau, gal ne vienintelis toks būsiu 😉
  O kaslink paties planų – iš savo patirties žinau, kaip gražiai atrodo tie penkmečio planai ir kaip kai kada šnipštas gaunasi. Tu gal tiesiog rašyk tuomet, kai rašosi. Kadaise kasdien rašiau tokį http://grumlt.citrina.lt , paskui kažkaip uždusau, sumaniau pagerinti kokybę, pradėjau rašytio kas savaitę, kol suvokiau, kad jau pora mėnesių nieko neparašiau. Ir pusmetį neparašiau… Dabar pamažu vyksta tiek to daikto turinio perkėlimas į mano blogą, tiek naujo turinio rašymas mano bloge – kai viskas vienoje vietoje, kažkaip prisiverti tą ūkį labiau prižiūrėti. Reikalas išjudėjo, bet būtent blogo pagrindu.
  O dėl fotkių iškėlimo pritariu Eugenijui – nu nesuprantu ir aš 😉 Na bet autoriaus valia savo kūrinį prezentuoti norimu pavidalu.

 4. 2010.01.10 16:30 | #7

  Išsamūs straipsniai, temos atskleidimas ir įrašų kokybė yra didelis gėris.

  Man patinka skaityti (ir pačiam rašyti) išsamius straipsnius, kuriuose galima pamatyti platesnį vaizdą, sužinoti ką nors naujo. Lietuviškojoje blogosferoje yra nemažai tinklaraščių, kurie pateikia įdomių trumpų įrašų, tačiau man labiau patiktų, jeigu būtų daugiau straipsnių ne pagal formatą „vienas faktas, viena nuomonė“, bet tarkim „3 faktai, 3 skirtingos nuomonės, įžvalgos ir pasiūlymai, + humoras ar pikantiška įdomybė desertui“, arba bent jau panašiai.

  Kuo išsamesnis straipsnis, tuo didesnė tikimybė sulaukti protingų komentarų ir tolesnės diskusijos. Bent jau aš dažniausiai komentuoju tik tuos straipsnius, kurie sudaryti daugiau nei iš vienos pastraipos.

  Žinoma, įrašų kokybė dažnai susijusi su didele teksto apimtimi, o nemaža dalis internautų iš tinklaraščių labiau pageidautų greito ir lengvo vartojimo produktų. Bet man labiau patinka tinklaraščių įrašai ne kaip spontaniškas pasidalijimas įvykiu ar nuomone, bet kaip įdomus skaitinys. Aš ir pats ateityje rašysiu nemažai didelės apimties opusų, ir labiau vertinsiu tuos tinklaraščių autorius, kurie bent retkarčiais įdeda daugiau pastangų į teksto parengimą.

  Sėkmės 🙂

  • 2010.01.10 16:36 | #8

   Jo pastebėjau, kad tu mėgsti išsamius straipsnius. Ypač aš vertinu, kai autoriai savo straipsniais iššaukia diskusijas 🙂

 1. 2010.02.15 17:04 | #1