Į pradžią > Dienos aktualijos > Nina Hagen – pankroko Lady Gaga su Operos Fantomo balsu

Nina Hagen – pankroko Lady Gaga su Operos Fantomo balsu

Nina Hagen

(URBAN ARTefakte nuotrauka)

Dar šiame bloge nė karto nerašiau apie klausomą muziką. O jos aš klausau gana nemažai. Taigi nutariau, kad retkarčiais reikia savo bloge-dienoraštyje paskelbti visiems, kokios muzikos aš klausausi.

Čia visai neseniai besirinkdamas vakaro muzikos porciją iš naujo atradau Nina Hagen. Rytų Berlyne prieš gerą pusšimtį metų gimusi atlikėja dar iki šių dienų yra gana įdomus reiškinys pasaulinės muzikos padangėje. Neatsitiktinai ją pavadinau pankroko “Lady Gaga”. Ninai Hagen kaip ir Gagai netrūksta charizmos scenoje ir aštrių pasisakymų. Turbūt tai vieninteliai panašumai tarp šių atlikėjų. Visai neseniai Nina Hagen viešai visiems prisipažino kaip nekenčia Lady Gagos išvadindama ją “pop prostitute”.

Kad charizmos Ninai netrūksta, įrodo šis jos klipas “New York New York” (1983 metai):

Keista dainavimo maniera, keistos intonacijos, sušukimai, šiek tiek operinio dainavimo motyvų? Taip, tai Nina Hagen.

Nina Hagen muzikinę karjerą pradėjo būdama 16 metų kai įkūrė grupę Automobil, vieną garsiausių to laiko pradedančiųjų muzikos grupių Rytų Vokietijoje. Tačiau grupė ilgai negyvavo – Nina išvyko į Hamburgą, vėliau – į Londoną. Ten jau buvo prasidėjęs pankų judėjimas, kuris taip pat įtraukė ir Nina Hagen. 1977 metais grįžo iš Londono į Vokietiją, įkūrė dar vieną grupę – Nina Hagen Band ir išleido albumą, kuriame buvo vokiškų dainų koveriai. Nina Hagen Band dainų popuri:

1979 metais vėl metė reikalus su šia grupe, devintajame dešimtmetyje išvyko į JAV, kur prasidėjo jos solo dainininkės karjera. 1982 metais JAV pasirodė pirmasis Nina Hagen albumas anglų kalba – “NunSexMonkRock”. Vėliau atlikėja išleido dar kokius 10-15 albumų. Visi jie labai skirtingi ir sunku Nina Hagen muziką priskirti kokiam nors vienam muzikiniam žanrui. Nina derina roką, operą, regį ir kitus muzikiniu žanrus. Tačiau dėl įvaizdžio ir audringo gyvenimo būdo Nina gavo pankroko mamytės vardą.

(inthesitymad nuotrauka)

Po dešimtmečio Nina Hagen iš JAV grįžo į Europą, dirbo televizijoje, bendradarbiavo su kitais atlikėjais, vaidino miuzikle. Šiomis dienomis Hagen yra aktyvi gyvūnų teisių gynėja ir Irako karo oponentė.

Dar keletas man labiausiai įstrigusių Ninos Hagen atliktų kūrinių:

Įspūdingas Rammstein koverio “Seemann” atlikimas kartu su Apocalyptica:

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. vilensija
  2010.08.24 22:40 | #1

  SUPERINĖ artistė! Labai siūlyčiau paklausyti kad ir šį jos gabalą: http://www.youtube.com/watch?v=9xi4O4RvlnQ&fe

  Aplamai, už šią žinią autoriui statau riebų pliusą. Gi besiplunksnuojantiems pankrokeriams linkėčiau atsigręžti į ''ištakas''.

 2. grumlinas
  2010.08.25 22:51 | #3

  Liuks pank-mergiotė! Hmmm, gal greičiau pank-moteriškė 😉
  O dėl Ladygagos ji teisi
  My recent post Pliažininkas

 1. Atsekčių dar nėra.