Į pradžią > Tinklaraščio naujienos > Nuo kaip sekasi iki Android nuotraukų redagavimo programėlių

Nuo kaip sekasi iki Android nuotraukų redagavimo programėlių

Gorila Berlyno zoo

Taigi nepraėjo nė dviejų mėnesių po paskutinio įrašo ir kažkas galvoje susišvietė, kad reikia čia ką nors parašyti. Iš tikrųjų blogas tarsi rakštis subinėje – viena pusė sako, kad reikia užbaigti su tuo ir get a life, o kita – kad tegul būna, gal sugalvosiu grįžti. Tai net pats nežinau, ką daryti. Kartais kas nors po senais įrašais parašo kokį komentarą, tai nudžiugina, kad dar skaito žmonės.

Pradėjau ir aš skaityti. Nusprendžiau per vasarą perskaityti visas dar neskaitytas Parulskio knygas. Atradau tokį gerą puslapį sena.lt, kuriame žmonės už pigiai parduoda perskaitytas knygas (2-3 kartus pigiau nei knygynuose). Ir pastebėjau, kad jau rugpjūtis… Gerai, kad nepasižadėjau kurią vasarą aš jas baigsiu skaityti.

Nutraukiau tą reikalą su kelionėmis po Lietuvos dvarus. Aplankiau šiais metais Stokholmą, Barseloną, Prahą, Berlyną (į tą pirmą kartą gyvenime važiavau tiek ilgai – 15 valandų). Nuotraukos atgulė į Facebooką ir neįsivaizduoju, kada ir ar jos čia pasirodys.

Beveik pasiryžau išsiskirti su savo sena įnoringa drauge Audi, o ją iškeisti į dyzelinį lėktuvą. Bet kažkaip nesiseka su paieškomis. Vieną apžiūrėjau BRC, bet toks įspūdis, kad ten suvežtas visoks draudimų ir bankų  chlamas. Ir dar nori už jį daug. Arba apžiūrėjau kitą, jau norėjau pirkti, susitariame važiuoti į servisą… ir paskambina savininkas po kelių valandų pranešti, kad jau pardavė kitam.

Per tas paieškas išsiaiškinau kaip galima pagal mašinos valstybinį numerį gauti VIN kodą (nes Auto Pliuse (Gide) dažniausiai žmonės rodo tiktai valstybinį numerį. O į tuos, kurie slepia, žiūriu labai įtariai). Einame į epzu.lt, ten pasirenkame, kad norime apdrausti mašiną privalomuoju draudimu, suvedame savo asmens kodą (iš tikrųjų tinka bet koks), vairuotojo pažymėjimo išdavimo datą ir kur gyvename. Kitame lange įvedame mašinos numerį ir pasirenkame, kad mašina priklauso lizingui… ir gauname VIN kodą. Su juo keliaujame čia ir tikriname TA istoriją. Aišku, neužmirštame pasitikrinti ir Regitroje (čia reikia tiktai valstybinio numerio), kiek savininkų mašina yra pakeitusi. Taip susirenkame kažkiek žinių apie mašiną prieš keliaujant apžiūrėti.

Pavasarį atradau tokią nerealią programėlę telefonui Endomondo. Tikriausiai vienintelis mano atrastas IT produktas per pastaruosius metus, kuris skatina ne sėdėti namuose prie ekrano, o judėti – bėgti, važiuoti, lenktyniauti su draugais ir dar velniai žino, ką daryti. Įkvėptas Meilutytės pergalės pradėjau žiūrinėti “normalaus” baseino rudeniui. Tik problema, kad telefonas su Endomondo vandenyje neveiks.

Ištiko fotografijos “krizė”. Fotoaparatą į rankas paimu tik per keliones. Supratau, kad nebūsiu fotomenininku. O nuotraukų redagavimas sėdint prie kompiuterio yra savęs kankinimas. Pradėjo vystytis kažkokia profesinė liga, kai prie kompiuterio galiu išsėdėti tiktai ofise. Po darbo norisi važiuoti, bėgti, rėkti…

Profesionalūs fotoaparatai mėgėjų tarpe keliauja į užmarštį. Kasdieninėse situacijose telefonas gali pakeisti fotoaparatą. Ne veltui iPhone 4 ilgą laiką yra populiariausias fotoaparatas. Be to, dabar išleista tiek įvairių programėlių, filtrų, kad galima “meną” kurti tiesiai telefone. Čia surinkau tokį mažą sąrašiuką Android nuotraukų redagavimo programėlių, kurias pats naudoju:

  • Instagram. Hipsterių programėlė Nr.1. Nuspaudi fotoaparato mygtuką, pritaikai filtrą ir daliniesi facebookuose savo menais su draugais. O dar Play Store yra devynios galybės visokių papildomų priedų šiai programėlei.
  •  Pixlr-o-matic. Leidžia ant nuotraukų uždėti retro stilių ir išgauti kažką panašaus (ir ne tik):

Praha

  • Pudding Camera. Programėlė leidžia imituoti senus fotoaparatus ir jiems pritaikyti skirtingas “fotojuostas”.
  • Camera ZOOM FX. Irgi turi daug visokių efektų.

Čia visai neseniai pabudęs supratau, koks aš laimingas, kad esu visiškai laisvas. Laisvas nuo kitų minčių. Laisvas nuo siauro požiūrio. Laisvas nuo interneto ir jame vegetuojančių žmonių atspindžių. Laisvas nuo visokių violetinių debilų ir jiems priešingų trolių. Laisvas, kai pagaliau nebereikia galvoti kokias gėles išrinkti ar bandyti suprasti, ką jos mąsto. Laimingas, kai niekam nepriklausai, tik sau. Bet niekaip nesuprantu, kodėl ta laisvė visą laiką rudenį baigiasi?..

Kategorijos: Tinklaraščio naujienos Žymos:
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.