Į pradžią > Dienos aktualijos > Nuo varškės visi dantys išbarškės

Nuo varškės visi dantys išbarškės

Mūsų senoliai sakydavo:

Nuo varškės dantys išbyrės

Nuo varškės lūpos žydės

Nuo sūrio virsi kūlio

O nuo mėsos pilvas vėpsos

Grūdėta varškė

Kam ne tolimi socialiniai tinklai, tai jau tikriausiai girdėjo apie šiomis dienomis Facebook’e vykstantį sujudimą. Viena tokia žurnalistė nuėjo į Vasaros terasą pasiklausyti Anties koncerto, bet rankinėje turėjo grūdėtos varškės indelį. Tada prie jos prisistatė apsauginis ir liepė išmesti tą varškę, nes Anties klausytis turint grūdėtos varškės indelį griežtai draudžiama. Deja apsauginiai neįvertino, kad tai ne kokia 15min žurnalistė, rašanti apie automobilius neįgaliųjų vietose. Tai Zita Čepaitė, aplankiusi daugybę pasaulio šalių, buvusi net koncerte Trafalgaro aikštėje su vyno buteliu, kurį apsauginiai leido perpilti į plastikinį butelį ir gurkšnoti koncerto metu. Toji žurnalistė, dėl to, kad jai nebuvo leista į koncertą atsinešti varškės, sukėlė neregėto masto skandalą Lietuvoje, kuris susilaukė net žurnalistikos giganto Lietuvos ryto dėmesio. Straipsnis net atsidūrė šio melejonais spausdinamo dienraščio pirmajame puslapyje.

Socialinių tinklų fanai ir šiaip žmonės, neabejingi įmantriam grūdėtos varškės skoniui, liko didžiai sujaudinti tokiu Vasaros terasos kavinės (esančios Vilniaus mokytojų namų kiemelyje!) apsaugos darbuotojų elgesiu. Dar labiau visi nusivylė, kad kažkoks apsaugos darbuotojas pasikėsino į prigimtinę žmogaus laisvę valgyti grūdėtą varškę koncertų metu, vasaros terasose. Net sklando gandai, kad kababinės, palaikydamos žmonių norą valgyti varškę, nuo šiandien į savo meniu įtraukė naują patiekalą – grūdėtos varškės kebabą.

Paėmė tie žmonės ir įkūrė Nacionalinę varškės valgytojų gynimo asociaciją, kuri paskelbė štai tokį manifestą:

„Išties gi, mes, kaip normaliausi žmonės iš namų neinantys be pakelio varškės, negalime suprasti, kaip kas nors gali kėsintis į mūsų prigimtinę teisę neštis pakelį varškės į koncertus, restoranus bei kitus balius.

Tai yra baisi neteisybė bei tautos genocidas.

Mes pranešame, kad:
Mes be varškės nenurimsim.
Varškė – tai mūsų duona kasdieninė. Tai mūsų laisvės ginklas. Ją ginsime ir nešiosime kaip kovos randą.
Toliau imsimės šiųjų veiksmų:

Raginame tučtuojau liautis ir sustabdyti šią varškės valgytojų diskriminaciją.
Raginame atsiprašyti visų anti-varškistų už mūsų įsitikinimų pamynimą bei įžeidimą;
Nepaklusę šiems reikalavimams susilauks griežto ir negailestingo atsako:
Boikotuosim visas tas “terasas vasaras”, katros neleidžia įsinešti varškės. Raginame liaudį sukilti bei surengti mitingų, kuriais parodytumėm savo pasipiktinimą ir apgintumėm  savo laisves.“

Prie šio interneto trolių judėjimo (Facebook grupės) prisijungiau ir aš, nes:

  • Seniai internete nebuvau patyręs tokios geros juoko dozės.
  • Užkniso provinciali lietuviška žiniasklaida, su absurdiškais straipsniais ir skandalų ieškojimais ten, kur jų nėra. Dar labiau užkniso žurnalistai, su iš kišenės kyšančiomis plūgo rankenomis ir rašančiais/rodančiais išskirtinai runkeliams.
  • Atsibodo emigrantai, kurie išvažiavę į anglijas grįžta į Lietuvą ir moko čia likusius kaip gyventi. Maždaug “aš buvau koncerte Trafalgaro aikštėje ir man leido įsinešti Tesco vyno butelaitį, o pas jus čia net varškės neleidžia atsinešti”.
  • Pats mėgstu grūdėtą varškę, ypač su abrikosų džemu.

Nors daugelis šią situaciją suprato kaip gerą ironijos lietuviškos žiniasklaidos atžvilgiu ir visų mūsų provincialumui dozę, visgi ji įrodė, kad net Lietuvoje internetas gali būti išnaudotas vienybei. Ką gali žinoti, gal rytoj žmonės, susivieniję Facebook’e, kaip kokie graikai išeis į gatves protestuoti už varškę, prieš kubilius ar dar kažką. Džiaugiuosi dar ir tuo, kad yra žmonių, sugebančių pasijuokti iš šios absurdiškos situacijos, ne tik verkti apie tai, kaip viskas yra blogai.

Tad ir palinkėsiu, kad nuo tos grūdėtos varškės, visiems mums dantys neišbarškėtų! Ir toliau sekti dienraščių ir portalų vedamuosius straipsnius. Jau regiu rytojaus delfių straipsnių antraštes:

“Praūžęs viesulas pridarė daug žalos Panevėžio rajono ūkininkams (Papildyta: Stipriai apgadintas “Pieno žvaigždžių” cechas, gaminantis grūdėtą varškę)”

“Klaipėdos rajone apiplėšta parduotuvė – pavogta 50 grūdėtos varškės indelių”

“Fotopolicija: varškė neįgaliųjų vietoje prie Ukmergės Maximos”

“Dėl didėjančių pieno kainų kitais metais brangs grūdėta varškė”

“Apribojus iš Baltarusijos į Lietuvą įvežamų degalų kiekį, žmonės pradėjo vežti pigesnę varškę”

“Šok su manimi vakarėlyje – sveikinimai Evelinai Sašenko ir grūdėtos varškės kvapas”

“Andrius Šedžius ir jo išrinktoji per dieną suvalgo 4 grūdėtos varškės indelius”

“Varškė padeda numesti svorio, naikina raukšles ir padeda iš žarnyno pašalinti blogąsias bakterijas”

  1. Marius
    2011.07.29 0:41 | #1

    Apie juoko dozę tai gryna teisybė 🙂

  1. 2011.07.29 13:46 | #1