Į pradžią > Patarimai, Technologijos > Nuotraukų geožymėjimas (geotagging) su Android

Nuotraukų geožymėjimas (geotagging) su Android

my-tracks-screenshot

(Maršrutas My tracks Android programėlėje)

Šiandien dar tik retas fotoaparatas turi įmontuotus GPS imtuvus (reikia tikėtis, kad netolimoje ateityje GPS imtuvai bus diegiami į visus fotoaparatus). Todėl grįžus iš kelionės ir perkėlus nuotraukas į kompiuterį, dažnai pasigendu vieno dalyko – geožymių tarp nuotraukos EXIF duomenų. O jeigu nuotraukų yra keli šimtai ar tūkstančiai, dažnai būna sunku prisiminti, kurioje vietoje nufotografavai konkretų kadrą. Todėl šioje situacijoje gali padėti visur kartu keliaujantis telefonas (turintis GPS imtuvą) ir programos, leidžiančios į nuotraukas įterpti geožymes bei peržiūrėti nuotraukas žemėlapyje. Kadangi su manimi visada keliauja HTC Desire, tai aprašysiu kaip naudojant Android telefoną įterpti geožymes į nuotraukas.

Visų pirma reikės Android programėlės, įrašančios visą maršrutą pagal GPS duomenis. Aš naudoju My tracks – labai patogi programėlė, parodanti maršrutą žemėlapyje, rodanti greitį, nueitą kelią ir daug kitų dalykų. Prieš kelionę tik reikia nepamiršti paspausti mygtuko Record track. Taip pat reikia neužmiršti, kad visos kelionės metu My tracks internetu iš Google siunčiasi žemėlapius. Todėl jeigu žemėlapiai nereikalingi, arba reikia mokėti už parsiųstus duomenis, siūlyčiau išjungti visai mobilųjį internetą, nes kol kas nėra galimybės išjungti jį pačioje programėlėje. Baigus keliauti spaudžiame Stop recording, išsaugome maršrutą ir eksportuojame jį (Write to SD card…). Rekomenduoju visą maršrutą eksportuoti GPX formatu (arba KML – jeigu norėsite maršrutą peržiūrėti Google Earth programoje).

Turėdami GPS duomenis, eksportuotus į failą (*.gpx), ir visas nuotraukas perkėlę į kompiuterį, galime pradėti geožymėjimą. Tam reikės programos, leidžiančios į nuotraukos Exif’ą įterpti geožymes. Aš naudoju paprastą nemokamą programą – GPicSync.

GPicSync-screenshot

Programai reikia nurodyti nuotraukų katalogo kelią, GPS failą, sinchronizuoti GPS ir fotoaparato laiką (rekomenduoju tai padaryti dar prieš pradedant fotografuoti, nes vėliau gali kilti problemų), o visa kitą atliks pati programa. Sužymėtas nuotraukas bus galima peržiūrėti Google Earth programoje arba, pavyzdžiui, Flickr žemėlapyje, perkėlus čia nuotraukas.

Kategorijos: Patarimai, Technologijos Žymos: ,
 1. 2011.01.09 20:39 | #1

  Pabandysim:)

  Kol kas turėjau reikalų tik su GeoTagger.

 2. Paulius
  2011.01.09 22:25 | #2

  <div class="idc-message" id="idc-comment-msg-div-120406924"><a class="idc-close" title="Click to Close Message" href="javascript: IDC.ui.close_message(120406924)"><span>Close Message</span> Comment posted. <p class="idc-nomargin"><a class="idc-share-facebook" onclick="IDC.ui.fb_wrapper(120406924)" href="javascript: void(null)" style="text-decoration: none;"><span class="idc-share-inner"><span>Share on Facebook</span></span> or <a href="javascript: IDC.ui.close_message(120406924)">Close Message Nenoriu suklysti, tačiau manau, kad ne viena jau kamera turi built-in GPS receiverį. Tik dabar jau nebelaikas ieškoti… Bet ne built-in variantai: Nikon GP-1 (Canon turi turėt analogą, reikėtų pasižiūrėt ir pasidomėt), Holux M-1200E.

  Beje, „My Tracks“ (arba Endomondo ar dar kas) „ryja“ tikrai daug akumuliatoriaus resursų, tad tai ne išeitis…

  • 2011.01.09 22:38 | #3

   Akumuliatorių ryja tikriausiai ne pati programa, o GPSas. O ir šiaip mano telefono baterija aktyviai naudojant išlaiko tik apie parą, tai didelio skirtumo kaip ir nėra, kad kažkas daugiau naudoja akumuliatorių.

   Dėl built-in GPS'o fotoaparatuose, tai jis dažniausiai būna muilinės (bent jau man žinomuose modeliuose). Bet manau, kad greitai jie ateis ir į naujus DSLR modelius, nes su megapikselių/ISO karais ir filmavimu visi kaip ir išsisėmė, tai tada belieka GPS'as 🙂

   • Paulius
    2011.01.09 22:50 | #4

    Gandai sklandė ir prieš 60D išleidimą CanonRumors'e, tai tikėtina, kad tuoj apturėsim GPS built-in. 🙂

    O My Tracks akumuliatoriaus išsikrovimas daugiausiai susideda iš GPS ir interneto naudojimo žemėlapiams siųsti. Tačiau kelionėje taip norisi, kad nereikėtų rūpintis telefono gyvumu… Tik kad ir maniškis HTC Magic ilgiau paros neišlaiko. 🙂
    My recent post Maniškis “Project 365″

 3. Remigijus
  2011.01.11 10:13 | #5

  Symbian vartotojai, kokią programėlę telefone naudojat maršruto įrašymui?

 4. Edmis
  2011.01.14 0:31 | #8

  Vietoj GPicSync patogesnis yra GeoSetter – iškarto rodo vietą žemėlapyje tam pačiam lange(nereikia krauti papildomai google earth), foto sąraša, o ne tik aplanką, leidžia rinktis takąar išsaugotus taškus.
  MyTracks – geriausiai susidoroja su gps saugojimu. GeoTagger, bent jau man tik taškus išsaugo, bet ne trasas. Kaip MyTracks alternatyva yra AndAndo. GeoTagger alternatyva – TrackMe, irgi be žemėlapio lango. O didžiausias fail'as tai RouteRecorderForPhotographer – saugo bin formatu ir tragiškai konvertuoja jei išvis konvertuoja į gpx.
  Smagi idėja yra GPShake, bet arba nemoku kratyt arba iš esmės tik tašką kuriame įjungi išsaugo. OsmTracker būtų geras, jei nebūtų per sudėtingas.

  Truputi pateršiau eterio 🙂

 1. Atsekčių dar nėra.