Į pradžią > Dienos aktualijos > Šokių, dainų, chorų ir kitokie dešimtukai

Šokių, dainų, chorų ir kitokie dešimtukai

dancers

(ronnie44052 nuotrauka)

Nors neturiu televizoriaus (ne todėl, kad negalėčiau jo nusipirkti, bet todėl, kad man jo nereikia), bet kartais televiziją pasižiūriu per internetą. Vakar kažkaip netikėtai per TV3 šiek tiek žiūrėjau Chorų karus. Vieni dainavo geriau, kiti prasčiau. Bet kai pradėjo dainuoti Kazimiera Prunskienė duete su Edvardu Kaniava, nervai nebeatlaikė ir televiziją išjungiau. Suprantu, ne visiems gamta davė gerą balsą, bet jie viešai ir nedainuoja. Kai Prunskienė scenoje pradėjo žviegti, kilo keletas minčių apie įvairius šokių, dainių ar chorų konkursus.

Visų pirma, nesuprantu, kodėl keletą pastarųjų metų šie konkursai vis dar rodomi Lietuvos televizijose. Dabar tikriausiai kiekvienos televizijos garbės reikalas yra surengti “dešimtuką”, scenoje pastatyti šokančius ar dainuojančius žmones, prieš sceną – jų pasirodymą komentuojančius. Kiekvienoje televizijoje matomi tie patys veidai, o pačių konkursų mintis ta pati – pasirodymas, komisijos komentaras ir žiūrovų balsai. Negi Lietuvos televizijos nesugalvoja nieko naujo? Kur dingo pažintinės laidos? Kur išlikimo realybės šou?

Galima pagalvoti, kad tokį televizijų programų pasirinkimą lemia tie neaiškūs stebuklingųjų statistikos dėžučių turėtojai, formuojantys visuomenės nuomonę apie žiūrimiausias laidas. Bet man tai labiau panašu į televizijų bandymą taupyti – juk “dešimtuką” surengti visada pigiau nei investuoti į įdomios laidos kūrimą.

Antra kilusi mintis – tai bandymas į vieną bendrą masę sumaišyti profesionalumą ir menkavertį turinį. Niekaip nesuprantu kaip operos dalininkas gali būti sugretinamas su dainuoti nemokančiu. Kodėl televizijos vis dar groja radžius, zvonkes ir panašias nesąmones?

Iškėlęs šiuos klausimus sau, priėjau vieną atsakymą – tikriausiai televizijos programos skirtos ne mano amžiaus žmonėms. Tikriausiai reikia dar suaugti, kad galėčiau žiūrėti tokį šlamštą. Jeigu taip, tai aš niekada nenorėčiau suaugti, sėdėti ant sofos prie žydrojo ekrano ir stebėti chorų karus…

Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos:
 1. 2010.01.17 19:19 | #1

  Suaugti? Nu-nu-nu, jei tik nuo suaugimo tas prikllausytų, tai mane nuo durnadėžės reiktų kalteliu atkabinėti, o va iš tikrųjų nuo tų visų kaimo agitbrigadų lygio šou mane baltais spuogais beria 😉
  Čia svarbu ne ūgis, bet smūgis – jei nelemta tau tų visų liurliodijų į save priimti – tai ir neprisiversi

 2. 2010.01.18 6:37 | #3

  Na blogai yra tai, kad Prunskienė daunuoja per LNK duetuose, o TV3 rodo Chorų karus. Tai čia kažką labai stipriai maišai

  • 2010.01.18 7:24 | #4

   Gali būti. Kai visi tie projektai vienodi, o TV mažai žiūriu, tai persijungęs kitą kanalą galėjau sumaišyti 😀

 3. 2010.01.18 12:05 | #5

  "Suaugti" matyt reikejo rasyti kabutese 🙂 Nes LT TV tai tik bukina zmones ir vercia juos paklusniais zombiais… Ne tik tokios laidos, bet ir zinios taip pat, kuriose labai daznai vyksta ne informacijos pateikimas kokia ji yra, o jos iskraipymas ipinant televizijos (kuri atstovauja tam tikrai grupuotei) nuomone.

 1. Atsekčių dar nėra.