Į pradžią > Reportažas > Panemunės dvarai ir miesteliai #1: Mūro Strėvininkų dvaras ir Žiežmariai

Panemunės dvarai ir miesteliai #1: Mūro Strėvininkų dvaras ir Žiežmariai

Vakar keliaujant link pajūrio nutariau išsukti iš greitkelio ir padaryti šiokį tokį lanką kelionėje. Viso to priežastis buvo aplankyti  Panemunės dvarus, pilis ir keletą miestelių: Raudondvarį, Vilkiją, Veliuonos dvarą, Raudonės ir Panemunės pilis ir Jurbarko dvarą. Taip pat vykstant keliu palei Nemuną Jurbarko link galima pamatyti gražių Nemuno vaizdų, kokių nepamatysi keliaudamas autostrada. Tiesa, kelionė Panemunės keliu užima daugiau laiko, nes kelias nepritaikytas dideliems greičiams.

Pirmas kelionės tikslas (nors ir ne Panemunėje) – aplankyti Mūro Strėvininkų ir Žiežmarių dvarus. Tiesa, abu kelionės tikslai daugiau mažiau buvo nesėkmingi, bet apie viską iš pradžių.

Mūro Strėvininkai –  mažas miestelis Kaišiadorių rajone, keli kilometrai už Žiežmarių. Šį kaimelį, kuriame stovi gal tik kelios dešimtys trobų, pervažiuoti užteko keletos minučių. Kelionės tikslas buvo surasti Mūro Strėvininkų dvarą. Dvarą surasti buvo nesudėtinga, bet išvydau tai, ko nelabai tikėjausi – dvaras aptvertas tvora, o jame veikia pensionatas. Todėl nepavyko patekti į dvaro teritoriją ir nufotografuoti jo detaliau. Taigi bus tik keletas šio dvaro nuotraukų:

Tiesa, reikia pastebėti, kad dvaras visai neblogai sutvarkytas (dvaras yra XVII amžiaus ir kažkada priklausė Oginskiams – tiems patiems, kuriems tikriausiai kadaise priklausė dauguma Lietuvos dvarų). Kieme mačiau vaikštant nemažai pensionato gyventojų, įrengtos sporto aikštelės.

Šiek tiek nusivylęs, kad nepavyko patekti arčiau Mūro Strėvininkų dvaro, patraukiau atgal į Žiežmarius. Norėjau pamatyti Žiežmarių dvarą. Tačiau jo nepavyko surasti – prieš keliaudamas internete nebuvau suradęs tikslių šio dvaro koordinačių, kurias būtų galima įvesti į navigatorių, kuris savo ruožtu nieko nežinojo apie tokio dvaro egzistavimą. Be to, nesinorėjo ilgai klaidžioti po miestelį (Žiežmariai ne tokie ir maži) ir žinant, kad prieš akis dar tolima kelionė, teko keliauti nieko nepešus. Vis dėlto keletą kadrų iš Žiežmarių padaryti pavyko:

Kitas stabtelėjimas šioje kelionėje – Raudondvaris. Tačiau apie jį kitą kartą.

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
  1. 2010.06.14 19:07 | #1

    O, gera mintis, reiks ir man kurį savaitgalį per tą kampą pasivažinėti

  2. Živilė
    2012.06.06 10:56 | #2

    Pakeliui iš Mūro Strėvininkų kaip tik ir pravažiavai Žiežmarių dvarą, kuris dabar yra privatizuotas, aptvertas tvora. Šiek tiek „suremontuotas“, bent išoriškai, tačiau į vidų patekti galima nebent kaip nors susitarus su savininku, kurio pravardė yra „svolačius“ 😀

  1. Atsekčių dar nėra.