Į pradžią > Reportažas > Panemunės dvarai ir miesteliai #3: Vilkija ir Seredžius

Panemunės dvarai ir miesteliai #3: Vilkija ir Seredžius

Vis bandau pabaigti savo pasakojimą apie kelionę Panemune. Šį kartą – apie du gražius miestelius šalia Nemuno – Vilkiją ir Seredžių. Važiuodamas Panemune šiuos du miestelius būčiau ir pravažiavęs, nes nebuvo suplanuota juos aplankyti. Tačiau šalia kelio stovintys ženklai, kviečiantys aplankyti gražias vietas, ir nuostabūs Nemuno vaizdai suviliojo bent trumpam išsukti iš kelio, kuo labai džiaugiuosi. Tiesa, pačių miestelių neaplankiau (kada nors būtinai reikės tai padaryti). Aplankyta tik po vieną įdomią vietą kiekviename – abi šalia pagrindinio kelio.

Nuvažiavus nuo Kauno kokius 25 km pasitinka ant kalvų stovintis Vilkijos miestelis. O Vilkija įsikūrusi tikrai gražioje vietoje  – automobilį stengiesi vairuoti kuo lėčiau vis žvilgtelėdamas per langą į kalvotu kraštovaizdžiu tekantį Nemuną. Miestelyje labiausiai sudomina viena vieta – perkėla per Nemuną – Vilkijos valtinė. Šalia jos įrengta mašinų stovėjimo aikštelė, mažas paplūdimys ir baidarių nuomos punktas.

Ir, žinoma, iš tolumos atvinguriuojantis Nemunas:

Keltas, per Nemuną keliantis automobilius, stovėjo kitoje upės pusėje:

Pasigrožėjus Vilkijos peizažais, patraukiau iki kito kelionės tikslo – Veliuonos. Tačiau bevažiuojant link jos žvilgsnį patraukė ant aukštos kalvos stovinti Seredžiaus bažnyčia. Į patį miestelį nebebuvo laiko užsukti, bet nutariau užlipti ant šalia kelio stovinčio Palemono kalno ir pasigrožėti atsiveriančia gražia apylinkių panorama:

Bestovint ant kalno matau kaip su dainomis ateina kažkoks miestelio kolektyvas – tikriausiai vyko kokia nors vietinė šventė. Todėl ilgai neužsibūdamas ant Palemono kalno keliauju į kitą kelionės tikslą – Veliuoną. Apie šį miestelį ir jame stovintį medinį dvarą papasakosiu kitame įraše…

Kategorijos: Reportažas Žymos: , , ,