Į pradžią > Reportažas > Panemunės dvarai ir miesteliai #5: Raudonės pilis

Panemunės dvarai ir miesteliai #5: Raudonės pilis

Raudonės pilis – kitas sustojimas keliaujant Panemune. Pilis stovi Raudonėje, netoli Nemuno. Šiek tiek paieškojęs informacijos internete, sužinojau, kad pilis gana sena – pastatyta XVI amžiuje, ne kartą rekonstruota, o savo galutinę išvaizdą įgavo po rekonstrukcijos XIX amžiuje. Šiuo metu joje veikia pagrindinė mokykla.

Bent jau man pilis pasirodė gana unikali – Lietuvoje panašios dar nesu matęs. Raudoni mūrai galbūt šiek tiek primena Trakų pilį, bet vis dėlto Raudonės pilies paskirtis buvo kitokia – kadaise tai buvo reprezentacinis pastatas, kuriame gyveno ne vienas didikas. Gražiausias man pasirodęs pilies akcentas – daugiau nei 30 metrų aukščio bokštas. Gaila, kad tik rašydamas šį įrašą sužinojau, jog už 1 litą į šį bokštą leidžia pakilti turistams ir pasižvalgyti po vietines apylinkes. Kaip atrodo vaizdas iš pilies bokšto, galima pažiūrėti miestai.net forume.

Raudonės pilis įsikūrusi dideliame parke. Prie pilies taip pat stovi vienas apleistas pastatas (nuotrauka žemiau). Kaip pavyko sužinoti, šis pastatas – tai kas liko iš buvusio malūno. Pažvelgus per šio pastato  sienų ir langų plyšius į vidų galima pamatyti kažką panašaus į girnas.

Keliaujantiems Panemune tikrai rekomenduoju aplankyti šia pilį. O čia keletas užfiksuotų Raudonės pilies ir parko nuotraukų:

Visų aplankytų Lietuvos dvarų suvestinė čia.

Dvarų nuotraukos čia.

[ad#468x60_GoogleAdsense]

Kategorijos: Reportažas Žymos: , ,
  1. darius
    2011.11.29 21:00 | #1

    esu buves daug kartu.tai graziausios lietuvos vietos su pajuriu.siemet buvau bokste vaizdas nerelus uzlipus nesinori nulipti,norisi sulaukti saulelydzio.visiems siulau pasikelti nepasigailesite.

  1. 2010.07.09 19:10 | #1