Į pradžią > Reportažas > Pėsčiomis per Kuršių marias

Pėsčiomis per Kuršių marias

Ventės ragas - Nida ledu | Pėdsakai

Prieš porą savaičių, kai dar Lietuvoje buvo žiema, dalyvavau žygyje per Kuršių marias ledu iš Ventės į Nidą. Visai smagu. Ypač kai atsiduri toli nuo krantų ir gali pasijausti kaip Šiaurėje ir tik tolumoje įžvelgi ploną horizonto liniją.

Kelionę pradėjome šeštadienį priešpiet nuo aikštelės visai netoli Ventės rago švyturio. Siūlau atkreipti dėmesį, kad ši aikštelė yra mokama, be to, joje daug žvejų automobilių. Taip pat nepalikite viduje vertingų daiktų, nes po nakties galite nerasti – kai daug stintautojų dažnai dūžta automobilių stiklai.

Pirmyn einant švietė saulė, gerai matėsi abu krantai. Kitą dieną, po nakvynės Nidoje, einant atgal jau buvo apniukę, matomumas gal koks 1 kilometras. Tai netgi smagiau buvo, kai nieko nesimato ir negali orientuotis kur eiti žiūrėdamas į kitą krantą.

Ledas gana storas – nuo 30 centimetrų, visos properšos užšalusios, tai eiti buvo saugu. Po kojomis girgždantis sniegas, vietomis paslidinėji ant ledo, tai 5 valandų kelionė pimyn ir 4 valandų atgal tikrai neprailgo. Eidami pirmyn orientavomės pagal Kuršių Nerijos kranto liniją, tai kiek nukrypome į Preilos pusę ir kiek toliau nuėjome – 15 km. Bet užtat saulėtas dangus ir neapsakomi vaizdai buvo nuostabūs. Atgal einant jau teko naudotis navigacija, tai sutaupėme 1,5 km. O ir oras buvo žvarbokas: pūtė gana stiprus vėjas, o netoli Ventės dar ir lyti pradėjo. Todėl ėjome spartesniu žingsniu ir užtrukome kokia valanda mažiau.

Čia visas antros dienos maršrutas. Šiais metais panašu, kad šio maršuto pakartoti jau nebepavyks, nes vos per savaitę nuo mūsų kelionės mariose jau atsirado properšų. Bet kitą žiemą, kai ledas bus tvirtai užšalęs, rekomenduoju išbandyti šią kelionę ir galbūt išvysti dar nematytą Lietuvą.

Kelionės pradžia prie Ventės rago:

Ventės ragas - Nida ledu

Ledo taksi žvejams – nuveža iki vietų, kur geriausiai kimba: Ventės ragas - Nida ledu | Žvejai

Tokie vaizdai pakeri, kai atsiduri tu prieš gamtą visiškoje tyloje (nebent kažkur tolumoje nugirsti žvejus ar jų sniego motociklus, ar girdi vėjo švilpimą):
Ventės ragas - Nida leduVentės ragas - Nida ledu
Ventės ragas - Nida ledu | Lėktuvai 
Ventės ragas - Nida ledu | LedasVentės ragas - Nida ledu | Sniegas
Ventės ragas - Nida leduVentės ragas - Nida ledu
Ventės ragas - Nida ledu

Ir šiek tiek vaizdų priartėjus prie Nidos:
Ventės ragas - Nida ledu | ŽvejaiVentės ragas - Nida ledu | Žvejai
Ventės ragas - Nida leduVentės ragas - Nida ledu | Nidos uostas
Ventės ragas - Nida leduVentės ragas - Nida ledu | Nidos uostas
Ventės ragas - Nida ledu | Nidos uostas

  1. 2016.02.08 14:50 | #1

    Nuotraukos gražios, o ir patyrimas visai įdomus. Esu ne vieną kartą plaukęs per marias tiek laivu tiek ir jachta. Tačiau nesu ėjęs 🙂

  1. Atsekčių dar nėra.