Į pradžią > Reportažas > Platelių ežeras

Platelių ežeras

Taip jau susiklostė, kad bent kartą metuose, bent keletą atostogų dienų praleidžiu prie Platelių ežero. Ne išimtis ir šie metai. Plateliuose lankiausi prieš keletą savaičių. Šiandien norėčiau pasidalinti foto-įspūdžiais.

Platelių ežeras man pats mėgstamiausias ežeras Lietuvoje – dėl labai švaraus ir skaidraus vandens (kai kurie stovyklautojai užvirinę jį geria), gražios gamtos (aplink ežerą yra Žemaitijos nacionalinis parkas) ir ramaus poilsio. Prie ežero turiu dvi mėgstamas vietas poilsiui – paplūdimys prie viešbučio Linelis arba paplūdimys kitoje ežero pusėje, prie Platelių jachtklubo. Šiais metais buvome būtent šioje vietoje. Pasirinkimą lėmė tai, kad čia nėra tiek daug žmonių kaip pirmojoje vietoje, patogesnis mašinos parkavimas ir gilesnis ežero krantas (nereikia toli bristi, norint paplaukioti, o paplūdimyje prie „Linelio“ vandens gylis virš kaklo yra tik nuėjus kokius 300 metrų nuo kranto).

Beje, prie jachtklubo už 10 litų nuomojamos valtys ir vandens dviračiai, todėl galima nuplaukti pasidairyti po ežerą arba į jame esančias salas. Kita vertus, nelabai sunku nuo jachtklubo iki artimiausios salos kranto nuplaukti pačiam.

Visgi mes nusprendėme, kad po ežerą dairysimės nuo vandens dviračio. Vos tik išplaukus matomas Platelių jachtklubas (dešinėje) ir šalia jo esantys poilsio namai:

Vaizdas ežere – tolumoje matoma viena iš salų (jeigu gerai pamenu – Pilies sala):

O čia dar viena maža salelė:

Beplaukdami sutikome žvejį dviratininką valtyje:

O čia ir mūsų transporto priemonė:

Kaip jau minėjau, Platelių ežere yra net 7 mažos salos. Įdomiausia iš jų yra Pilies sala, kurioje kadaise stovėjo pilis, su Platelių miesteliu sujungta tiltu. Šiame ežere nardantys užfiksavo išlikusius buvusio tilto polius po vandeniu.

Tiesa, po šias salas nebuvo didelio noro ilgai vaikščioti, nes tarp medžių labai puolė uodai, nuo kurių antpuolio gelbėjo tik pasinėrimas po vandeniu.

Platelių jachtklubas ir prie jo esantis paplūdimys iš arčiau:

Na, ir, žinoma, jachtos, stovėjusios prieplaukoje:

Kitą dieną oras Plateliuose buvo šiek tiek vėsesnis. Besimaudant pradėjo lyti. Nuostabus jausmas, kai krenta šaltas lietus, oras atvėsęs, o vanduo yra šiltesnis už jį. Netrukus iš šių tamsių debesų prasidėjo liūtis, per kurią nutarėme, kad pats laikas važiuoti namo.


[ad#468x60_GoogleAdsense]

  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.