Į pradžią > Reportažas > Protestuotojai prieš homoseksualų eitynes "Už lygybę"

Protestuotojai prieš homoseksualų eitynes "Už lygybę"

Vakar Marijos žemėje vyko neregėtas negirdėtas įvykis – gėjų (tiksliau tikriausiai būtų sakyti homoseksualų) eitynės „Už  lygybę“. Kadangi blogeriai nepripažįstami žurnalistais, tai ir gauti akreditacijos nebuvo galima – todėl teko visus įvykius stebėti už tvoros (eitynės vyko iš visų pusių aptvertoje ir policijos saugomoje Upės gatvėje, o į šia zoną patekti galėjo tik akreditaciją gavę žurnalistai). Bet kuriuo atveju nuotraukas iš pačios eisenos galima pamatyti Delfiuose.

Prieigas į šią zoną griežtai prižiūrėjo policija. Net norint patekti į žiūrovų zoną prie Baltojo tilto, teko parodyti ką nešies krepšyje, net kai kurių žmonių kišenės buvo tikrinamos. Asmeniškai pritariu tokiems patikrinimams – policija galėjo kontroliuoti kas ką atsineša ir buvo išvengta įvairių neramumų.

Visoje eitynių zonoje buvo sutelktos nemažos ploicijos pajėgos, todėl pašaliniai ten patekti negalėjo.

Tačiau žmonės rinkosi. Vieni ėjo norėdami pareikšti savo paramą šioms eitynėms:

O kiti atsinešę plakatus protestavo prieš tokį paradą:

Tiesą sankant protestuotojų buvo absoliuti dauguma. Tačiau nė vienas jų nepateikė rimtų argumentų, kodėl tokios eitynės negalėtų vykti. Visi jie tiesiog garsiai rėkė, naudodami nešvakius žodžius. Mačiau tik dvi moterėles kurios bent jau bandė reikšti protingus argumentus, kaip „šeimos vertybių žlugdymas“, bet niekas jų neklausė, o tik garsiai rėkė.

Labiausiai mane nustebino kokybiškas policijos darbas. Eisenos dalyvių saugumas buvo pakankamai užtikrintas. Gal iš pažiūros policininkų buvo mažoka ir visų pajėgų nebūtų užtekę, jeigu įsiutusi minia būtų nutarusi griauti atitvarus ir veržtis link eisenos dalyvių.

Policija netgi nepasidavė minios provokacijai, kai visi pradėjo rėkti „Mentai p*darai“. Susirinkusi minia buvo nusivylusi apskritai viskuo – Kubiliaus valdžia, policijos darbu, Vilniaus meru, gyvenimu. Lygtai protestuojama turėjo būti būtent prieš šiais eitynes.

Į pačius eisenos dalyvius galėjau pažvelgti tik iš kelių šimtų metrų kiek leido objektyvo artinimo galimybės:

Prie protestuojančiųjų prisijungė ir bažnyčios procesija. Labiausiai patiko Delfi antraštė apie prieš gėjų eitynes laikytas pamaldas:

Kelios dešimtys daugiausia vyresnio amžiaus žmonių šeštadienį prie Vilniaus arkikatedros bazilikos palinko bendrai maldai prieš vidurdienį planuojamas homoseksualų eitynes „Už toleranciją“. Rankose laikydami rožančius ir Jėzaus Kristaus statulėles monsinjoro Alfonso Svarinsko vadovaujami maldininkai Dievo malonės prašė stovėdami, o per giesmes priklupdavo.

Juokingai atrodė tie visi maldininkai, traukiantys giesmes, o rankose laikydami rožančius ir kryželius. Žodžiu, jų pasirodymas tapo mini cirku.

Davatkos netgi atsinešė lapus su 10 Dievo įsakymų ir bandė visiems įrodyti, kokie tie homoseksualai blogi ir kaip pažeidžia Dievo nustatytas normas. Vienas vaikinukas bandė gražiai padiskutuoti su davatkomis močiutėmis ir pasakyti, kad niekur neparašyta, kad tokios eitynės negalimos:

Bet greitai buvo nutildytas skinhead’o, kuris netgi leido rinktis: eit lauk arba gauti į galvą:

Skinhead’ai apskritai visame šiame renginyje bene garsiausiai reiškėsi ir vis ketino brautis per atitvarus link eisenos. Bet jų buvo per mažai ir pabijojo policijos.

Miniai kalbėjo ir savo erezijas skleidė kas tik netingėjo:

Vėliau tarėsi kaip čia geriau būtų prasibrauti  pro policininkus:

Po to pradėjo pezėti kažkoks neolietuvis. Garsiai šauk „Gėjai lauk“, „Kas nešokinės, tas…“. Po to pradėjo kalbėti apie labiau su eitynėmis susijusius dalykus – Kubiliaus valdžią, Vilniaus merą. Neužmirštas buvo ir drąsiausias Lietuvos vyras – Drąsius Kedys. Suprantu demokratija, visa kita, bet turėtų kas nors kontroliuoti ir tokius mūsų visuomenės fruktus, kurie kalba ką tik nori, bet dažniausiai ne į temą.

Minioje neliko nepastebėtas ir garsiausias Kauno dušmanas taksistas, buvęs ubagų vedlys ir šiaip visoks koks garsiai rėkiantis žmogus – Šustauskas.

Buvo pasipuošęs šventine uniforma, juodais akiniais, užsivilkęs jūreivio marškinėlius, kaklą puošė stora auskinė grandinėlė, pirkta Kauno autobusų stotyje už 15 litų. Kaip ir prieš tai minėtas pilietis garsiai rėkė susirinkusiai liaudžiai, į savo kalbą kas trečiame žodyje įterpdamas epitetus „p*astai“, „kubilius“, „Vilniaus meras“. Kartu atsinešė ir didelį plakatą, su kuriuo neužmiršo pasirodyti žurnalistams – visgi reikia galvoti apie kokius nors artėjančius rinkimus.

Minioje trynėsi ir susirinkusiems smegenis plovė dar vienas kaunietis – Buškevičius. Šis žmogus itin gerai įvaldęs politikos meną – liaudžiai kalbėti garsiai, suprantamai, naudoti keiksmažodžių, o prieš kameras – protingai, sudėtingesnėmis žodžių konstrukcijomis, mandagiai.

Kitas pasižymėjęs veikėjas – Petras Gražulis, krikščionis demokratas, ginantis šeimos ir krikščioniškąsias vertybes. Tas vertybes taip gynė, kad kas penktas kalboje naudotas žodis – vienas iš 10 man gerai žinomų rusiškų žodžių. Visą laiką miniai rėkė, kad eitynėms leidimas išduotas tik iki 14:30, o po to visi galės lipti per tvorą (neaišku kam to reikėjo, nes eisenos dalyviai jau tada autobusu buvo išvažiavę). Atėjus laikui ir pamatęs, kad niekas nė neketina lipti per atitvarus, prie kurių buvo pajungta elektros srovė, nusprendė pats parodyti „gerą“ pavyzdį perlipdamas juos. Lipti stengėsi labai lėtai, kad visi susirinkę žurnalistai spėtų šį drąsų žygį užfiksuoti. Bet greitai buvo policininkų išvestas pasikalbėti.

Kai visi homoseksualų eisenos dalyviai jau buvo išvažiavę, protestuotojai nusprendė, kad reikia toliau tęsti protesto akciją. Tik šį kartą prieš policinikus ir tai, kad jie suėmė Seimo narį Petrą Gražulį. Per garsiakalbius visiems susirinkusiems bvuo kartojama „Policija suėmė Seimo narį Petrą Gražulį, taip pasikėsindama į žodžio laisvę. Einam visi prie Forum Palace laisvinti Seimo narių“. Ir nesvarbu, kad Gražulio niekas prie Forum Palace nuo Baltojo tilto nevežė :D, o po 10 minučių paleido. Kažkas į policiją pradėjo mėtyti dūminius užtaisus ir griauti atitvarus.

Kai kurie susirinkusieji nutarė kartu su neolietuviais žygiuoti prie Forum Palace. O aš jau buvau gavęs pakankamą juoko dozę visai savaitei ir nebeturėjau jėgų eiti žiūrėti, kaip jie prie Forum Palace laisvins Gražulį, kuris vaikščiojo prie Olympic Casino 🙂

Pabaigai pastebėjimai iš šios protesto akcijos:

 • Protestuotojus turėtų policija griežčiau kontroliuoti ir neleisti kalbėti visiems, kas tik gali pasakyti kokią nors nesąmonę arba garsiai keiktis.
 • Policija turėjo sudaryti sąlygas šią eiseną palaikantiems stebėti iš arčiau.
 • Iš esmės likau nustebintas kokybiško policijos darbo – nebuvo jokių provokacijų iš jų pusės, gana pakančiai reagavo, kai jie buvo keikiami arba laidomi akmenys į juos, buvo tikrinami visi įtartini asmenys, kurie kėlė pavojų susirinkusiems taikiems protestuotojams.

p.s. Šiais homoseksualų eitynes palaikau ir džiaugiuosi, kad pagaliau jiems buvo suteikta žodžio laisvė ir teisė išsakyti tai, ką norėjo. Kiekvieno asmeninis sprendimas, kaip priimti tai, ką jie norėjo pasakyti.

Kategorijos: Reportažas Žymos: ,
 1. valdzia
  2010.05.09 12:43 | #1

  tendencingas straipsnis. nori zurnalisto akreditacijos, bet esi subjektyvus. Grazulis visai ne krikscionis demokratas, o pezalai apie Sustausko grandines isigijimo aplinkybes mazu maziausiai apgailetini.

  • 2010.05.10 8:52 | #2

   Parodyk man bent vieną objektyvų žurnalistą. Be to, aš nenoriu žurnalisto akreditacijos – aš noriu blogerio akreditacijos, kad galėčiau rašyti tai, ką noriu, o ne tai, ką pasako koks nors redaktorius. Pezalai apie Šustauską išbraukti, bet nepašalinti.

  • 2010.05.19 13:31 | #3

   Objektyvūs žurnalistai yra nuobodūs. Ir jiems patiems tokiais būti nuobodu, ir skaityti tokių rašinius – taip pat nuobodu. Pats įsivaizduok, ką įdomiau skaityti – nusikaltimų suvestines ar reporterio įspūdžius iš įvykio vietos?
   Užsienio quality-press skatina objektyvius faktus, bet autentišką nuomonę, komentarus. Tai, kad kažkam jie nepatinka, tik geriau – didėja tiražai/subscriberiai 😉 Žinoma, tuo kartais piktnaudžiaujama.
   Viena yra tendencingumas "pagal užsakymą", kitas – natūralus tendencingumas. Pirmuoju atveju tikrai nuobodu ir neskanu, antruoju – jei gerai parašyta, skaityti įdomu, net jei ir nepritari nuomonei. Blogiausia būna tada, kai visokios psichologinės patologijos tiek užtemdo protą, kad įžvelgi ne koridą, o tik raudoną skudurą po nosimi.

 2. 2010.05.09 12:11 | #4

  Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vis dėl to yra tolerantiškų žmonių ir tikiu, kad laikui bėgant jų tik daugės. 🙂 visi tie skinai, davatkos ir šiaip visi homofobiški debilai man asmeniškai kelia šleikštulį. Kažkokios viduramžių atmatos, sovietinio mentaliteto palikimas. fui. 🙂
  My recent post television is a drug.

 3. 2010.05.09 15:18 | #5

  Puikus reportazas ir autoriaus nuomonei pritariu 100%.

 4. 2010.05.09 13:52 | #6

  Labai puikus tekstas ir nuotraukos.
  Sakyčiau, atskirtis tarp eisenos dalyvių ir "pasipiktinusios minios" buvo labai milžiniškas, nes visi oficialūs spaudos atstovai ir vienas kitas blogeris, omenyje turiu kleckas.lt/blog , kurie buvo gavę leidimus būti eisenos zonoje piešė savo nuotraukomis labai idilišką rožinį vaizdelį, tuo tarpu neparodydami kas buvo kitoj barikadų pusėje.
  O jūs būdamas už oficialios zonos su "visais" pateikėte būtent nepatenkintus piketuotojus, kurių internete bent jau kolkas nebuvau matęs.
  Trūko informacinio išbaigtumo, o jūs įnešėte to ko reikia.
  My recent post Skanios cigaretės

 5. Bjaurulis
  2010.05.09 14:51 | #7

  Gražulis – ne krikščionis demokratas, o partijos "Tvarka ir teisingumas" narys.

  • 2010.05.09 15:09 | #8

   Tai ten nesupaisysi dabar tų partijų 🙂 Atsimenu, kažkada buvo krikščionis demokratas.

 6. 2010.05.09 15:28 | #9

  Labai geras reportažas. Skirtinagi nuo tendencingo ir neapykantos pilno buržujaus kleckas.lt/blog rašinėlio – išlaikytas nuosaikiai, su kuo ir sveikinu 🙂
  My recent post Truputis skaičiukų

 7. 2010.05.09 15:28 | #10

  Labai geras reportažas. Skirtinagi nuo tendencingo ir neapykantos pilno buržujaus kleckas.lt/blog rašinėlio – išlaikytas nuosaikiai, su kuo ir sveikinu 🙂
  My recent post Truputis skaičiukų

 8. kroptofilas
  2010.05.09 15:40 | #11

  Na čia puikus pavyzdys kokie iškrypėliai yra tolerantiški, lieja pyktį tokiais įrašais. 🙂

 9. 2010.05.09 15:54 | #13

  Policijos pasiruošimas buvo superinis. Pradedant transportavimo/maršrutų planavimu ir baigiant visais rezervais. Kiek nuošaliau nuo pagrindinės minios prie VCUP/Baltojo tilto budėjo pora VST būrių, kurie tikrai būtų įsikišę, "jeigu įsiutusi minia būtų nutarusi griauti atitvarus ir veržtis link eisenos dalyvių."

  Taip pat minioje buvo pakankamai neuniformuotų pareigūnų.

  Pats turėjau galimybę matyti ir fotografuoti vaizdą iš vidaus, reportažas tinklaraštyje – netrukus. Pagrindinis renginio įspūdis – radikalūs skirtumai tarp dalyvių ir žiūrovų masės nuotaikų ir tose dviejose aplinkose vyraujančių atmosferų. Vienur hipiškos nuotaikos, gėlytės, spalvoti balionai, gera nuotaika, kitur – buka agresija prieš bet ką, girtos rožos, "skinų teroras" ir pan.
  My recent post Gatvės muzikantus įveikė netikėta gamtos išdaiga (foto)

 10. Aušra
  2010.05.09 20:25 | #14

  Labai džiaugiuosi, kad yra sveiko proto žmonių, realiai žvelgiančių į pasaulį;)

  Ačiū, Evaldai, Jums;)

 11. TRA
  2010.05.09 20:26 | #15

  Šios eitynės – spjūvis į demokratiją.
  HOMO NACIAMS – NE!

  • 2010.05.10 16:14 | #16

   Būtent tokiais argumentais rėkė visi protestuotojai. Niekaip nesuprantu, kas tai yra "Homo naciai". Gal galėtum išplėtoti šią savo mintį.

 12. 2010.05.09 20:42 | #17

  dar vienas „tolerantiškas“ pasitašykmas seilėmis. Paskaityk savo įrašą pats. Ir tai tu vadini tolerancija?

  „Tačiau nė vienas jų nepateikė rimtų argumentų, kodėl tokios eitynės negalėtų vykti.“ O ar gėjai parado metu pateikė argumentus, kodėl jos turėtų vykti? Paradai nėra vieta filosofinėms diskusijoms.

  „palinko bendrai maldai prieš vidurdienį planuojamas homoseksualų eitynes „Už toleranciją“
  Čia jau DELFI žurnalistų religinio analfabetizmo įrodymas. Maldos nebūna nukreiptos prieš kažką. Jos būna už kažką. Jėzus Kristus: „„Jūs esate girdėję, jog buvo pasakyta: Mylėk savo artimą ir nekęsk priešo. O aš jums sakau: mylėkite savo priešus ir melskitės už savo persekiotojus, kad būtumėte savo dangiškojo Tėvo vaikai;“ Be abejo, dažnai patogiau tiesą iškraipyti.

  „Davatkos netgi atsinešė…“ Čia tu esi didžiausias davatka. Ką šiais laikais visur aplinkui taip dažnai matau – tai ateistines laisvamanes moderniąsias „tolerantiškas“ davatkas. Jokio kritinio požiūrio. Jokių savų minčių ir svarstymų. Jokių argumentų. Jokios logikos. Aklas tolerantiškumas ir paaugliškas maištas prieš tariamus visuomenės suvaržymus. Man gėda už tave.

  O tuos protestuotojų išvaizdos ir elgesio vertinimus tegalima laikyti žemo lygio apkalbomis ir tiek. Nulis argumentacijos vien varymas ad hominem. Tai, kad protestuotojai nėra išoriškai tau tokie patrauklūs kaip homoseksualai, automatiškai nelegitimizuoja jų žygio šalies sostinėje.

  Kodėl kažką vadini neolietuviais? Gal čia tu esi NEOlietuvis, a? Kodėl suteiki sau garbę prilipdyti etiketes taip, kaip tau patogiau? Čia tau ne The Sims.
  My recent post Čia skaitys potencialūs gyvuliai. Yyyyyyyyy-ha-ha-ha!

 13. Zyklas
  2010.05.09 22:40 | #19

  Džiaugiuosi, kad Lietuvoje vis dėl to yra moralių žmonių ir tikiu, kad laikui bėgant jų tik daugės. visi tie gėjai, lezbietės ir šiaip visi pedofiliški debilai man asmeniškai kelia šleikštulį. Kažkokios antikos atmatos, sodomiško mentaliteto palikimas. fui. 🙂

 14. 2010.05.10 3:03 | #20

  Puikus straipsnis, tokio gero nė vienas didysis portalas neturi. Šaunu 🙂

 15. Laurynas
  2010.05.10 5:16 | #21

  Aš esu nuoširdžiai prieš homikų eitynes, bet gražulis, uoka ir šustauskas(pavardės iš mažosios sąmoningai parašytos) man kažkodėl atrodo didesni gaidžiai už tuos, kurie dalyvavo eitynėse. Na o davatkos tiesiog neturi ką veikti šeštadienį – grįžta iš turgaus ir melstis eina, prieš mirtį su Dievuliu pabendrauti nori…

  • 2010.05.10 6:27 | #22

   Jeigu nori "savų minčių ir svarstymų", gali nueiti į lietryrtį pasiskaityti Valatkos. Galėsi skaityti į valias įvairių svarstymų. O šio įrašo tikslas nebuvo kažką svarstyti, o tik parodyti prikabinant kaip pats sakai "etiketes" (mano manymu, labai tikslias) daliai susirinkusių (ne visiems, nes iš tų 1000 susirinkusių tik koks 50 rodė tokius cirkus – kiti kultūringai stebėjo).

 16. 2010.05.10 10:39 | #24

  Nepykite, bet man asmeniskai viso to buvo perdaug, atrode kaip zoologijos sodas.
  My recent post Asmeniškai apie vieną kiemą: anuomet ir dabar

 17. 2010.05.10 10:39 | #25

  Nepykite, bet man asmeniskai viso to buvo perdaug, atrode kaip zoologijos sodas.
  My recent post Asmeniškai apie vieną kiemą: anuomet ir dabar

 18. azuolas
  2010.05.11 15:20 | #26

  Geros nuotraukos.

 19. Vilmantas
  2011.01.07 23:54 | #27

  Apsileidus Vilniaus valdzia kuri leidzia vaiku tvirkintojam sitaip drasiai zygiuot visu ju vaiku akivaizdoj 🙁
  gaila, bet si siki iskrypeliai nugalejo….

 1. 2010.05.09 18:20 | #1
 2. 2010.05.09 18:56 | #2
 3. 2010.05.09 20:54 | #3
 4. 2016.06.18 19:54 | #4