RSS

2010.05.19

RSS icon

liutkus.eu RSS prenumeratų adresai

Visi įrašai – http://feeds.feedburner.com/Liutkuseu
Komentarai – http://feeds.feedburner.com/LiutkuseuKomentarai

RSS (angl. Really Simple Syndication) – technologija, leidžianti iš įvairių interneto informacijos šaltinių surinkti ir susisteminti naujausią informaciją. Naudojant RSS technologiją visų skaitomų svetainių straipsniai pateikiami vienoje vietoje ir taip supaprastinamas šių svetainių skaitymas, nes nebereikia aplankyti kiekvienos svetainės, kad būtų perskaityti joje pateikiami straipsniai. Naudojant specialias RSS programas ar įrankius, visas šioje svetainėje pateikiamas naujienas galima sekti neaplankant liutkus.eu svetainės. RSS skaitymo programos (paprastai vadinamos agregatoriais) yra tarsi skaitomos informacijos „dėžutės“, į kurias suplaukia informacija iš visų jūsų skaitomų svetainių.

Kaip naudotis RSS?

Norint pradėti naudotis RSS paprastai užtenka šių žingsnių:

  1. Naudoti RSS skaityklę. Tai gali būti kompiuteryje įdiegta peržiūros programa arba interneto tarnyba. Paprastai RSS skaitomi naudojant interneto tarnybas. Norint naudotis RSS interneto tarnybos paslaugomis, būtina registracija jose. Rekomenduojama naudoti vieną iš šių nemokamų RSS skaitymo tarnybų:

    Jeigu naujienas patogiau skaityti kompiuteryje, rekomenduojama naudoti vieną iš šių nemokamų programų, skirtų skaityti RSS kanalus savo kompiuteryje:

  2. Į RSS skaityklę įvesti svetainių RSS kanalų adresus.
  3. Atidaryti RSS skaityklę ir gauti naujienas vos tik joms pasirodžius šioje svetainėje.
Komentavimo galimybė šiame įraše yra išjungta.