Į pradžią > Dienos aktualijos > Ryanair bilietai – lyg loterijos bilietas

Ryanair bilietai – lyg loterijos bilietas

Ryanair

(wicho nuotrauka)

Ryanair lėktuvo bilietų pirkimas – tarsi loterijos bilieto įsigijimas. Planuodamas kelionę ir pirkdamas iš anksto niekada negali būti tikras, kad nusipirkus lėktuvo bilietą, jis po kelių valandų neatpigs kokiais 200 litų, o kitą dieną Ryanair nepaskelbs akcijos ir bilietai neatpigs dvigubai. Iš tiesų nervina Ryanair žaidimai kainomis – visgi šią oro bendrovę rankamės tik dėl kainos.

Neseniai pirkau 2 bilietus į Romą. Su visais mokesčiais į abi puses mokėjau 530 litų (su visais kortelių aptarnavimo mokesčiais). Kitą dieną kaina nukrito iki kažkur 440 litų. Dar po kokios savaitės Ryanair paskelbė eilinę bilietų akciją ir tie patys bilietai kainavo ~300 litų. Aišku, lėktuvo bilieto kaina dažniausiai sudaro tik dalį visos kelionės kainos, bet visgi būtų malonu, kad Ryanair kainos būtų aiškesnės ir nereikėtų gailėtis, jog bilietus pirkai keliomis dienomis anksčiau. O dabar susidaro toks įspūdis, kad Ryanair skrydžio sąnaudas padengia pirmųjų bilietus perkančiųjų sąskaita. O kai jau skrydis yra atsipirkęs, tada pradeda taikyti įvairias nuolaidas. Nes realiai ar tu mokėsi daugiau, ar mokėsi mažiau, galios tas pats įlipimo į troleibusą principas: jokio Priority boarding, jokių sužymėtų vietų lėktuve – pirmasis įlipęs renkasi vietas.

Dar kas nervina Ryanair – tai kreditinės kortelės mokestis bilietui (vienam skrydžiui – 21 litas, mano atveju – 84 litai į abi puses). Ryanair kreditinės kortelės mokestį vadina Administration Fee. Bet nemažai internete atsiskaitant kreditine kortele nė karto nebuvo tokio atvejo, kad kas nors imtų mokestį už tai, kad moki kreditine kortele. Nelabai suprantu, kuo jie grindžia tokį mokestį ir nelabai matau ryšio tarp bilietų bei skrydžių kiekio. Juk nepriklausomai nuo to, kiek pirkai bilietų, už juos moki vieną kartą ir Ryanair gauna vieną sumą už visus bilietus ir visus skrydžius. O tas jų Administration Fee man labai panašus į “mokestį už orą”, nes realiai jie ten tikriausiai nieko neadministruoja, nes tą nemokamai turėtų atlikti kokia nors vidinė sistema. Aišku, būtų galima iš užsienio banko užsisakyti Mastercard Prepaid kortelę, už kurią Ryanair neima mokesčio, bet su ja vėl atsiranda papildomų problemų. Galėtų Ryanair pasekti savo konkurentų Wizzair pavyzdžiu, atsidarytų Lietuvos banke sąskaitą, į kurią būtų galima pervesti pinigus, ir dingtų visas kreditinių kortelių sukeltas galvos skausmas.

Panašūs įrašai:

  1. Oranžinio kamuolio psichozė
  2. Degalų kainų paradoksai
Kategorijos: Dienos aktualijos Žymos: ,
  1. Lukrecija
    2015.02.23 11:23 | #1

    Nemanau, kad tik Ryanair bilietų pirkimas yra loterija. Daug kur akcijos yra paskelbiamos ir jei nusipirkai bilietus iš anksčiau tai ir gavosi brangiau :)

  1. Atsekčių dar nėra.
Jūs turite būti prisijungę, jei norite parašyti komentarą.