Į pradžią > Fotografija > Saulėlydžio nuotraukos redagavimas

Saulėlydžio nuotraukos redagavimas

Tikriausiai kiekvienas, bandęs fotografuoti saulėlydį, persikėlęs nuotraukas į kompiuterį pamato, kad jos išėjo ne visai tokios kaip norėtųsi – nuotraukose nepavyko perteikti gražių saulėlydžio spalvų. Tačiau ne bėda – naudodami Photoshop galite lengvai nuotraukoje pataisyti spalvas – suteikti saulėlydžiui šiltų raudonų, geltonų ir oranžinių atsplavių.

Šioje pamokoje panaudosiu vieną saulėlydžio nuotrauką, kurią nufotografavau leidžiantis saulei už miesto horizonto:

Neredaguota (tik sumažinta) saulėlydžio nuotrauka (Canon EOS 500D, f7.1, ISO 100, 50 mm, 1/500 s. išlaikymas)

Neredaguota (tik sumažinta) saulėlydžio nuotrauka (Canon EOS 500D, f7.1, ISO 100, 50 mm, 1/500 s. išlaikymas)

Naudodami Photoshop atidarome saulėlydžio nuotrauką. „Layers“ paletėje padarome „Background“ sluoksnio kopiją (Spaudžiame Layers paletėje „Create new fill or adjustments layer“  mygtuką ir pasirenkame „Gradient Map…“). Kopija reikalinga tam, kad galėtume redaguoti spalvas nekeisdami originalios nuotraukos. Pasirodo toks „Gradient Map“ langas:

Gradient map langas

Pasirodžius šiam langui saulėlydžio nuotrauka tapo juodai balta. O mes norime, kad ji būtų spalvota, tiesa? Todėl du kartus spaudžiame ant gradiento, kad galėtume pakeisti jo spalvą. Turėtų pasirodyti „Gradient Editor“ langas:

Gradient Editor

Šiame lange pakeisime gradiento spalvą. Du kartus paspaudžiame ant kairiojo apatinio slankiklio ir pasirodo „Color picker“ langas, kuriame pasirinksime raudoną spalvą tamsiausioms nuotraukos vietoms nuspalvinti:

Color Picker - 1

Pasirinkite tokią raudoną atspalvį, kuris labiausiai atspindėtų jūsų nuotraukos nuotaiką. Spaudžiame OK ir grįžtame į „Gradient Editor“ langą. Dabar nuotrauka tapo raudona. Todėl į ją dar reikia pridėti geltonų atspalvių. Vėl du kartus spaudžiame apatinį dešinįjį slankiklį ir atsidariusiame „Color Picker“ lange pasirenkame nuotraukai tinkamą geltoną atspalvį:

Color Picker - 2

Spaudžiame OK ir grįžtame į „Gradient Editor“:

Gradient Editor - galutinis vaizdas

„Gradient Editor“ ir „Gradient Map“ languose spaudžiame OK ir nuotrauka pasikeičia į tokią:

Saulėlydžio nuotrauk pritaikius Gradient Map

Saulėlydžio nuotrauka pritaikius Gradient Map

Tačiau dabar mūsų saulėlydžio nuotrauka tapo per daug ryški. Layers paletėje pažymėkime „Gradien Map 1“ sluoksnį ir pakeiskime „Blend mode“ iš „Normal“ į „Overlay“. Taip pat nustatykime šiek tiek mažesnę „Opacity“ reikšmę (savo atveju nustačiau 50 %). Layers paletė, pakeitus šiuos nustatymus, turėtų atrodyti taip:

Layer paletė pakeitus Blend mode ir Opacity reikšmes

Layer paletė pakeitus Blend mode ir Opacity reikšmes

Atlikus šiuos pakeitimus galutinis nuotraukos vaizdas tapo toks:

Galutinis saulėlydžio nuotraukos vaizdas

Galutinis saulėlydžio nuotraukos vaizdas

Žinoma, šią nuotrauka galima dar daugiau pataisyti – ištiesinti horizontą, padidinti ryškumą. Kaip tai padaryti, palikime kitoms pamokoms.

p.s. Kitame Photoshop pamokų straipsnyje aprašysiu, kaip galima padidinti nuotraukos ryškumą.

Patarimai

  • Fotografuojant saulėlydžio nuotraukas rekomenduoju naudoti stovą (fotografuojant nuo stovo taip pat rekomenduoju išjungti vaizdo stabilizatorių).
  • Neturint stovo, reikėtų naudoti vaizdo stabilizatorių ir fotoaparatą laikyti labai tvirtai, kad būtų išvengta jo sujudinimo.
  • Fotografuojant be stovo, reikėtų didinti ISO jautrumą (priklausomai nuo apšvietimo sąlygų pasirinkti ISO 400 ar ISO 800).
  • Fotografuodami saulėlydį neužmirškite, kad horizontas turi būti tiesus – priešingu atveju nuotrauka taps ne tokia graži (kaip matote, nors fotografavau nuo stovo, bet šioje pamokoje pateiktoje nuotraukoje nepavyko išgauti tiesaus horizonto).
Kategorijos: Fotografija Žymos: ,
  1. Komentarų dar nėra.
  1. Atsekčių dar nėra.